Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

6 aylik bloke hesap?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tatanka

6 aylik bloke hesap?

Mesaj gönderen tatanka » Prş Eyl 11, 2014 10:15 pm

Merhaba Herkese,

benim vize uzatmada sorun cikti ve cok hazirliksiz olarak bloke hesap actirmam gerekiyor. acaba 6 aylik bloke hesap actirsam, 6 aylik uzatirlarmi benim vizeyi? yoksa en az 1 sene mi isteniyor? tercubelerinizi paylasabilirseniz sevinirim.

Selamlar

technonur

6 aylik bloke hesap?

Mesaj gönderen technonur » Prş Eyl 11, 2014 10:21 pm

normal olarak 1 yillik ancak hesabinda yeterli miktarda para yoksa genelde 6 aylik yada en kotu ihtimalle fixionsbescheinigung aliyorsun

tatanka

6 aylik bloke hesap?

Mesaj gönderen tatanka » Prş Eyl 11, 2014 10:59 pm

tesekkurler cevap icin.. Peki bu Fixionsbescheinigung ile Calisma izni varmi 120 tam gune kadar?yani normal ogrenci calisma hakki?

technonur

6 aylik bloke hesap?

Mesaj gönderen technonur » Prş Eyl 11, 2014 11:30 pm

fixionsbescheinung da sahip oldugun haklar devam ediyor ancak suresi uzun olmuyor ve genellikle bir eksigin vs varsa veriyorlar mesela okula kayit olamadin sinavi gececeksin vs

Kullanıcı avatarı
welly275

6 aylik bloke hesap?

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 12, 2014 6:34 pm

fixionsbescheinigung verilis amacina farklilik gosterir. mesela; oturum aldin ama kart 6 hafta sonra geliyo bu durumda fixionsbescheinigungda oturum mevcut kismi isaretlenir. calisma iznin oturumdaki gibidir. diger sekli de technonur un dedigi gibi, oturum basvurusuna gittin eksigin var ve ileriki tarihte gel dediler, bu durumda oturum mevcut kismi degil baska bolum isaretlenir. 3 aya kadar verildigini gordum ama oturum gibi uzun sureli duzenlenmez.

ekstra olarak;

internette fixionsbescheinigung un kisitlamalari oldugunu okumustum bi ara. mesela ulkene gittin tatile, sonra baska bi avrupa birligi ulkesi uzerinden gelirsen gecersiz oldugunu okumustum sadece almanyaya giris cikisa izin veriyo diye bisey ama sonrasinda pek detayli arastirmadim. o yuzden bu sekildeki kullanma durumunda iyice bi arastirin.