Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

heidelberg universitesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
roz34

heidelberg universitesi

Mesaj gönderen roz34 » Prş Ağu 21, 2014 8:22 pm

Hic almanca bilgim yok. heidelberg universitesi sartli kabul veriyormu?

Frankfurter

heidelberg universitesi

Mesaj gönderen Frankfurter » Prş Ağu 21, 2014 8:26 pm

[quote]roz34 tarafindan yazilan metin:

Hic almanca bilgim yok. heidelberg universitesi sartli kabul veriyormu?[/quote]

Heidelberg Universitesi sartli kabul (bedingte Zulassung) veriyor. Ancak hic Almanca bilmiyorum diyorsaniz, once temel bilgileri yurticinde bir kursta aldikta sonra sartli kabul araciligiyla bir DSH kursuna yazilmaniz yarariniza olacaktir.

roz34

heidelberg universitesi

Mesaj gönderen roz34 » Prş Ağu 21, 2014 8:59 pm

Tesekkurler bir sorum daha olacakti bir arkadas 1000 ile 1200 saat ders alman gerekiyor demisti. boyle bir sey gecerli mi heidelberg universitesi icin ?

Frankfurter

heidelberg universitesi

Mesaj gönderen Frankfurter » Prş Ağu 21, 2014 9:13 pm

Tesekkurler bir sorum daha olacakti bir arkadas 1000 ile 1200 saat ders alman gerekiyor demisti. boyle bir sey gecerli mi heidelberg universitesi icin ?[/quote]

Ders alma konsunda herhangi bir zorunlulugunuz yok. Almanca bilginize ve pratiginize gore B1\'den C1\'e gecmek zorunda iseniz ornegin, bu tamamen sizin temponuza kalmis bir durum. Genelde DSH kurslari her bir seviyeyi 150 saatlik paket halinde sunuyor. Baska sorularin olursa cekinmeden sorabilirsin.

roz34

heidelberg universitesi

Mesaj gönderen roz34 » Prş Ağu 21, 2014 9:15 pm

Tesekkur ederim yani beni sifir almancayla aliyorlar degilmi

Deadly Impact

heidelberg universitesi

Mesaj gönderen Deadly Impact » Prş Ağu 21, 2014 10:12 pm

Sifir almanca ile heidelberg bence almaz . Alan yerler belli formda var ararsaniz bulursunuz. Bir de unilerin Dsh kursuna yazilmak istiyorsaniz en azindan elinizde b2 seltifikasi olmasi gerek. Ben hep sifir almanca ile sartli kabul almak isteyen arkadaslara hep soyluyorum. Oyle gunlerinizi 0 almanca ile kabul veren uni aramakla gecirmektense Turkiye de bir kursa yazilmak en mantiklisidir. A1 yada A2 belgesi ile rahat rahat basvurabilirsiniz

roz34

heidelberg universitesi

Mesaj gönderen roz34 » Prş Ağu 21, 2014 10:20 pm

haklisiniz ama bu sene lys sinavim var hem sinav dersleri hem almanca kursu yapamam o yuzden sormustum

lwntygt

heidelberg universitesi

Mesaj gönderen lwntygt » Cmt Ağu 23, 2014 7:18 am

Heidelberg sifir almanca degil b1 ile kabul veriyor aklinizda bulunsun bizzat sordum okula

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

heidelberg universitesi

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ağu 23, 2014 5:54 pm

Studienkolleg yapmak istiyorsaniz B1 gerekiyor heidelberg de, normal bolum icin almanca bilgisi istenmiyor. Fakat cok az sayida ogrenci aldiklari icin basvuru yapanlarin cogu red ediliyor.

kaynak: http://www.uni-heidelberg.de/studium/in ... tschk.html

http://www.isz.uni-heidelberg.de/d_kurse_vdk.html
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

heidelberg universitesi

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ağu 23, 2014 10:18 pm

Lutfen ozel mesaj yollamayiniz. Sorularinizi tartisma forumlarinda uygun bir baslik altinda ya da yeni bir baslik acarak yoneltiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

roz34

heidelberg universitesi

Mesaj gönderen roz34 » Pzr Ağu 24, 2014 12:20 pm

Peki kazandigim universitenin populeritesine bakarlar mi ?

pia

heidelberg universitesi

Mesaj gönderen pia » Pzr Ağu 24, 2014 1:13 pm

Az ogrenci aliyorlarsa buyuk ihtimalle NC vardir, o zamanda universitenin populerligine degil de Lys puanina bakarlar.

roz34

heidelberg universitesi

Mesaj gönderen roz34 » Pzr Ağu 24, 2014 4:20 pm

Peki mannheim universitesi de mi B1 belgesi istiyor?

Elifnur

heidelberg universitesi

Mesaj gönderen Elifnur » Pzt Ağu 25, 2014 5:18 pm

Heidelberg universitesinde tip okuyan veya okuyacak veya bu konuda bilgisi olan arkadaslara bir sorum olacak... TRde not ortalamam 100 uzerinden 75 ve burada 350 puanla Yakindogu uni. tip fakultesini kazandim, kabul alabilir miyim? Bazi basliklarda oldukca zor oldugu yaziyor ama cevremde bircok insan duydum biyoloji vb. yakin bolumlerden birini kazanip Almanya\'da tip okuyan. Kafam karisti benim de..

technonur

heidelberg universitesi

Mesaj gönderen technonur » Pzt Ağu 25, 2014 5:39 pm

[quote]Elifnur tarafindan yazilan metin:

Heidelberg universitesinde tip okuyan veya okuyacak veya bu konuda bilgisi olan arkadaslara bir sorum olacak... TRde not ortalamam 100 uzerinden 75 ve burada 350 puanla Yakindogu uni. tip fakultesini kazandim, kabul alabilir miyim? Bazi basliklarda oldukca zor oldugu yaziyor ama cevremde bircok insan duydum biyoloji vb. yakin bolumlerden birini kazanip Almanya\'da tip okuyan. Kafam karisti benim de..[/quote]

almanyada tip okuyabilmek icin ortalaman en kotu ihtimalle 1,5 olmasi gerekiyor 100 uzerinden 75 bu sarti saglamiyor 4 uzerinden 3,5 da 1,8e falan denk geliyor moralini bozmak istemem ama heidelberg icin zor gorunuyor diyebilirim almanya genelindede eczacilik yada veterinerlige girebilirsin ama daha fazla bilgi http://www.hochschulstart.de/index.php?id=4556

Frankfurter

heidelberg universitesi

Mesaj gönderen Frankfurter » Pzt Ağu 25, 2014 5:49 pm

[quote]Elifnur tarafindan yazilan metin:

Heidelberg universitesinde tip okuyan veya okuyacak veya bu konuda bilgisi olan arkadaslara bir sorum olacak... TRde not ortalamam 100 uzerinden 75 ve burada 350 puanla Yakindogu uni. tip fakultesini kazandim, kabul alabilir miyim? Bazi basliklarda oldukca zor oldugu yaziyor ama cevremde bircok insan duydum biyoloji vb. yakin bolumlerden birini kazanip Almanya\'da tip okuyan. Kafam karisti benim de..[/quote]

Selamlar elifnur,

Heidelberg universitesi ogrenci aliminda kontenjanin %20\'ini okul birincilerine, %20\'ini beklemedekilere ve diger kalan %60\'i basvurulara acmaktadir. Basvuru icin motivasyon yazisi, basvuru dosyasi, CV, ikametgah, intibak testi istenmiyor. Daha once bir hastane ve ya klinikte calismissan bunu ekleyebilirsin. Dil belgesi icin en az C1/DSH 3 sart. Cok onem verdikleri baska bir konu ise TMS\'den alacagin iyi puan (www.tms-info.org), Almanya capinda yapilan tip bolumleri testi, sana buyuk arti kazandiracaktir. Basvurular senede bir kere 1-15 Temmuz arasinda yapiliyor.

hochschulstart.de araciligiyla yapacagin 6 sene 3 ay suren tip ogrenimi icin basvuru yaninda ayrica universitenin kendi online-basvuru sisteminden de basvurman gerekiyor. Heidelberg universitesi Avrupa\'nin sayili universitelerinden oldugu icin Abitur 1,0 olsa bile girmek kesin diye birsey soz konusu degil. Olmazsa Gießen, Leipzig, Jena, Kiel tip fakultelerinde sansin cok daha yuksek olacaktir.

Umarim bu bilgiler sana bir nebze olsun yardimci olmustur.

Elifnur

heidelberg universitesi

Mesaj gönderen Elifnur » Pzt Ağu 25, 2014 7:22 pm

Tesekkur ederim technonur ve Frankfurter... Bu bilgilerden bugun haberim oldu ve sok oldum diyebilirim. Cunku bu konuda gorustugum hic kimse bu kosullardan bahsetmemisti. Turkiye\'de kazanman ve Almanca yeterliliginin olmasi yetiyor denmisti genellikle. Gec de olsa haberim oldu en azindan ve buna gore daha fazla universiteye basvuracagim :)

lwntygt

heidelberg universitesi

Mesaj gönderen lwntygt » Sal Ağu 26, 2014 2:40 pm

Peki mannheim universitesi de mi B1 belgesi istiyor?[/quote]

Benimde amacim orda okumak ama sifir almanca ile kabul vermiyorlar diye biliyorum o yuzden Duisburg eksende sartli kabul aldim mannheim\'da dil kursu yaptiktan sonra mannheim\'da dil sinavini verip orda baslamak gibi bi dusuncem var

roz34

heidelberg universitesi

Mesaj gönderen roz34 » Sal Ağu 26, 2014 4:51 pm

Bende sanirim univ. kazandigim da bir donem boyunca kursa yazilacam 2. donem basvururum artik zaten A1 seviyesindeyim

gallery

heidelberg universitesi

Mesaj gönderen gallery » Pzt Eki 20, 2014 11:19 pm

Heidelberg Universitesine basvuracak arkadaslara birkac bilgi vermeyi istedim.

1- Heidelberg Universitesi\'nden \'sartli kabul\' almak bir hayli zor diyebilirim, bunun icin basvurup beklemektense daha kolay sartli kabul veren universiteleri tercih edebilir, Almanca sinavlarini verip tekrar Heidelberg Universitesine basvurabilirsiniz.
2 sefer (birinde 0 almanca, digerinde b2 ile) Heidelberg Universitesine basvurmus, red almistim.
Daha sonra DSH-2 ile basvurup 3 hafta icerisinde kabul aldim.

2- Basvururken motivasyon mektubu yazmaniz gercekten onemli rol oynuyor, ben basvurumu motivasyon mektubu olmadan yapmistim, daha sonra evraklarimin ulasip ulasmadigini sordugumda gorevli kisi, evraklarin tam oldugunu fakat motivasyon mektubunu -e-mail olarak da olsa- yollarsam buyuk etki edecegini belirtmisti.

3- Hukuk, Tip gibi girmesi zor bolumlere basvururken Yaz Semesterlarinda her zaman daha cok sansiniz vardir, genelde bu donemde NC ortalamalari 1.5 den 1.8\'e kadar gerileyebilir, tabii bu bilgi subjektif. Yani kesin kabul edileceginizi ya da o donem \'kesinlikle\' NC\'nin dusecegini iddia etmiyorum.

Basvuran/Kabul alan arkadaslara basarilar dilerim, son olarak Heidelberg\'de kalacak yer sorunu \'gercekten\' var oldugundan, okul basvurulariyla beraber kalacak yer aramaya baslamalarini tavsiye ederim.

Dostlukla,