Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni-Assist Problemi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Cansuxx

Uni-Assist Problemi

Mesaj gönderen Cansuxx » Sal Tem 15, 2014 9:00 pm

Merhaba arkadaslar, gectigimiz hafta iki universiteye uni-assist ile basvurdum. Biri FU Berlin, digeri Uni Kiel. Uni Kiel\'in sayfasi o kadar kotu ki, online bewerbung ile ilgili bir sey bulamadim. Ben de dumduz istenilen tum belgelerin kopyalarini uni assist ile gonderdim. FU Berlin icin de ayni seyi yaptim. Bugun uni assist uzerinden FU Berline ayrica online Bewerbung yaptim. Online Bewerbungdan sonra bir sayfanin yazdirilip, uni assiste gonderilen belgelerin yanina katilip gonderilmesi gerekiyor ya, o sayfayi gonderememis oldum.
Uni assistte ne yazsa begenirsiniz. 83 Euro para yatirdim, hatta deutsche Banka 40 kez sordum, acaba fazla fazla mi yatirsam. 1 Euro bile kesilse belgelerin isleme alinmadigini okumustum sayfada. Ama benim kendi hesabimdan direkt uberweisung yapildigi icin 1 cent bile kesilmez dediler. 83 Euroyu yatirdim, ama uni assistin sayfasinda para yatirmadigim yaziyor bu 1. Celiskiye bakin ki bu sabah bir mail gelmis uni assistten. Altta su yaziyor:
Bitte haben Sie Verstaendnis, dass wir Ihnen nicht das komplette Entgelt zuruckuberweisen konnen, wenn Sie uns Bewerbungen schicken, die prinzipiell nicht von uni-assist gepruft werden. In diesem Fall mussen wir pro Semester eine Bearbeitungsgebuhr von insgesamt 10 Euro einbehalten.

Simdi ne yapmam gerekiyor?

pardon

Uni-Assist Problemi

Mesaj gönderen pardon » Sal Tem 15, 2014 9:09 pm

Isini son ana birakirsan yapabilecegin bir sey kalmiyor. Isleme alirlarsa alirlar, yoksa paranin verdikleri kismini alirsin tahminimce.

Cansuxx

Uni-Assist Problemi

Mesaj gönderen Cansuxx » Sal Tem 15, 2014 9:40 pm

sevgili pardon, yazdigim sinavin sonucunu alir almaz yaptim basvuruyu. Gecen haftaydi. Ki bunu tartisacak zaman degil simdi. arasam, yarin belgeleri gondersem, obur gun ulasir. kabul ederler mi? tecrubesi olan var mi? physikerin yuzde bin sahit oldugu bir durumdur.

pardon

Uni-Assist Problemi

Mesaj gönderen pardon » Sal Tem 15, 2014 9:55 pm

Tartismak icin yazmadim. Bence yarin ilk is arayip orasiyla gorus. Ne yapilabilecegini sor. Berlin\'deysen veya tanidigin varsa bizzat gidip gorus, belki degisen bir sey olur.

Cansuxx

Uni-Assist Problemi

Mesaj gönderen Cansuxx » Sal Tem 15, 2014 9:58 pm

tesekkur ederim pardon.Berlin\'e olabilecek en uzak noktalardan birindeyim malesef. Bir de seyi soracagim, her uni icin online bewerbung sart degil mi? Kielin sayfasinda neden oyle bir sey yok?

Su Turkiyedeyken konsoloslukta, noterde vs vs onaylattigimiz belgeler var ya, ben onlarin hem turkcelerinin hem almancalarinin fotokopilerini gonderdim onlara. orijinal falan gondermek gerekmiyor; degil mi?

pardon

Uni-Assist Problemi

Mesaj gönderen pardon » Sal Tem 15, 2014 10:02 pm

http://lmgtfy.com/?q=online+bewerbung+uni+kiel&l=1

Dedigin universite bu sanirim.

Ben orjinal belge yolladigimi hatirlamiyorum. Butun belgelerin onayli Turkce ve Almancalarini yollamistim.

Cansuxx

Uni-Assist Problemi

Mesaj gönderen Cansuxx » Sal Tem 15, 2014 10:12 pm

Evet sevgili pardon, tiklamadigim lik kalmadi.Agustosun sonuna kadar kabul ediyorlar online seyleri. Ama sorun su ki uni assist i n sayfasinda sadece Fu Berline yaptigim basvuru yer aliyor (onda da parayi odemedin yaziyor) Uni Kiele basvurmusum, vurmamisim; hic lafi bile gecmiyor uni-assistin sayfasinda.
Uni assist bu sabah bana gonderdigi mailde 83 Euronuz elimize gecti falan yazmis. Madem ellerine gecti, sitede niye yok. Iki basvuru yaptim, biri var digeri niye yok?
Ne bicim bi (firmami diyeyim ne diyeyim)seymis uni-assist. Mail\'e zaten cevap falan atmiyorlar.

Cansuxx

Uni-Assist Problemi

Mesaj gönderen Cansuxx » Sal Tem 15, 2014 10:20 pm

Uni Kiel\'in sayfasiyla yasadigim problem de su ozetlemek gerekirse: Online Bewerbunga kadar geliyorsun bir sekilde. Orada fach seciyorsun. Iki uc tane fach var. Benimki ( Geowissenschaften) yok. Nasil yapacagim online bewerbungu bu sekilde?

pardon

Uni-Assist Problemi

Mesaj gönderen pardon » Sal Tem 15, 2014 10:30 pm

Illa ki online basvuru yapmana gerek oldugunu sanmiyorum. Ben zamaninda direkt olarak Uni Assist\'tin subesinden basvurmustum.
http://www.international.uni-kiel.de/en ... t-semester
Eger ki bu sayfada yazanlari eksiksiz yaptiysan dogru yapmissindir.

Uni Assist\'e gelince, sorularinin cevabini bilemem. Dedigim gibi sabah kalkinca aramaya basla. Telefonlara da cevap vermezlerse, verene kadar surekli dene derim. En azindan ne olup bittigini ogrenebilirsin cevap veren birisi cikarsa.

muris01

Uni-Assist Problemi

Mesaj gönderen muris01 » Çrş Tem 16, 2014 1:46 am

Yatirdigin paranin (83 euro) dekontunu e-mail yoluyla uni-assist e yolla.

Linkteki "Payment Processing" kismini okumani oneririm.
http://onursagaltici.blogspot.com.tr/20 ... ssist.html

Cansuxx

Uni-Assist Problemi

Mesaj gönderen Cansuxx » Çrş Tem 16, 2014 12:50 pm

sevgili pardon tek su eksik http://www.international.uni-kiel.de/en ... ission.pdf

Zaten ilkokul bilgilerim disinda butun hepsini gonderdim. Ona ihtiyac duyulacagini bilsem tabi onu da gonderirdim. Bir de bu listede studienkolleg vs vs bir dolu sey sormus ama onlara dair bir sey gondermedim ben basvurumda. Sadece lisemin gymnasium oldugu yaziyor.

Cansuxx

Uni-Assist Problemi

Mesaj gönderen Cansuxx » Çrş Tem 16, 2014 12:52 pm

muris01, merci yaptim dedigini. Senden kesinti yapildiysa benden de yapilmistir. Ben de deutschebank kartimla yaptim ayni seyi. Acaba bugun gidip biraz daha mi para yatirsam da o dekontu da mi gondersem?

Cansuxx

Uni-Assist Problemi

Mesaj gönderen Cansuxx » Çrş Tem 16, 2014 1:48 pm

Hizina... Direkt odedi yaziyor simdi. Muris01 cok tesekkurler. O link de cok faydali! Lakin Kieli de almislar ama onun icin hala odeme yapmadigim yaziyor, o garip..

Cansuxx

Uni-Assist Problemi

Mesaj gönderen Cansuxx » Çrş Tem 16, 2014 6:11 pm

Telefonlara cevap vermedikleri icin mektup gonderdim..

muris01

Uni-Assist Problemi

Mesaj gönderen muris01 » Çrş Tem 16, 2014 7:02 pm

Rica ederim. Bana da surekli e-mail gonderiyorlardi 3euro eksik yatmis diye ama dekontu e-mail attiktan sonra "endiselenmenize gerek yok gec dusebiliyor" diye mail attilar. Dekontunda odedigin tarih yaziyor sonucta umarim bir sorun cikarmazlar.

Cansuxx

Uni-Assist Problemi

Mesaj gönderen Cansuxx » Prş Tem 17, 2014 12:19 am

Bana da cevap yazmislar, her iki universite icin de yaptiniz odemeyi diye. Lakin onlne sayfada fu berlinde odeme yapildi, kielde hala odeme yapilmadi yaziyor. anlasilir gibi degil..

Cansuxx

Uni-Assist Problemi

Mesaj gönderen Cansuxx » Pzt Tem 21, 2014 2:53 pm

Merhaba arkadaslar, gelismeleri yazayim size..

Sonunda iki universite icin de yatirdigim ucretleri almislar; ikisinde de odemeyi yaptigim yaziyor.

Gecen hafta bir meil geldi, Antrag eksik diye ayin 17sinin sabahi. Direkt imzalayip yolladim antragi. bir gun sonra bir mail geldi, antraglariniz bize ulasti diye. uni asisst i aradim, 15inden sonra gonderdigim belgenin kabul olup olmayacagina dair soru sormak icin. kadin cat cat, hayir basvurularinizin isleme alinmasi mumkun degil dedi. Uni kielin safafinda, gonderilen belgelerin agustos sonuna kadar kabul edilecegi yaziyor dedim. hik dedi huk dedi, hayir yine de kabul edilecegini zannetmiyorum dedi. bugun yine aradim, baska biri cikti. Antragi gonderdiginiz mail bize ulasmis ama post la gonderileni isleme almamisiz dedi. iki gun icinde size bir mail gelecek yine arayin dedi. uni kielin sayfasinda agustos sonu yaziyorsa agustos sonuna kadar kabul edilir, ayin 15 ini gecmeseymis iyiymis ama neyse falan dedi.
yani basvurularim kabul edilir mi edilmez mi keine Ahnung 5_D

selintas

Uni-Assist Problemi

Mesaj gönderen selintas » Sal Tem 22, 2014 10:19 pm

Merhaba Cansu, sakin vazgecme israrci ol, bu kurum bana cok cektirdi, ne stresler yasatti. Basvurularin bitmesine bi gun kala almanca belgemi onaylattigim kurumu kabul etmediklerinden, belgelerimi universiteye iletemeyeceklerini soylemislerdi. 2-3 kere itiraz mektubu yazdim cunku onaylattigim kurumdan emindim (kurum zaten basvurdugum uni (Uni Koln) ile beraber calisan bi kurum) yine olmadi, universitenin kendisi devreye girip belgeleri istedi uni assistten. Sonunda kabul aldim. Nerdeyse kabul almami engelleyeceklerdi haksiz yere berbat bi kurum. Kiel Uni. ile iletisime gec olumsuz cevap gelirse, vakit kaybetme. Kolay gelsin.

Cansuxx

Uni-Assist Problemi

Mesaj gönderen Cansuxx » Prş Tem 24, 2014 12:56 am

selintas cok tesekkur ederim. bir yanit almam 4-8 hafta sonra olacak, o zamana kadar ben bir iki gunde bir rahatsiz edecegim onlari. Yarin da Kiel\'i arayip izah edecegim durumu.