Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Gottingen Universitesi Sartli Kabul

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Çrş Ağu 20, 2014 9:19 pm

Merhabalar suan lise son siniftayim. Gottingen\'de amcam yasiyor ve ben de Gottingen Universitesi\'nde Informatik okumak istiyorum. Su an Gottingen\'deyim tatil icin fakat almancam olmadigi icin bilgi alamiyorum. Acaba Gottingen Universitesinin sartli kabul sartlari nelerdir. Universiteler bolumunde Gottingen\'in makalesini bulamadim.

Ogrenmek istediklerim: Sifir ya da A1 seviyesindeki almanca ile Informatik bolumune sartli kabul veriliyor mu?

Universitenin DSH ya hazirlayan kendi dil kursu var mi varsa ucretleri ne kadar? Yoksa ozel bir kursa mi gitmek zorundayim?

Haftaya Turkiye\'ye geri donuyorum. Donmeden universite isini kesinlestirmek icin bunlari ogrenmem lazim Adminler ya da kullanicilardan bilgisi olan varsa lutfen cevaplasin cok minnettar olurum.

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Prş Ağu 21, 2014 12:04 am

Physiker cevap verirseniz sevinirim. En bilgili kisi sizsiniz sanirim.

Frankfurter

Mesaj gönderen Frankfurter » Prş Ağu 21, 2014 9:07 pm

[quote]yilmazarslan tarafindan yazilan metin:

Merhabalar suan lise son siniftayim. Gottingen\'de amcam yasiyor ve ben de Gottingen Universitesi\'nde Informatik okumak istiyorum. Su an Gottingen\'deyim tatil icin fakat almancam olmadigi icin bilgi alamiyorum. Acaba Gottingen Universitesinin sartli kabul sartlari nelerdir. Universiteler bolumunde Gottingen\'in makalesini bulamadim.

Ogrenmek istediklerim: Sifir ya da A1 seviyesindeki almanca ile Informatik bolumune sartli kabul veriliyor mu?

Universitenin DSH ya hazirlayan kendi dil kursu var mi varsa ucretleri ne kadar? Yoksa ozel bir kursa mi gitmek zorundayim?

Haftaya Turkiye\'ye geri donuyorum. Donmeden universite isini kesinlestirmek icin bunlari ogrenmem lazim Adminler ya da kullanicilardan bilgisi olan varsa lutfen cevaplasin cok minnettar olurum.[/quote]
Saygideger kardesim,

elimden geldigi kadar kisa kesmeye ozen gosterecegim. Gottingen Universitesi\'nde DSH kursu var ve ucreti de cuzi bir ucret. Ornegin 8 Eylul-17 Ekim B2 seviye kurs 400,- Euro 150 saat 9.30\'dan 13.15\'e kadar. Ancak universite sifir Almanca ile gelmemelerini ozellikle rica ediyor basvuru sahiplerinden. Yurticinde seviyeni B1 seviyesine getirebilirsen, Informatik bolumu sana sartli kabul verecektir. DSH kursunda gecirecegin yogun hazirlik safhasindan sonra istenen seviye olan C1\'e (DSH-2) ulasip ogrenimine baslayabilirsin. Detayli bilgi icin cekinmeden yazabilirsin bana. Kolay gelsin.

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Prş Ağu 21, 2014 11:43 pm

[quote]Frankfurter tarafindan yazilan metin:

Haftaya Turkiye\'ye geri donuyorum. Donmeden universite isini kesinlestirmek icin bunlari ogrenmem lazim Adminler ya da kullanicilardan bilgisi olan varsa lutfen cevaplasin cok minnettar olurum.[/quote]
Saygideger kardesim,

elimden geldigi kadar kisa kesmeye ozen gosterecegim. Gottingen Universitesi\'nde DSH kursu var ve ucreti de cuzi bir ucret. Ornegin 8 Eylul-17 Ekim B2 seviye kurs 400,- Euro 150 saat 9.30\'dan 13.15\'e kadar. Ancak universite sifir Almanca ile gelmemelerini ozellikle rica ediyor basvuru sahiplerinden. Yurticinde seviyeni B1 seviyesine getirebilirsen, Informatik bolumu sana sartli kabul verecektir. DSH kursunda gecirecegin yogun hazirlik safhasindan sonra istenen seviye olan C1\'e (DSH-2) ulasip ogrenimine baslayabilirsin. Detayli bilgi icin cekinmeden yazabilirsin bana. Kolay gelsin.[/quote]

Tesekkur ederim bilgi icin daha bir cok sorum var fakat buradan sormasi zor oluyor. Bilgili birine benziyorsunuz.Yanlis anlamazsaniz beni ozelden cep numarami vereyim. Siz caldirin ben geri ararim.Direkt cevaplar almak daha iyi olur gibi geliyor. Tabi siz uygun gormezsenizde sorularimdan birini burada sorayim. Benim bu sene Turkiye\'de universite sinavina hazirlanmam gerektigi icin Turkiye\'de B1 e kadar bitirmem cok zor gozukuyor. En erken haziran ayi ortalarinda baslayabilirim ki kursa herhalde eylul ekim e kadar yetismez B1. Ozellikle "rica" ediyor demissiniz. Rica derken eger b1 olmazsa sartli kabul vermiyorlar mi yoksa olursa daha mi iyi olur yani sifir almanca ya da A1-A2 seviyesindeyken sartli kabul alinip dil kurusna baslanabilir mi? Cevabiniz icin cok tesekkur ederim simdiden almancam olmadigi icin hic bir yerden yardim alamiyorum. SAdece bu site var ama buradada kimse cevap vermiyor. Ilginiz icin sagolun.

Frankfurter

Mesaj gönderen Frankfurter » Cum Ağu 22, 2014 1:47 am

[quote]Frankfurter tarafindan yazilan metin:

Saygideger kardesim,

elimden geldigi kadar kisa kesmeye ozen gosterecegim. Gottingen Universitesi\'nde DSH kursu var ve ucreti de cuzi bir ucret. Ornegin 8 Eylul-17 Ekim B2 seviye kurs 400,- Euro 150 saat 9.30\'dan 13.15\'e kadar. Ancak universite sifir Almanca ile gelmemelerini ozellikle rica ediyor basvuru sahiplerinden. Yurticinde seviyeni B1 seviyesine getirebilirsen, Informatik bolumu sana sartli kabul verecektir. DSH kursunda gecirecegin yogun hazirlik safhasindan sonra istenen seviye olan C1\'e (DSH-2) ulasip ogrenimine baslayabilirsin. Detayli bilgi icin cekinmeden yazabilirsin bana. Kolay gelsin.[/quote]

Tesekkur ederim bilgi icin daha bir cok sorum var fakat buradan sormasi zor oluyor. Bilgili birine benziyorsunuz.Yanlis anlamazsaniz beni ozelden cep numarami vereyim. Siz caldirin ben geri ararim.Direkt cevaplar almak daha iyi olur gibi geliyor. Tabi siz uygun gormezsenizde sorularimdan birini burada sorayim. Benim bu sene Turkiye\'de universite sinavina hazirlanmam gerektigi icin Turkiye\'de B1 e kadar bitirmem cok zor gozukuyor. En erken haziran ayi ortalarinda baslayabilirim ki kursa herhalde eylul ekim e kadar yetismez B1. Ozellikle "rica" ediyor demissiniz. Rica derken eger b1 olmazsa sartli kabul vermiyorlar mi yoksa olursa daha mi iyi olur yani sifir almanca ya da A1-A2 seviyesindeyken sartli kabul alinip dil kurusna baslanabilir mi? Cevabiniz icin cok tesekkur ederim simdiden almancam olmadigi icin hic bir yerden yardim alamiyorum. SAdece bu site var ama buradada kimse cevap vermiyor. Ilginiz icin sagolun.[/quote]

Rica ediyor derken, yasal olarak ogrenci adayi vizesi icin bir engel yok. A2 ile baslayabilirsin 28 Temmuz-5 Eylul arasi 400,- Euro 150 saat yine ama basarisizlik ihtimali cok yuksek cunku 6 ay sonunda senden beklenen C1 seviyesi Almanca teoride ve pratikte. Sana tavsiyem aksam kurslarina katilip Almanca\'ni ciddi seviyede gelistirmen. Test DaF Selbsteinschaetzung yaz arama motoruna, gorursun ya da hangi seviyedesin. Basvuruyu en gec Haziran basina kadar yapman lazim, o yuzden yine bir gozden gecir tum planlarini ve kararini ver. Saygilarla