Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

H. Heine Asta dil kursu

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
beviolinist

H. Heine Asta dil kursu

Mesaj gönderen beviolinist » Çrş Nis 04, 2012 6:32 pm

Merhaba..

Ben size yasamis oldugum aci bir tecrubemi paylasacagim.. 2010 un Agustosundn bu yana tatilleriyle beraber bu yilin mart basina kadar Asta nin dil kursuna devam ettim. Geriye baktigimda buyuk hata yaptigimi gordum. Bugun ayni seyi konsolosluk egitim atesiligi de soyledi ve ayrica ogrencilere de bu kurslari onermediklerini belirttiler. Bir bucuk sene de c1 kursunu bitirip dsh yi verenlerin oldugunu da eklediler.. Ben Asta da 1 ay (tatilleriyle beraber) harcadim. Bunlarin icinde bir B1 tekrari (ogretmen keyfiyle) de bulunmakta.. Kur basina verdigim kurs ucretleri de isin ayri bir boyutu.. Su an 2 senelik vize uzatma sinirindayim ve haziran ayinda sinavlarim oldugundan Auslenderamt in vizemi uzatacagini dusunuyorum ama o da kesin degil.. Siz siz olun eger A1den baslayacaksaniz karar verirken bu kurslarin kurlarinin sure uzunlugu, tatil surelerini ve kurs kur ucretlerini hesap ederek bu kurslara katilin..

muhammet

H. Heine Asta dil kursu

Mesaj gönderen muhammet » Çrş Nis 04, 2012 6:38 pm

Kotu bir tecrube olmus....Ama burada paylasmis olman dil kursu planlayanlar icin iyi bir tavsiye niteliginde...Sanada Hazirandaki sinavinda basarilar...

MiTRaLYoZ

H. Heine Asta dil kursu

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Nis 04, 2012 8:16 pm

asta kac ayda kur atliyordu ?

Ogun

H. Heine Asta dil kursu

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Nis 04, 2012 8:25 pm

Gecmis olsun beviolinist. "Ben Asta da 1 ay (tatilleriyle beraber) harcadim." derken 1 ay mi? 1 sene demek istedin galiba. 1 ay cok uzun bi zaman degilde onun icin hmmm Bende A1 den baslayacagim kursa benimki Asta degil Essen Ibz toplam 4 kur her 2 ayda bir kur atliyor kur tatilleri 2 hafta. 2 gun once geldim daha kurs haftaya basliyor bu arada
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

MiTRaLYoZ

H. Heine Asta dil kursu

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Nis 04, 2012 8:53 pm

ogun ibz 10haftada bitirmiyormuydu 1kur\'u ? Yani 2,5 ay yaklasik. 2 hafta da tatil 3 ay nerdeyse. Ben bakmistim o kursa, yanilmiyorsam boyleydi. Normalde ben ilk once duisburgda ayri bi kursa kayitliydim. O kurs 10 hafta yapiyordu 3 hafta ara veriyordu ve 3 ay her kur. 5 kura gidecek birisi 15 ayda c1 bitircek , dshyi gecmek icin 3 ay kaliyor. Planini iyi yap ogun.

Ogun

H. Heine Asta dil kursu

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Nis 04, 2012 9:15 pm

Nasil yani Serkan? Ben bugun gittim kursa oranin sahibiyle gorustum Mesut beyle Gurkan abide demisti zaten onu bul o yardimci olur diye yaptik kurs islemini falan haftaya basliycakmis ayin 10 unda. Iste ben sordum bi kur 2,5 ay 2 haftada tatil mi dedim yok her kur 2 ay 2 haftada tatil dedi. Dedim benim 6 aylik kaydim var 2 haftada tatilleri sayarsak 8 ayda kurs biticek yani benim ama dedi eger memnun kalirsan son kurada burda gidersin dedi genellikle memnun kaliyolar sende kalirsin dedi. Yani ben simdi Grundstufe I, Grundstufe II ve Mittelstufe I e gidicem en sonda DSH Vorbereitung (Mittelstufe II) a gidicem. Dedim bu Mittelstufe I,II B1 mi oluyor? Yok C1 oluyor dedi orada farkli demek ki bakip gorucez ne oldugunu bizde. Yani toplam 4 kur her kur 2 ay, 2 haftada tatil toplam 10 ay oluyor buda senin hesaplarina gore DSH yi vermeye 8 ay gibi bi zaman oldugunu gosteriyor :) Es reicht nee? :)

MiTRaLYoZ

H. Heine Asta dil kursu

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Nis 04, 2012 9:24 pm

iyimis o zaman. 4 kurda kokten bitireceksin yani isi. :) su ilk seneyi bi atlatsak kalmadan etmeden super olcak. kafa belki cok rahatlamaz da , cep rahatlayacagi kesin, cok tuzlu :) a2den sonra is aramaya koyulmak sart oldu :)

Ogun

H. Heine Asta dil kursu

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Nis 04, 2012 9:48 pm

Komm doch auch hier hin:) Ya iyi evet. Kokten olmasa bile isimizi gorecek kadar bitirebilirsek oda guzel:) bu dil kursu zamani en sikintili surec bunu hallettikten sonra tabi rahatliycaz tabi birde Uniye yerlestikten sonra. kafada cepte cok rahatliycak o zaman insallah:) dil Kursu\'da 10 ayda bitmese bile 2,5 ay olsa her Kur 2 haftada tatil tam 1 sene oluyor yani en fazla. 6 ay kaliyor yani geriye yeter umarim:) benim calisma iznim varda almanca bilmeden ise alip Kim napcak Beni:D zaten semesterferienlerde calisma izni bendeki ne zaman calisabilirim yani bununla :)

Ogun

H. Heine Asta dil kursu

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Nis 04, 2012 10:48 pm

Ciddi degilsin degil mi? Gurkan abi gorursen bunu bisey soyler misin dogruluk payi nedir bunun

technonur

H. Heine Asta dil kursu

Mesaj gönderen technonur » Prş Nis 05, 2012 12:51 pm

ilgincc ben dortmund astaya 1 donem gittim ama egitimi cok iyiydi normalde bircok kursta grafik yazma mesela b2 sonu ve c1 de yazdirilir ama orada b1deyken bile bize grafik yazdiriyolardi...

beviolinist

H. Heine Asta dil kursu

Mesaj gönderen beviolinist » Sal Nis 10, 2012 11:59 am

arkadaslar rakami eksik yazmisim kusura bakmayin yaklasik 18 ay.. b2 ye kadar.. 2.5 ayda bir kur atlaniliyor.. toplam 3 ay tatille gidiyor.. her kur sonu sinav mevcut..