Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize icin seyahat saglik sig. uzerinde onay vs olmamasi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Cum Ağu 29, 2014 2:23 pm

Arkadaslar artik her isimin uzerinden 3-5 sefer gecmek zorunda kalmaktan ya kafayi yuyecegim sinirden, ya da gidip en sonunda bir yerlerde cinayet isleyecegim :@

Dun vize icin seyahat saglik sigortasi yaptirdim, ayni acentede daha once kaydim oldugu icin adres vs sormadilarr ama gelince policeye bir baktim, eski adresim gorunuyor. Elimdeki diger belgelerle hicbir alakasi olmadigi icin sorun teskil edebilecegini dusundum ve adresi duzeltmelerini, yeni policenin kaseli halini TARAYIP gondermelerini istedim. Ama bu insan, bu guzel insan, o kadar vurguladigim halde direkt KASESIZ falan oldugu gibi gondermis. Yani elimde bunun orijinali yok gibi simdi konsolosluk nezdinde.

Sizce boyle onaysiz falan direkt cikti olarak kabul eder mi konsolosluk? Yoksa gidip acentede olay cikarayim mi isimi aksatiyorsunuz diye? Zaten vizemin 25 gun gibi kisacik bir surede cikmasi gerekiyor, bu yuzden belgelerin incelenmesi acisindan kaybedecek yarim saatim bile yok vize elime gecene kadar.

Secenekler sunlar:

1- eski adresimin yazdigi policeyi verecegim, ama belirtecegim sistemde adresim boyle kalmis diye.

2- bu onaysizi goturecegim ve diyecegim ki maille attiklari icin boyle.

3- acenteye gidip cemkirecegim.

Yemin ederim her evrakta cikan boyle salak aksilikler yuzunden sinirden kafayi yiyecegim artik.

pia

Mesaj gönderen pia » Cum Ağu 29, 2014 2:56 pm

Bence onaysizi goturmende sorun cikmaz. Ben bir suru orjinal evrak goturdum hic birine bakmadilar... Cogu kisi careconcept ile internetten yapiyor ve onlarin hic birinde kase oldugunu sanmiyorum. :)

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Cum Ağu 29, 2014 4:19 pm

Bence stres yapmayin. Zaten istemezseniz sigorta yaptirmayip da vizeye basvurabiliyorsunuz. Vizenize onay aldiginizda size telefonla bildiriyorlar ve sigorta yaptirip onlara iletmenizi istiyorlar. Ondan sonrada vizenizi pasaportunuza basiyorlar. Yani durumunuz acil ise bu sekilde gidebilirsiniz ve durumu aciklayabilirsiniz. Daha sonra sigorta sirketine "cemkirip" duzeltirsiniz adresinizi. Benim davet mektubumda soyadim yanlis yazilmisti yinede bir problem cikarmadilar. Zannediyorum ki davet mektubunda isim soyismin yanlis olmasi saglik sigortasinda adresin eski adres olmasindan daha onemlidir :D

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cum Ağu 29, 2014 4:29 pm

imza vs gerekmiyor ben o zamanlar garanti bankasinin 65 liralik sigortasini yapmistim yazicidan cikti aldim gosterdim

_Tayfun_

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Cum Ağu 29, 2014 8:54 pm

Ben Garanti\'den yaptirmistim sigortayi. Bankadan alirken iki adet nusha istedim ve ikisinede kase ve imza aldim.

Ancak onemli oldugunu sanmiyorum. Bende dun gittim vize gorusmesine, tum evraklarimin asillari da yanimdaydi diplomalar birde kocamandi :) Hic birine bakmadilar sadece fotokopileri aldilar.

Santa

Mesaj gönderen Santa » Cum Ağu 29, 2014 11:16 pm

Ben olsam telefonla acenteyi arayip tekrar imzali kaseli bir sekilde tarayip gondermelerini isterdim. 5 dk bile surmez bunu istemek. Onlarin da yapmasi 10 dk surmez. Tam icim rahat olurdu boylece. Kafami mesgul etmezdi. Belki cok gereksiz bir detay ama ben olsam bunu yapardim.

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Cum Ağu 29, 2014 11:26 pm

Gittim, hem turkce, hem ingilizce hem de almanca policeyi imzalatip kaseletip aldim. Santa, dedigin gibi kafam rahat edecek simdi. Diger turlu ay acaba geri gonderecekler mi, ay yok bunu sorgulamak icin ekstra vakit harcayacaklar mi vs vs dusunup duracaktim. Dedigim gibi, randevudan sonraki her yarim saatin bile onemi var 1 ekime yetisebilmem icin.

Santa

Mesaj gönderen Santa » Cum Ağu 29, 2014 11:34 pm

[quote]nuernberger tarafindan yazilan metin:

Gittim, hem turkce, hem ingilizce hem de almanca policeyi imzalatip kaseletip aldim. Santa, dedigin gibi kafam rahat edecek simdi. Diger turlu ay acaba geri gonderecekler mi, ay yok bunu sorgulamak icin ekstra vakit harcayacaklar mi vs vs dusunup duracaktim. Dedigim gibi, randevudan sonraki her yarim saatin bile onemi var 1 ekime yetisebilmem icin.[/quote]

En temizini yapmissin bence.