Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 14 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Santa

Mesaj gönderen Santa » Sal Ağu 19, 2014 9:10 pm

Bir bilmecem var cocuklar:

Vize gorusmesine 60 + 5 euro getirin yaziyor idata\'nin gonderdigi mailde. Bu kadar midir a dostlar? Ekstra bir para goturmeli miyim?

Edit: Cevap yazanlara cok tesekkur eder bu mesajimi duzenlemeyi bir borc bilirim! \'\'60 euro (vize gorevlisine)+ 20 TL (kargo parasi)\'\' kazanan cevabimiz oldu=P Fotokopiniz eksikse onu da cekiyorlar ve o da parali. O yuzden yaninizda 1er liralik bozukluklar da olsa iyi olur.

cindirella

Mesaj gönderen cindirella » Çrş Ağu 20, 2014 1:28 pm

[quote]Santa tarafindan yazilan metin:

Vize gorusmesine 60 + 5 euro getirin yaziyor idata\'nin gonderdigi mailde. Bu kadar midir a dostlar? Ekstra bir para goturmeli miyim?[/quote]

60 euroyu konsolosluga, 5 euro civari bi miktar da sanirim DHL kargo sirketine. sen yine de bi 20 euro ve 50 lira fazladan bulundur yaninda. fazla para goz cikarmaz ;)

Santa

Mesaj gönderen Santa » Çrş Ağu 20, 2014 1:53 pm

[quote]cindirella tarafindan yazilan metin:

Vize gorusmesine 60 + 5 euro getirin yaziyor idata\'nin gonderdigi mailde. Bu kadar midir a dostlar? Ekstra bir para goturmeli miyim?[/quote]

60 euroyu konsolosluga, 5 euro civari bi miktar da sanirim DHL kargo sirketine. sen yine de bi 20 euro ve 50 lira fazladan bulundur yaninda. fazla para goz cikarmaz ;)[/quote]

O 5 euro fax icin yaziyor mailde. Sanirim kargo sirketine ayri bir para verilecek.

Son zamanlarda vize gorusmesine gitmis biri de yazsa ya - tam bir sey bilsem.

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Çrş Ağu 20, 2014 3:28 pm

60 euro vize icin verdim+ 20 tl kargo parasi birde eksik fotokopim vardi onun icinde 4 tl odedim.

pia

Mesaj gönderen pia » Çrş Ağu 20, 2014 5:59 pm

bence ihtiyacin yok ama yine de yaninda 10 euro fazladan bulunsun, eksik evrak varsa sayfa basina 2 tl oduyorsun onun icin de ne olur ne olmaz diye bir miktar ayirman mantikli olur.

mugur9

Mesaj gönderen mugur9 » Cum Ağu 22, 2014 7:48 pm

[quote]mugur9 tarafindan yazilan metin:

arkadaslar sitede basvuranlarin cogu dil kursu + lisans veya yuksek lisans icin basvurmus gibi gozukuyor. bu vizelerin sonuclanmasinda bir uzamaya sebep oluyor mu? ben dogrudan mannheim yuksek lisans ekonomi kabulumle vizeye basvuracagim bolumum ingilizce. randevu gunumle okula kayitin son gunu arasinda 25 gun vakit var. 40 50 gun dehset rakamlar okudum, bunlarin sebebi nedir boyle bir sey nasil mumkun? taahhut olarak bloke hesap gosteriyorum.[/quote]

17 gunde vizem elime ulasti. dogrudan kabulu olanlar vizesini kolaylikla alabilir. forumdaki rakamlara inanmamanizi tavsiye ederim. adam 50 gundur bekliyor "daha erken bekle biraz daha" diye ogut veren var. bilader az daha beklesin de belki turkiye avrupa birligine girer belki. kovalamazsaniz 50 gun de beklersiniz 4 ay da. allah kolaylik versin herkese.

pia

Mesaj gönderen pia » Cum Ağu 22, 2014 8:07 pm

mugur9 senin adina cok sevindim. Umarim herkes senin gibi en kisa surede vizesine kavusur:) Hangi konsolosluktan basvurmustun?

Santa

Mesaj gönderen Santa » Cum Ağu 22, 2014 11:00 pm

arkadaslar sitede basvuranlarin cogu dil kursu + lisans veya yuksek lisans icin basvurmus gibi gozukuyor. bu vizelerin sonuclanmasinda bir uzamaya sebep oluyor mu? ben dogrudan mannheim yuksek lisans ekonomi kabulumle vizeye basvuracagim bolumum ingilizce. randevu gunumle okula kayitin son gunu arasinda 25 gun vakit var. 40 50 gun dehset rakamlar okudum, bunlarin sebebi nedir boyle bir sey nasil mumkun? taahhut olarak bloke hesap gosteriyorum.[/quote]

17 gunde vizem elime ulasti. dogrudan kabulu olanlar vizesini kolaylikla alabilir. forumdaki rakamlara inanmamanizi tavsiye ederim. adam 50 gundur bekliyor "daha erken bekle biraz daha" diye ogut veren var. bilader az daha beklesin de belki turkiye avrupa birligine girer belki. kovalamazsaniz 50 gun de beklersiniz 4 ay da. allah kolaylik versin herkese.[/quote]

Forumun bamteline dokunmussun mugur9:D Hangi konsolosluk oldugunu da yaz ama lutfen. Sahsen ben de merak ediyorum 17 gunde vizeyi veren bu cefakar konsoloslugu:)

mugur9

Mesaj gönderen mugur9 » Cmt Ağu 23, 2014 12:04 am

17 gunde vizem elime ulasti. dogrudan kabulu olanlar vizesini kolaylikla alabilir. forumdaki rakamlara inanmamanizi tavsiye ederim. adam 50 gundur bekliyor "daha erken bekle biraz daha" diye ogut veren var. bilader az daha beklesin de belki turkiye avrupa birligine girer belki. kovalamazsaniz 50 gun de beklersiniz 4 ay da. allah kolaylik versin herkese.[/quote]

Forumun bamteline dokunmussun mugur9:D Hangi konsolosluk oldugunu da yaz ama lutfen. Sahsen ben de merak ediyorum 17 gunde vizeyi veren bu cefakar konsoloslugu:)[/quote]

ankara verdi arkadaslar.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Ağu 24, 2014 6:38 pm

mugur9, bundan sonra 3 mesajla kalmayip, daha cok aktif olup engin bilgini bizlerle paylasirsan sevinirim...

anebrun

Mesaj gönderen anebrun » Pzr Ağu 24, 2014 11:33 pm

Arkadaslar dogru yere mi yaziyorum bilmiyorum ama soyle bir sorunum var. Vizeye cok onceden basvurmustum daha haziran ayinda gelen bir kabul ile birlikte. 1 eylul icin vermislerdi vizemi. Ama vize uzerinde sadece basvurdugum okul icin gecerli olacagini yaziyor. Daha sonra gec bi vakitte daha iyi bir okuldan kabul aldim ve oraya gitmek istiyorum,. Bu durumda ne yapmam gerekir?

coach

Mesaj gönderen coach » Sal Ağu 26, 2014 2:25 pm

Merhaba arkadaslar.

Istanbul alman konsoloslugu saat 7:15 2 numarali odaya gonderildim. oldukca sert bir bayan belgelerimi aldi kontrol etti vs. derken kapidan sirin bir amca girdi muhtemelen aile dostlari almanyadan cikolata ve cay getirmis :) kusura bakmayin deyip basladilar alis veris yapmaya diger odadakilerde geldi ortalik pazar yeri gibi oldu :) cay satan amca gitti ve bayanin sert durusunu da aldi goturdu :). is yeri ile ilgili belgelere gerek olmadigini soyledi. egitimden sonra ne yapacaksin dedi. ulkeme donup kendi futbol okulumu acacagim dedim. spordan bi basladi sohbete kilolari nasil veririz vs. uzunca konustuk gulduk :). tamam baska soru sormayacagim 4-6 hafta arasi vizen gelebilir dedi ve ciktim.
Amca sagolsun sayesinde guzel gecti :) ve bekleyenler kervanina bende katildim hadi hayirlisi..

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Sal Ağu 26, 2014 4:31 pm

Gecmis olsun :) Peki derslerin ne zaman basliyor?

_Tayfun_

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Prş Ağu 28, 2014 10:30 am

Kasim ayinda bu islere giristigimde bu baslik altina yazabilecegimi dusunemiyordum bile ama Vize gorusmesi tamamlandi :)

Istanbul 28.08.2014 07.15 randevusuna gittim.

UPS\'e odeme yaptiktan sonra baska bir gorevli evraklari siraya yerlestirdi. (Cok ilginctir hic bir evragimin aslini gormek istemedi)

Vize gorusmesine girdigimde ise vizeyle alakali tek bir soru bile sorulmadi. Tum evraklarimi detayli bir sekilde inceledi. Diplomami gordugunde: "Aaaa Istanbul Universitesinde Almanca Ogretmenligi mi okudun? Sinif mevcudunuz kacti? Kaci almanca ogretmeni oldu?" gibi bir iki merak ettigi ozel sorularini sordu okadar :)

3 Haftaya vizen elinde olur dedi. 10 dakika surdu ya da surmedi.

coach

Mesaj gönderen coach » Prş Ağu 28, 2014 10:46 am

[quote]nuernberger tarafindan yazilan metin:

Gecmis olsun :) Peki derslerin ne zaman basliyor?[/quote]

Tesekkurler 6 ekim yaziyor kabul kagidinda :)

pia

Mesaj gönderen pia » Cum Ağu 29, 2014 2:59 pm

ikinize de buyuk gecmis olsun, Randevularinizin oyle muhabbet havasinda gecmesi cok guzel bence ben 10 dakika boyunca bekledim bir yerden muhabbet acilir diye ama olmadi:blu umarim vizeniz en kisa surede gelir.

coach

Mesaj gönderen coach » Cum Ağu 29, 2014 8:48 pm

benimde ayni sekilde gececekti ama kadinin zayif noktasini aradim ve yakaladim kilolari :) neysekii amca destegi ile guzel gecmis oldu. umarim en kisa surede herkes kavusur hayallerine..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ağu 30, 2014 10:48 pm

dikkat edin bazen konsolosluk calisanlari burda yazilanlari okuyor.:)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

pia

Mesaj gönderen pia » Cmt Ağu 30, 2014 10:55 pm

Sabah aklima o geldi gercekten dikkatli olalim :D Coach o bayan bu yaziyi okursa usenmez seni bulur; futbol okulu acacak binlerce kisi yoktur ve ret:D

coach

Mesaj gönderen coach » Pzt Eyl 01, 2014 7:43 am

:) eger gorurse bir aciklamada yapamam herseyi apacik yazmisim. Ama o ablam kilolari ile daha guzel :blu

Kilitli