Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lise Denkligi.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kaanK

Lise Denkligi.

Mesaj gönderen kaanK » Cum Tem 25, 2014 1:35 am

Turkiye\'de Makine Teknik Lise mezunuyum. Bitirdigim Lise 4 yillik. Yani toplamda 12 yil egitim almis oluyorum. Ayrica Meslek Yuksek Okulu 2 Yillik Makina Bolumunu bitirmeden biraktim. Uzun suredirde Bilgisayar Yazilimi ve Yazilim Kontrollu Mekanikle ugrasiyorum.

Almanya\'ya yeni geldim. Suresiz oturum icin biraz daha zamani var ama Almanya\'da Universite okumak istersem C2 sertifikasi ve 13 Yillik egitime ihtiyacim varmis.

Bu durumda C2 serifikasini alsam dahi aradaki 1 yillik egitim farkini nasil kapatirim. Yada Turkiye\'de yarim biraktigim 2 yillik Meslek Yuksek kulunun bir faydasi olur mu ve Makine Bolumu degilde Bilgisayar Yazilimi ile ilgili bir bolum okumam mumkunmudur.

tesekkur ederim.

abdullah cansu

Lise Denkligi.

Mesaj gönderen abdullah cansu » Cum Tem 25, 2014 10:00 am

eger bitirseydin meslek yuksek okulunu uniye direk baslayabilirsin derdim. Ama bitirmedigin icin o aradaki 1 seneyi kapatmak icin 1 seneStudienkolleg yapmalisin gibime geliyor. Yine daha iyi bilen varsa hatami duzeltir gorunce.

GK

Lise Denkligi.

Mesaj gönderen GK » Pzt Tem 28, 2014 11:14 am

oncelikle almanyada okumak istedigin bolume ayni veya yakin bir bolume turkiyede yeslesmen lazim daha sonra ise physiker gecen gun yazmisti sanirim degismis artik meslek okullarinda okuyanlar 12 yil da okusa 1 yil studienkolleg yapmak zorundasin burda basarili olursan uniye basliyabilirsin. studienkolleg hakkinda sitede bolca bilgi var bakabilirsin.

kaanK

Lise Denkligi.

Mesaj gönderen kaanK » Prş Ağu 07, 2014 1:19 pm

Cevaplariniz icin tesekkur ederim.