Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 14 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
anebrun

Mesaj gönderen anebrun » Pzr Tem 13, 2014 10:14 pm

Merhaba arkadaslar,

Benim master egitimi icin birden fazla kabulum var. Ama hangisine gitmek istedigime kesin karar veremedim ve hala cevap bekledigim ve agustos sonu - eylul basi cevap verecek okullar da var. Yakin tarihte de vize basvurum var. Sizce vize randevusuna butun kabulleri yanima alarak mi girmeliyim ya da icinden bir tanesini secip ona gore mi hazirlanayim? Cunku o sececegim yere de gidecegim kesin degil su an. Bu durum daha sonra sorun yaratir mi. Tesekkur ederim.

mugur9

Mesaj gönderen mugur9 » Sal Tem 15, 2014 2:41 am

arkadaslar sitede basvuranlarin cogu dil kursu + lisans veya yuksek lisans icin basvurmus gibi gozukuyor. bu vizelerin sonuclanmasinda bir uzamaya sebep oluyor mu? ben dogrudan mannheim yuksek lisans ekonomi kabulumle vizeye basvuracagim bolumum ingilizce. randevu gunumle okula kayitin son gunu arasinda 25 gun vakit var. 40 50 gun dehset rakamlar okudum, bunlarin sebebi nedir boyle bir sey nasil mumkun? taahhut olarak bloke hesap gosteriyorum.

anebrun

Mesaj gönderen anebrun » Sal Tem 15, 2014 2:49 am

Benim kabuluyle vizeye basvuracagim bolum bir mail atmis, vize randevusu tarihinizi bize bildirin, yabancilar ofisiyle iletisime gecip gerekli bilgileri onlara biz de iletelim ki vize surecininiz hizlansin diye. Belki boyle bir sey talep edilebilir okuldan ise yariyorsa.

Srdr88

Mesaj gönderen Srdr88 » Cum Tem 18, 2014 2:39 pm

Arkadaslar 30 haziranda istanbuldan egitim vizesi icin basvurupta cevap gelen varmi?

pia

Mesaj gönderen pia » Cmt Tem 19, 2014 9:29 pm

Vize randevusunu yaklasik kac gun sonraya veriyorlar?

caglaray

Mesaj gönderen caglaray » Pzr Tem 20, 2014 1:09 am

Ben 18 haziranda telefon ettim 22 temmuza verdiler.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Tem 20, 2014 2:02 am

[quote]Srdr88 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar 30 haziranda istanbuldan egitim vizesi icin basvurupta cevap gelen varmi?[/quote]

daha erken.

mrt

Mesaj gönderen mrt » Pzt Tem 21, 2014 4:26 pm

merhabalar ben 3 haziranda istanbuldan vize basvurusunda bulundum bugun 48. gun ve haftaya dil kursum baslayacak konsoloslugun vize bolumune ulasamiyorum yabancilar dairesini almanca bilen birisine aratmak istiyorum ama bilgi verirler mi onuda bilmiyorum koln yabancilar dairesinin telefonunu nereden bulabilirim ve sizce sure normal mi? tsk.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 21, 2014 6:47 pm

0221 / 221-25601

Bu aralar cok fazla basvuru oldugu oldugun ekim ayina kadar vize basvurulari 2 aya kadar cikabilir, normal bir sure.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

gnoktahan

Mesaj gönderen gnoktahan » Prş Tem 24, 2014 9:30 am

iData Istanbul icin oldukca ileri tarihlere randevu veriyormus. Benim Munih Teknik Universitesinden master kabul belgem mevcut. Bugun ya da yarin iDATA\'dan randevu alacagim. Eger gec bir tarihe randevu verilirse ne yapmaliyim? Dogrudan iDATA\'dan tarihi one almasini mi istemeliyim yoksa konsoloslukla mi gorusmeliyim?

Srdr88

Mesaj gönderen Srdr88 » Prş Tem 24, 2014 2:07 pm

Bugun 24. Gun bakalim nezaman gelicek bu vize

sinemis

Mesaj gönderen sinemis » Cum Tem 25, 2014 12:54 am

Arkadaslar merhaba,

Master icin vizeye basvuruyorum.

"Alman dilinde eksiksiz olarak doldurulmus ve basvuru sahibinin kendisi tarafindan imzalanmis iki adet basvuru formu + Ikamet Kanunu`nun 55. maddesine gore gerekli ek belge"

Ikamet Kanunu\'nun 55. maddesine gore gereki ek belge idata\'nin sitesinde basvuru formu yazan pdf dosyasindaki belge mi?

http://www.idata.com.tr/tr/doc/de/35/61.html

Bi de istenen belgeler arasinda Universite sinavinda (YGS ve LYS) hangi bolumun kazanildigini gosteren LYS-Sonuc Belgesi de var. Ancak bu sadece lisans icin vize basvurusunda mi gecerli yoksa masterda da sunmak gerekir mi bu belgeyi emin olamadim. Ki nasil erisilebilir bu belgeye onu da bilemiyorum, oss sonuc belgem var sadece, onda da aldigim not, dogru yanlis sayisi vs. var.

Lise diplomamin asli degil, noter onayli cevirisi ve ceviri kaseli turkce fotokopisi var, aslinin elimde olmamasi sorun yaratir mi?

Bir de staj ve dil sertifikalarini ingilizce sunmamda bir sorun olur mu sizce?

Simdiden tesekkurler, selamlar.

caglaray

Mesaj gönderen caglaray » Cum Tem 25, 2014 3:09 am

http://www.izmir.diplo.de/contentblob/1 ... wnload.pdf Ikamet Kanunu`nun 55. maddesine gore gerekli ek belge bu.

http://www.osym.gov.tr/belge/1-4128/ogr ... -osys.html burdan sinava girdiginiz yili secip ,duyurulardan ,yerlestirme sonuc aciklama kismina gelip indiribilirsiniz.

Lise diplomasinin noter onayli kopyasinda problem olacagini sanmam ama yinede bilenlerin cevaplamasi daha iyi olur.

ayrica ingilizce belgelerde kabul ediliyor.

ege_as

Mesaj gönderen ege_as » Cum Tem 25, 2014 3:34 am

Ben lise diplomasinin sadece fotokopisni verdim ne noter onayli nede ceviri sikinti olmadi. Basvuru yapmadan once guzel bir motivasyon (niyet) mektubu yaz ingilizce yada almanca olsun bu cok onemli

sinemis

Mesaj gönderen sinemis » Prş Tem 31, 2014 12:58 pm

Arkadaslar merhaba,

Vize gorusmesinde sunacagim belgelere-asillarina daha sonra ihtiyacim olacak,diploma, almanca sertifikasi,staj belgeleri vs. sadece 1 asillari var elimde ve belgelerin bana geri verilmesini mi talep etmeliyim ya da gorulme sirasinda asli gibidir yapiyorlar mi?

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Prş Tem 31, 2014 1:23 pm

Merhaba arkadaslar,
25 temmuzda vize gorusmem vardi. Konsoloslukta sira numarami alip beklemeye basladim siram geldiginde gittim gorusmeye evraklarimi verdim. Bayan evraklari alip incelemeye basladi benim annem ve babam berlin yasiyorlar ben ve abim Turkiye de yasiyoruz annemlerin ikamet kagidini gorunce annenler berlinde mi yasiyor sen neden burada yasiyorsun diye sordu. Bende onceden basvurduk vize verilmedi bir daha da ugrasmadik universiteyi burda okumaya karar verdim dedim.Hmm falan dedi babanlarla birlikte mi kalacaksin diye sordu bende dil kursunu berlinde yapacagim daha rahat olur benim icin dedim kurs bitince paderborna gidip master yapacahim dedim. Neden almanca diye sordu bende suanda is basvurulari da yapiyorum ve benim meslegimde iyi derecede ingilizce ve almanca isteniyor burada kursa gittim ancak iyi ogrenemedim orada daha iyi ogrenirim birde master imi orda yaparsam buraya dondugumde daha avantajli olurum diye dusundum dedim. Sonra sana bu sorulari soruyorum cunku senin durumun farkli dedi.anne ve babamin orada olmasini kastetdi. Birde akillarinda soru kalmasin seni tekrar cagirmasinlar diye soruyorum dedi.Benimle konusurken ayni zamanda bilgisayara birseyler yaziyordu. Baska birsey sormadi gorusmem boyle gecti.
4 ile 6 hafta icerisinde cevap gelecegini soyledi. Gorusmeye gidecek olan arkadaslara rahat davranmalarini tavsiye ediyorum birde bana sorulan sorulara cevap verirken ben kisa ve net cevap verdim konusmami uzatmadim inandiriciligi kacar diye iyi mi yaptim kotu mu yaptim bilmiyorum :help

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Pzt Ağu 04, 2014 12:39 pm

lorddahaka, oss belgesi ve lise diplomasinin cevirisi almanca mi ingilizce mi? ingilizceyi kabul ediyorlar mi acaba?

bir de turkiyeye geri donmek isteyip istememenle ilgili bir sey sormadi mi? orda kalacak misin, okul bitince ne yapacaksin falan?

lorddahaka

Mesaj gönderen lorddahaka » Pzt Ağu 04, 2014 12:54 pm

Evet almanca ceviriler nuernberger. Ingilizceyi de kabul etmeleri lazim. Yok sormadi zaten ben hep turkiye\'de kalmak istedigimden o sormadan bahsettim.

barkley

Mesaj gönderen barkley » Pzt Ağu 04, 2014 1:14 pm

Arkadaslar beni simdi kargodan aradilar pasaportu gonderceklermis eve, simdi bu vize onaylandi mi demek oluyor yoksa kargoyu acinca mi ogrenicem red ya da onayi?

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Pzt Ağu 04, 2014 1:16 pm

Kargo gelince ogrenebilirsin ins vermislerdir bol sanslar :)

Kilitli