Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya da Endustri Muhendisiligi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tuncelli

Mesaj gönderen tuncelli » Cmt Ağu 09, 2014 1:36 pm

Merhaba Arkadaslar,

Almanya\'da Endustri Muhendisligi okumak istiyorum. Bu bolumde iyi olan onerebileceginiz okullar var mi? Okul bilgilerini, kalabilecegim yurtlar ve yerler ile tecrubelerinizi de aktarabilirseniz memnun olurum.

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Cmt Ağu 09, 2014 2:09 pm

endustri muh. almanyada universiteni ne uzerine agirlasmak istiyorsan universiteni ona gore secmeni oneririm. Makin muh. mi, elektrik mi ,insaat mi yoksa daha cok ekonomi mi

tuncelli

Mesaj gönderen tuncelli » Pzr Ağu 10, 2014 11:49 am

Hic bu detayda dusunmemistim. Turkiye de kazandigim okulun Endustri Muhendisligi derslerine baktigimda Makine agirlikli oldugunu gordum. Bu nedenle Makine veya Ekonomi uzerinde olmasini tercih ederim.

pia

Mesaj gönderen pia » Pzr Ağu 10, 2014 11:16 pm

Tabiki tavsiye edilebilecek bir suru universite var fakat hic biri kollarini acip herkes gelsin demiyor. Lys puaninla ilgili bilgi verirsen ona gore okul tavsiyesi alabilirsin bence:) forumda Nc ile ilgili basliklari okumani tavsiye ederim. Yurt isini en son dusunursun

tuncelli

Mesaj gönderen tuncelli » Pzt Ağu 11, 2014 12:02 am

LYS den 374,17 puan aldim (MF4), Lise Diplomasi Mezuniyet notum 77,3. Turkiye de bu puan ile Istanbul Ozyegin Universitesi\'nin Endudstri Muh. Bolumunu kazandim. Bu siteden haberim oldugu tarihten beri hemen her konusunu okuyup takip ediyorum. Ve insallah bu site araciligi ile de (Gurkan bey\'in yardimiyla) Almanya okumaya baslayacagim. Bu sitede yer alan Universite bilgilerini okudum okumaya da devam ediyorum ama bolumlerle ilgili olarak pek detay bulamadim. Bu nedenle sizlerden yardim rica ediyorum.

pia

Mesaj gönderen pia » Pzt Ağu 11, 2014 12:08 am

Almanca bilmiyorsan direkt sartli kabul alabilecegin universitelere bakabilirsin. 1 sene sonra sinavi gecince istedigin universiteye basvurabilirsin. tu clausthal geldi aklima mesela. Almancan ne seviyede ?

tuncelli

Mesaj gönderen tuncelli » Pzt Ağu 11, 2014 1:26 am

Ana okuldan orta sona kadar almanca okudum. Orta 2 ve Orta sonda girdigim sinavlarda (FIT) A2 sertifikasi almistim. Ancak Liseyi Anadolu Lisesinde Ingilizce okuyunca de Almancam gerilemis. Temmuz ayinda Goethe kursunda girdigim sinav da A1.2 seviyesinde ciktim. Gecen hafta da Beyoglundaki Goethe kursuna basladim. Almanya gidinceye kadar burada Kursa devam etme niyetindeyim. her ay bir kurs atlaniyor, Kasim ayinda B1.1 seviyesine gelmis olacagim.