Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Maschinenbau icin vorpraktikum

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
cancolag

Mesaj gönderen cancolag » Sal Tem 29, 2014 12:04 pm

arkadaslar merhaba,

rwth aachen\'dan makine muhendisligi icin kabul bekliyorum ama internet sitesini arastirirken daha once hic duymadigim bir seyle karsilastim. egitime baslamadan 6 haftalik bir onstaj yapmak gerekiyormus, eger yapamiyorsak da gerekcelendirmemiz lazimmis.

benim durum soyle, cottbusta dsh sinavini verdikten sonra ordaki odami bosalttim ve tatili gecirmek uzere turkiye\'ye dondum, yani almanya\'da su an kalacak yerim yok, kabul geldikten sonra gidecegim sehirde yurtlara basvurmakti planim. ama bu onstaj isi yuzunden almanya\'ya erken gitmem gerekebilir. bunun yerine bu praktikumu turkiye\'de bir sirkette yapabilir miyim?

daha once bu onstaji yapmis olanlar varsa nerde ve nasil yaptiklarini anlatabilirler mi?

pardon

Mesaj gönderen pardon » Sal Tem 29, 2014 12:29 pm

En iyi bilgiyi okuldan alabilirsin o yuzden okula mail at.

On staji okul oncesi yapin deseler de genelde son doneme veya teze basvurana kadar suren oluyor. Turkiye\'de staj yaparsan ve belgelersen kabul edilir cok buyuk ihtimal.

cancolag

Mesaj gönderen cancolag » Sal Tem 29, 2014 12:45 pm

okula maille sordum zaten ama tecrubeli arkadaslar varsa onlardan bilgi de almak istedim.

soyledigin gibi okul basladiktan sonra da yapabiliyormussun ama bu durumda gecerli bir mazeretin olmasi gerekiyormus neden okul oncesinde yapmadigina dair.

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Sal Tem 29, 2014 12:51 pm

Turkiyedeki stajida kabul ediyorlar genelde hazir tr deyken stajini yapman mantikli olur.
gdld

pardon

Mesaj gönderen pardon » Sal Tem 29, 2014 12:58 pm

Okula Turkiye\'deki stajin kabul olup olmayacagini sor, buyuk ihtimal kabul ederler ama yine de emin ol. Sonra Turkiye\'de bir staj yeri bul en iyisi. Bu sayede egitim sirasinda da staj yeri arama vs sorunu ortadan kalkar. Istersen yine Almanya\'da tekrar staj yaparsin yada Werkstudent olarak calisirsin.

cancolag

Mesaj gönderen cancolag » Sal Tem 29, 2014 8:03 pm

universiteye su maili atmistim:

Ich bin ein turkischer Bewerber fur Maschinenbau. Ich hatte waehrend des Bewerbungsprozess nichts davon gehort, aber heute habe ich gelernt, dass man fur Maschinenbau Studium ein Vorpraktikum machen muss. Zurzeit bin ich in der Turkei. Wenn ich mit mein Praktikum in der Turkei anfange, ist es zu spaet. Ich kann es nicht bis dem Einschreibungsdatum beenden. Deswegen mochte ich am Anfang des Semptembers nach Aachen kommen(wenn ich zulassung bekomme), aber ich habe keine Ahnung daruber, wo ich in Aachen Praktikum machen kann. Was fur eine Losung empfehlen Sie fur mich?

bilgileri internet sitemizde bulabilirsiniz diye cevap verdiler dalga gecer gibi.

ilk basta staji turkiye\'de yapabilir miyim diye sormustum ama yarin baslasam bile 15 eylule kadar(kayit tarihi) ancah bitecek ki bunun daha staj yeri bulmasi vs. var. stajsiz aachen\'a gidip kayit olamadan kalmak da istemiyorum, (elektroteknikten kabul aldim en kotu ona kaydolurum ama pek hevesli degilim buna)

yani ne yapacagimi bilmez halde kaldim, zaten liseden yeni mezun olmus adam ne staji yapacak nasil bir mantik onu da anlamadim da neyse

supplychain

Mesaj gönderen supplychain » Sal Tem 29, 2014 8:16 pm

selam cancolag,

su kismi anlamadim sen lisansa mi mastera mi basvurdun aachen\'da ?

cancolag

Mesaj gönderen cancolag » Sal Tem 29, 2014 8:37 pm

lisansa basvurdum, iste sacma buldugum nokta da o. bachelor icin vorpraktikum istiyorlar.

supplychain

Mesaj gönderen supplychain » Sal Tem 29, 2014 11:20 pm

Turkiyede muhendislik bitirmis biri olarak yorumlayayim. Cogu firma stajyerin okulu tarafindan sigortalanmasini ister. Dolayisiyla bir firmaya kabul edilip staj yapman zor bence. Varsa imkanin tanidik ufak bir yerde naylon staj yani kagit uzerinde staj yap. Tarihini de onceden baslat eylule kadar bitirmis ol. Ama vorpraktikumun tam icerigini ogrenmeye calis bence.

cancolag

Mesaj gönderen cancolag » Çrş Tem 30, 2014 2:42 pm

sise dolum makinalari ureten ufak bir fabrikadan staj ayarladim, haftaya gorusmeye gidecegim ve stajimi erken baslamis gibi gosterebilecekler ama su an bunun okul tarafindan taninip taninmayacagini ogrenmem lazim. okulun sitesinde staj yapilacak yerin ozellikleriyle ilgili richtlinien var ama benimki dahil mi emin olamadim. umarim okul sallar mailimi de ogrenebilirim.