Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hannover\'e gitme cabasi =)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 13, 2009 2:35 pm

hic bi sorun olmuyor merak etme.. annenin durumu ile seninki farkli.

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cum May 22, 2009 5:33 pm

yok kardes pasaport nosunu istiyorlar. o kadar ayrintili bisey sormuyolar, zaten aradiginda hesap konusunda bilgi istemeden once randevu icin yaninda bulunmasi gereken seyleri soyluyorlar o an icin.

Ruzgar84

Mesaj gönderen Ruzgar84 » Cmt May 23, 2009 12:21 am

:) slm arkadasim benm elimde duisburg essen uniden aldigim kabul belgesine vize gorusmesinde siz kabul almamissiniz sizin diliniz yok okulun bu gonderdigi kabul belgesi degil dediler haberin olsun ...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt May 23, 2009 4:51 am

[quote]Jamir tarafindan yazilan metin:

Bestatigung ( Dogrulama - Teyit Etme)
Uber das Vorliegen eines ordnungsgemaBen Antrages
auf Zulassung zum Studium ( Ogrenime kabul hakkinda kuralla uygun bilgi notu )

Zur Vorlage bei Auslandsvertretungen der Bundesrepublik Deutschland fur die Erteliung eines visums fur studienzwecke

Ogrenim amacli vize basvurulari icin Almanya konsolosluklarina ornek olarak verilebilir..

Herr gokhan

hat sich an der Leibniz universitat hannover ordnungsgemaB um die Zulassung zum Studium \'\' Bauingenieurwesen\'\' beworben

.Bay Gokhan kuralla uygun bir sekilde Leibniz Hannover Universitesi\'ne "insaat muhendisligi" ogrenimi icin basvuruda bulundu.

Er slite zum nachfolgend genannten termin am Hochschulort anwesend sein:

O randevu talep etmek adina asagida ki mevcut olan yolu izlemelidir ;

(X) Der Bewerber kann eine zulassung erhalten, sobald das sprachseugnis \'\' Mittelstufe I \'\' vorliegt.

Basvuru sahibi " Mittelstufe I " olur olmaz basvuruda bulunabilir..

Arkadaslar belge bu... zaten dil olmadan tam kabul belgesi almam olanaksiz sanirim ama buda bi nevi kabul belgesi sayilmiyormu ? kafam surekli karisip duruyor yarin bi gun vize icin basvurdugumda ordaki adamda bana sen kabul almamissin derse kafayi yerim herhalde ... simdi okula dil bilmeden kayit olamayacagima gore orenci vizesi alamayacakmiyim ? orenci adayi vizesi diye bi vize varmi ? dil vizesi yada herhangi bi vize alma soradan cevrilemiyor orenci vizesine dedikleri icin sakat is yapmak istemiyorum...[/quote]

Cevirimde bir hata yoksa ; Hayir bu kabul belgesi veya sartli kabul degil.Sadece bilgi iceriyor.
Sanirim hic Almanca bilgin yoktu ve daha oncede soylemistim sana " Mittelstufe I " olmadan sartli kabulde alamazsin diye..
Bu belgeyi Ogrenci Adayi Vizesi\'ne ( sitede bir cok kez aciklandi ) yani dil kursu sonrasi universite egitimi icin kullanabilirsin,universiteyle yazistigini kanitlamak icin..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt May 23, 2009 3:42 pm

[quote]Ruzgar84 tarafindan yazilan metin:
:) slm arkadasim benm elimde duisburg essen uniden aldigim kabul belgesine vize gorusmesinde siz kabul almamissiniz sizin diliniz yok okulun bu gonderdigi kabul belgesi degil dediler haberin olsun ...[/quote]

Duisburg-Essen\'in lisans icin gonderdigi kabul belgesi pembe oluyor..Ve ;

Ihr Antrag auf Zulassung zunm STUDIUM am CAMPUS ........... ZUGANGSBESCHEID ZUM SPRACHKURS fur ......

Devaminda da basvuruda bulundugunuz bolum vs.. yaziyor ise bu SARTLI KABUL BELGESI oluyor..Once dil kursu ardindan universite\'ye kayit icin..

Senin belgede boylemiydi ?
Yazismalara gelen cevaplar "Jamir" e oldugu gibi kabul degildir..

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Cmt May 23, 2009 6:12 pm

ugur bahsettigin basvuruda bulunan bolum bana gelen belgedede yaziyor insaat muh. felan... bide dil olmadan zaten kabul etmediklerini soyluyorsun zaten bu durumda bana gonderebilecekleri tek belge bu sanirim ? yani kabul belgeside nasil olur tam bilmiyorum illa kabul edilmistir gibi biseyler mi olmasi lazim ... yani 0 dille uniden daha ise yarar bir belge alabileceksem vize gorusmesi icin onuda kovalayabilirim?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt May 23, 2009 7:32 pm

Malesef Jamir bu sartli kabul belgesi degil..Sadece ne tur bir yol izlemen gerekli oldugu yaziyor.
Sana gonderebilecekleri en iyi mektup bu fazlasiyla kibar davranmislar zaten.Konsolosluklara universite ile yazistigini kanitlayabilesin diye bunu gondermisler.
Pasaport harcini yapamamanda bu yuzden cunku kabul belgesi degil bu..

Tekrar,tekrar vee gene tekrar tekrar soyluyorum ; "Mittelstufe I" olmadan sartli kabul alamiyorsun..

Vize gorusmesine bu belgeyle girersin ama dedigim gibi bu sadece bir teyit belgesi.Senin Universite ile ilgilendigini ve onlarinda Milletstufe I oldugun taktirde basvurunu degerlendireceklerine dair..
Konsolosluk gorevlisinin insiyatifine kalmis normal olarak universite okumak istedigine ispat gosterilebilir..
Suan Hannover\'de bir dil kursuna yazilip,bu gelen maille vize gorusmesine girerbilirsin ( Ogrenci Adayi Vizesi icin ) Sans artik..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr May 24, 2009 11:53 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
[quote]Ruzgar84 tarafindan yazilan metin:
:) slm arkadasim benm elimde duisburg essen uniden aldigim kabul belgesine vize gorusmesinde siz kabul almamissiniz sizin diliniz yok okulun bu gonderdigi kabul belgesi degil dediler haberin olsun ...[/quote]

Duisburg-Essen\'in lisans icin gonderdigi kabul belgesi pembe oluyor..Ve ;

Ihr Antrag auf Zulassung zunm STUDIUM am CAMPUS ........... ZUGANGSBESCHEID ZUM SPRACHKURS fur ......

Devaminda da basvuruda bulundugunuz bolum vs.. yaziyor ise bu SARTLI KABUL BELGESI oluyor..Once dil kursu ardindan universite\'ye kayit icin..

Senin belgede boylemiydi ?
Yazismalara gelen cevaplar "Jamir" e oldugu gibi kabul degildir..[/quote]

Ruzgar84 sana gelen maili scan edebilir misin yada buraya yazabilir misin..?

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Pzr Haz 07, 2009 3:50 am

tekrar slm arkadaslar randevumu 15 hazirana aldim asagida benden istedikleri belgeler var bi eksik gedik varmi tercume felan bakarsaniz sevinirim ...

1. [ ] Muracaat sahsen yapilmak zorunda
2. [ ] Varsa eski Pasaportlar sunulmali
3. [ ] 2 adet Ikamet Musadesi Basvuru Formu
4. [ ] En az 12 ay gecerli Pasaport
5. [ ] 3 adet Biometrik vesikalik resim
6. [ ] En az 90 gunluk, Seyahat ve Saglik Sigortasi asli ve 2 fotokopisi
7. [ ] Almanyadaki bir bankada bloke edilen bir hesabin acilmasi.
8. [ ] 2 / 4 yillik Universite diplomasi asli ve 2 fotokopisi ve Yeminli tercumandan Almancaya tercumesi
9. [ ] Tam Tekmil vukuatli Aile Nufus Kayit Ornegi asli ve 2 fotokopisi.
10. [ ] Ebeveynlere ait Ikametgah belgesi asli ve 2 fotokopisi ve yeminli tercumandan Almancaya tercumesi.
11. [ ] Var ise, Burs belgenizin asli ve fotokopisi.
12. [ ] Dil Kursuna kayit belgesi veya Dil kursuna katilimi teyit eden belge asli ve 2 fotokopisi
13. [ ] Alman Universitesinin basvuru teyidi veya kabul belgesi asli ve 2 fotokopisi
14. [ ] Egtim durumunuzu gosteren Transkript asil ve 2 fotokopisi ve Yeminli tercumandan Almancaya tercumesi
15. [ ] Vize Islem ucreti, 60 Euro dur...
16. [ ] Basvuru icin Elcilikte 4 numarali kapidan giris yapilmali
17. [ ] Pasaport fotokopisi

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Haz 07, 2009 4:49 pm

Iyi niyet mektubu\'nu goturmeyi unutma..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 08, 2009 12:39 am

Neden Almanya\'da okumak istiyorsunuz?
Neden bu Universite ve neden bu bolumu tercih ettiniz?
Gelecekte mezun olduktan sonra ne yapmayi planliyorsunuz ?

bu ve benzeri sorulara kendince cevap ara biraz daha uzun tutabilirsin mektubu..Ve el yazisi derken kendin mi yazmak istiyorsun ?
Almanca\'ya cevirttirdikten sonra el yazisiyla yazabilirsin tabi..

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Pzt Haz 08, 2009 1:13 am

yukardaki belgelere ek olarak sabika kaydi ve askerlik tecil belgesi isteyebilirlermis herhalde ? subat ayinda aldigim bi tecil belgem var 10. aya kadar askerligi tecillidir diyor acik ogretim okudugum icin goturuyummu yenisinimi aliyim yoksa hicmi goturmeyim ne dersiniz?

tercume edilecek belgeler ise ;

ebeveynlerin ikamet belgeleri
uni diplomasi
transkript

bunlara ek oalrak baska tercumesini yaptirmam gereken belge varmi acep? bide hic bir belge icin noter tastigi gerekmiyor diye biliyorum dogrumudur?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 08, 2009 2:02 am

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... read_id=24

Bu linketi belgelerin hepsini temin etmeye calis iste.Tercume noter tastigi vs hepsi yaziyor..
Konsoloslugun ne isteyecegi belli olmuyor bu yuzden tum evraklarin yaninda olmasi avantaj..Askerlik konusunda Ekim\'e birsey kalmadi gerci ama zaten ogrencisin soracagini zannetmiyorum.Genede yaninda gotur o belgeyi..

Tercume eger ucuza bulamazsan Istanbul\'a kargolayabilirsin bilgi icin link ;

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ead_id=397

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Sal Haz 09, 2009 4:01 pm

Jamir sen bloke hesap yaptirmadinmi? benim bildigim sen bloke hesabi actin bile. bloke hesap varsa taahutte gerek yok. kim dedi bunu sana ?

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Sal Haz 09, 2009 8:25 pm

dedigin gibi bloke hesaba para yatti ... bi kac kisiden duydum artisi olacagini soylediler vize almam icin eger gereksiz diyorsaniz ugrasmayim...

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Çrş Haz 10, 2009 5:47 pm

ayriyeten taahutname gerektigi kanisina vardim ... bloke hesap acti ama birinden borc almistir izlenimide yarattigi icin sadece bloke hesap ise yaramayabiliyormus ... :o

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Çrş Haz 10, 2009 8:43 pm

ya bunlari kim soyluyor anlamdim. galiba senin danisman soyluyor. bloke hesap yeterli olur. sen milletin dedigini bosver

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Çrş Haz 10, 2009 10:21 pm

haklisin dostum bloke hesap yeterli oluyor yaptirmayacagim taahutname felan..bende bunu biliyorum ama iste sagdan soldan duydukalrin hani daha garanti olur daha saglam olur sacma sapan esyler yaptiriyorlar adama...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Haz 11, 2009 7:54 am

Saga sola aldirma,DeutschStudent klavuzun olsun yeter. =)

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Cum Haz 12, 2009 10:43 pm

bu vize musade formunda kalacak yere dil kursunun adresini verdim bi sorun olurmu? gorusmede sorarlarsada dil kursu gidince ayarlayacak diyecegim...

formada 23. maddesinde geciminizi nasil sagliyacaksiniz sorusuna bloke hesap actirdim ve babam gecimimi sagliyacak gibi bir ibare yazdirdim baba kismi gereksizmi olmus olayi bozmasin ?

gereksiz yerleri sorun etmeye basladim herhalde :lan