Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turkiye\'deki Danismanlik Firmalari

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Oca 20, 2012 1:56 pm

Maddi durumu olanlar icin danismanlik hizmeti cok yararli
Her danismanlik fimasida olma,iyi arastirma yapmak lazim :)
Isi profesyonellesmislerle yapmak bir baska :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 09, 2012 12:37 pm

Turkiye den 29 danismanlik firmasiyla beraber calistim. Ustelik en iyileriymis( iyi derken burolari en guzel yerde olan, yani iyi bir yere dukan acmis olanlar). Bu firmalarda calisanlarin tek yaptigi saf ogrencilerin gozunu boyayip kandirmak. Sonra bir sekilde Almanya da isleri yapacak birilerine ihtiyac duyarlar. Ogrenciden 1500 euro falan almalarini hor gormeyin. Zaten bir kismini Almanya da isleri yapan kuruma( bir cogunda bu Rheinland Privatschule oluyor:) ) geri kalanini buro, fatura vs gibi giderlere verince de elinde o paranin 1/4 u kaliyor. Ama asil kari, sana dil kursu ayarlarlar. Almanya da anlasmali oldugu dil kurslari vardir. Ornegin RP ile ortak calisan bir danismanlik firmasi, bir ogrenciden 10 aylik kurs parasi icin 3500 euro almis.:) Ogrenci buraya gelince bakiyor ki, aslinda 10 aylik kurs parasi 1950 euro ve bu sefer gidip danismanlik firmasina degil gelip RP ye isyan ediyor siz beni kazikladiniz diye. :) Danismanlik firmasi 3500 euro parasi alir, 1950 euro dan da kendi komisyonunu ceker gerisini okula yollar ama yaridan fazlasi kendine kalir.

Ben bu calismaya kazik diyorum bazilari kendini profesyonellere birakmak diyebiliyor. :) Ne diyelim kazik da insanda bagimlilik yapabiliyor demekki=)

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzt Nis 09, 2012 1:32 pm

Gurkan abi dedigin cok dogru. Adamlar kurulmus taksim beyoglunun, besiktasin gobegine ne bileyim iste kadikoyun orta yerine biz danismanlik firmasiyiz okul kabulunde ve vize aliminda %100 basari oranina sahibiz :) Yaptiklari tek sey belgelerini hazirlamak cevirilerini yapmak ve Almanya´ya postalamak. Hepsi bu! Kimi firmalar cok dumenci yani kolpadan bu isi uckagit icin yaptiklari 5 km oteden bile belli oluyor. Hatta kokularindan bile belli oluyor :) kimi firmalarda cok yerinde milletin kafasini karistirmadan bir guzel sogucluyor ama hepside aynisi. Nerden biliyorum bende ne yazik ki bu firmalardan biriyle yaptim. Vizem cikmis yanlarina gitmisim evraklarimi alicam adamlar bana bizim sitemizde bizle calisan ogrencilerin yorumlarini yayinliyoruz bizden memnun kaldiysaniz bunlari bikac cumleyle aciklarsaniz seviniriz diyor :) lan ben sizin hakkinizdaki dusuncelerimi yazsam acliktan olursunuz kapatirsiniz firmayi kimse gelmez :) Birde gitmeden once derler Almanya havaalanina indiginiz anda karsilama yapilacak sonra islemleriniz tek tek yapilacak 2 gun icinde falanda filan bi cok sey anlatirlar. Ne karsilama var ne bisey tamam karsilama ben istemedim orasi ayri ama nerde hani burdaki islemleri beraber halledecegimiz kisi? daga kacti. Dag nerde? yandi bitti kul oldu :D Geleli bir hafta oldu biz kendi basimiza hallediyoruz. Sordugumda acelesi yok bu islemleriniz icin acele etmeyin diyorlar. Gecen ailemden danismanlik parasinin son taksidini istemisler paraya gelince istemesini biliyorsunuz ama? vermeyin dedim vermemislerde zaten. Beni simdi yarin ariycaklardi normalde islemleri halletmek icin o da sirf son taksidi almak icin tabi dicem benim islemlerim halloldu cok sagolun sizinle calismak bir zevkti kalin saglicakla :) Ama merak etmesinler zamani gelir bunlarinda hesaplari sorulur ;) yani benim diyecegim uzak durulmasi lazim bunlarin yanindan bile gecmeyin:) Ama Almanya guzel ya gercekten:yummy tavsiye ederim :D Neden tavsiye ederim son olarak onuda soyliyeyim. Inanin almanlar bu turklerin yani bakin bizlerin! bizlerin diyorum. Bizlerin birbirimize yaptigi seyi bize yapmazlar. Biraz karisik oldu ama anlamissinizdir. Bakin iste goruyoruz adam Turk bizde Turkuz neler yapiyorlar. Sonra da diyoruzki bizi neden sevmiyorlar bize neden irkcilik yapiyorlar aslinda kimse seni sevmiyor sana irkci davraniyor degil sen bunlari kendine yapiyorsun anlamiyorum ya.. Trajikomik :) Boah ne anlattim gene :D
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 09, 2012 3:02 pm

ne kadar odedin peki toplam?

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Pzt Nis 09, 2012 4:06 pm

Tespitlerin dogru ama ben gidin kaziklanin demiyorum ki,
1000,1500 tl verinde demiyorum.
Physiker sence sen isini profesyonel yapmiyor musun ?
Sonucta sizde danismanlik firmasisiniz.
Piyasada suan en ekonomik danismanlik hizmeti veriyorsunuz,yada ben oyle biliyorum.
Kendi danismanlik firmaniz ile baskalarini neden kiyaslama geregi duyursun seninde sozlesmen ortada digerlerinde.
Fazla seyle yazmak istemiyorum reklama girer her sey ortada .:)

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzt Nis 09, 2012 4:14 pm

1490 Gurkan abi. 300 daha istiyorlarda bisey yapmadilarki ne icin vereyim? Simdiki aklim olsa hic takmazdim kendimi bunlara. Tamam bence yine bunlar iyi yapiyor bir suru kisi gonderdiler buraya ama gercekten hepsi ayni ya. Hem de cok para. Simdiki aklim olsa iste.. Boyle oldu ne yapalim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 09, 2012 4:17 pm

Evet, yapilabilecek en profesyonel sekilde yapiyoruz=).

Bizim amacimiz burda kiyaslama yapmak veya illaki bu firmalara degil bizden danismanlik alin demek degil. Oyle bir amacimiz olsa zaten sitede gelip soru soran insanlari bir sekilde danismanlik almaya yonlendirebilirdik de. Ama biz burda elimizden geldigi kadar insanlara yardimci oluyoruz ve hatta 1500 euro danismanlik parasi veren arkadaslar bu siteden daha cok yardim gordugunu belirtiyorlar.

Bu sitenin zaten genel kurulus amaclarindan birisi de ogrencilerin gidip 1000 lerce euro yu bos yere danismanlik firmalarina vermemeleriydi ve bunu da basardik ki, yeri geliyor danismanlik firmalarindan tehdit bile aliyoruz. :)

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzt Nis 09, 2012 4:21 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

ve hatta 1500 euro danismanlik parasi veren arkadaslar bu siteden daha cok yardim gordugunu belirtiyorlar.

[/quote]

PPPP Evet belirtiyorum :)

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Pzt Nis 09, 2012 4:25 pm

Evet, yapilabilecek en profesyonel sekilde yapiyoruz=).

Bizim amacimiz burda kiyaslama yapmak veya illaki bu firmalara degil bizden danismanlik alin demek degil. Oyle bir amacimiz olsa zaten sitede gelip soru soran insanlari bir sekilde danismanlik almaya yonlendirebilirdik de. Ama biz burda elimizden geldigi kadar insanlara yardimci oluyoruz ve hatta 1500 euro danismanlik parasi veren arkadaslar bu siteden daha cok yardim gordugunu belirtiyorlar.

Bu sitenin zaten genel kurulus amaclarindan birisi de ogrencilerin gidip 1000 lerce euro yu bos yere danismanlik firmalarina vermemeleriydi ve bunu da basardik ki, yeri geliyor danismanlik firmalarindan tehdit bile aliyoruz. :)[/quote]
Yaptiklari tehdit ancak onlarin curumleri kadar olur,ates olsalarda ancak kendilerini yakarlar :)
Iyi gunler :)

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt Nis 09, 2012 6:03 pm

Zamaninda bende kendimden ornek verecek olursam yurtdisinda egitim gormek isteyenlerin aklina hemen danismanlik firmalari geliyor nedense.Hatta iclerinden birine mail atmistim show tv ye cikmisti bu adamlar.1490 Euro fiyat cekmislerdi bana.Bende o hataya dusmustum, ta ki deutschstudent a rastlayana kadar :)

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzt Nis 09, 2012 6:23 pm

Bende tv de gordugum icin zaten bu firmalarla yaptim. Daha onceden bu siteye rastlasaydim bende dusmezdim bu hataya ama hata olarak gormuyorum aslinda sonucta ben artik Almanya´dayim ve egitim maratonuna basliyorum. Sadece daha ucuz yolla kendin yapabilecegin isi cok para vererek ugrasmadan hallediyorsun ugrasmalikta bisey yok ya neyse..

elrayn

Mesaj gönderen elrayn » Pzr May 06, 2012 10:16 pm

Aynen size katiliyorum tek amaclari ceplerini doldurmak ben bursada ikametgah etmekteyim.su anda 4 tane danismanlik firmasiyla gorusmekteyim.bu bahsettim firmalarin 4dude bir birinden farkli bilgiler veriyo.hepsi ballandira ballandira anlatiyo sanki almanyaya tatile yolluyolar.

Bende bunlara para kaptirmak istemiyorum.herseyi kendim yapicam ama hata yapmaktan korkuyorum donem kacirmaktan korkuyorum.adam oyle bi anlatiyo ankaradan boyle belge alicaz soyle tercume edicez apostil cart curt..hic almancam yok cok kararsizim..

Sizinle irtibata gecmeye calisiyorum ancak Gurkan abi biraz mesgul sanirim attigim maillere cevap gelmiyo ?

Sitede muhtesem bilgiler var emekleriniz icin cok tesekkur ederim.

En son care Bursada Der danismanlik dusunuyorum 1750 euro benim vize problemim olmadigi icin 1500 baglariz dediler. Der daniimanlik hakkinda bilgisi olan varsa dusuncelerini paylasabilirmi ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 06, 2012 10:39 pm

Halen anlamadigim nokta sen bulgar vatandasiysan kabule falan da ihtiyacin yok. STK yapmak zorunda oldugunu biliyorsun. Tek yapman gereken gidip Almanya ya bir dil kursuna yazilip b1 seviyesini bitirdikten sonra STK lara basvuru yapman. STK ile ilgili butun bilgiler bu sitede var zaten. Bize de danismanlik basvurusu yaptin fakat dedigim gibi danismanlik alman gereken bir durum yok. Sadece yukarda denilenleri yapacaksin ve bu islemleri sen kendin elinle yapip daha saglama alacagina baskasi sana ucak bileti ve dil kursu ayarlayacak diye 1500 euro yu hediye edeceksin. Kusura bakma ama sen kendi durumunda bile bunu yapmayi dusunup gidip danismanliklara basvuruyorsan bence Almanya isinden vazgec.

elrayn

Mesaj gönderen elrayn » Pzr May 06, 2012 11:24 pm

Halen anlamadigim nokta sen bulgar vatandasiysan kabule falan da ihtiyacin yok. STK yapmak zorunda oldugunu biliyorsun. Tek yapman gereken gidip Almanya ya bir dil kursuna yazilip b1 seviyesini bitirdikten sonra STK lara basvuru yapman. STK ile ilgili butun bilgiler bu sitede var zaten. Bize de danismanlik basvurusu yaptin fakat dedigim gibi danismanlik alman gereken bir durum yok. Sadece yukarda denilenleri yapacaksin ve bu islemleri sen kendin elinle yapip daha saglama alacagina baskasi sana ucak bileti ve dil kursu ayarlayacak diye 1500 euro yu hediye edeceksin. Kusura bakma ama sen kendi durumunda bile bunu yapmayi dusunup gidip danismanliklara basvuruyorsan bence Almanya isinden vazgec.[/quote]

iste bu ya "sen bulgar vatandasiysan kabule falan da ihtiyacin yok" bana kimse bunu soylemediki boyle tercih yapcaz soyle basvuru yapcaz adamlar habire bise cikartiyo abi icime su serptin yemin ediyorum.

Su olayi burda netlestirelim kabul icin yerlesti belgesi gerekli yani simdi ben tercih falan hic ugrasmadan sartli kabul icin basvuru yapmadan direk gidip dil kursuna baslayip b1 yapip stk dan sonra direk universiteye basliyabilirmiyim? evet veya hayir :) yeterli olucak biliyorum cok basinizi agrittim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 07, 2012 11:38 am

- Pazardan 3 elmayi 1 tl ye alabilirsin. Bu imkanin var.

- Tamam o zaman supermis, simdi ben 3 elmayi pazardan 1 tl ye alabilirim degilmi? evet veya hayir :)

elrayn

Mesaj gönderen elrayn » Çrş Eyl 05, 2012 11:28 pm

- Pazardan 3 elmayi 1 tl ye alabilirsin. Bu imkanin var.

- Tamam o zaman supermis, simdi ben 3 elmayi pazardan 1 tl ye alabilirim degilmi? evet veya hayir :)[/quote]

nasipse bidaki bulusmaya yaninizdayim :)

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Eyl 06, 2012 12:10 pm

Turkiye de universite tercihi ve kayit zamanlarinda turkiyedeki danismanlik firmalari mail uzerine mail atarlar...Telefon uzerine telefon acarlar...Sizi kapmak icin her turlu yolla basvururlar..

Arkadaslar ben sahsen Almanya icin ilk yolla ciktigimda Izmirde Kibris sehitler caddesinde bircok Sirketlere gitim gorustum...Isim vermicem ama bana 1.600 euro ; 1.400 euro : 800 euro : 750 euro vb..Gibi bir cok rakamlar aldim

Ozellikle de danismanlik sirketlerin dedikleri kesin dogrulara inanmayiniz. Bir sirket A harfini diyorsa diger sirket B harfini diyor...Emin olun bunu ben cokca yasadim

En onemli konu ise Teknoloji cagindayiz ve Bilgisayar denilen araci sadece chat icin kullanmak yerine biraz arastirma yaparsaniz olayi zaten tamamen ogreniyorsunuz...

Vereceginiz sizin ortalama 1.250 euro gibi rakam sizi almanyada 3 kur almanca yapmanizi saglar...

Size tavsyiem ya universiteden kendiniz kabul almaniz (bu islem uzun surebiliyor ve tam bilgi almak icinde cok ugrasmaniz gerekiyor) ya da Deutschstudent forumundan danismanlik almanizi tavsyie ederim bunu reklam olarak algilamayin belkide Gurkan abi bana kizacaktir reklam yaptigim icin ama kusura bakmasin Turkiyede ki danismaliklar ne isi tam biliyor ne de ogrencie tam bilgi verebiliyor verdikleri paraya yazik...

Her turlu durumda zararli cikan siz olursunuz sirketlere para kaptirmayin bildigim bir abi vardi tam 1.600 euroya anlasti 800 euroyu hemen verdi vizeye girdi ama malesef red aldi ama parasini alamadi diger 800 euro da almanyaya ayak bastiginda verecekti...

Birey arastirmaci olmadikca hem cebindeki paradan olur hem de saglam bir islem YAPAMAZ !!!!
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Eyl 08, 2012 11:11 pm

konu disi mesajlar silinmistir.

not: kendi yazim kurallarimizi gormezden gelip baskasinin yazim kurallarini elestirmeyelim ve yorum yazarken biraz daha imla kurallarina(elimizden geldigi kadar) dikkatli olalim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 21, 2012 11:33 pm

Artik dolandiriciligin son seviyesi. Almanya da okuyan bir arkadasimiza soyle bir mail gelmis, aynen paylasiyorum:

meraba . ben size bisey danismak istiyordum . o yuzden ekledim kabul ettginiz icin tesekkurler . bende 9 eylul mekatronikden mezunum . gecen sene mezun oldum . taner hoca hakan hoca tolga hoca sizden bahsetmisti . danismak istedigim konu yurtdisi egitimiyle alakali . burda yurtdisi egitim danismanligina gittim kibris sehitlerinde 9 aylik dil egitimi sonrasinda da 3 sene universite icin.. bende ya makine muhendisligi yada mekatronik muhendisligi dusunuyorum . bana 9 aylik dil egitimi icin 7100 euro gibi bi fiyat werdiler . 3 senelik okul icinde sene basi 6800 euro gibi bi fiyat werdiler . siz yasamis birisi olarak daha iyi bilirsiniz danisabilecegim pek fazla kimsende yok . fiyatlar nasi sizce uygun mu ? orada okumanin zorluklari neler ? bu fiyatlara sizce ne kadar ek masraf cikabilir . yardimci olursaniz cok sevinirm simdiden tesekkurler ..

Izmir de Armada Egitim danismanligi bahsedilen firma.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzr Eyl 23, 2012 3:43 pm

:( Bende ilk oralara gitmistim elt Armeda ya bende gitmistim o cadede ki her firmaya gitim :o resmen adam soyuyorlar
So geht nicht !