Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Anerkennungstelle \'ye hangi belgeler sunulmali? Bayern bolgesi

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Mfkaan

Mesaj gönderen Mfkaan » Cmt Tem 12, 2014 12:34 am

Selamlar arkadaslar

Onlisans isletme mezunuyum.
"Zeugnisanerkennungsstelle fur den Freistaat Bayern "kurumuna sadece diplomami yollamam yeterli mi ? Orijinal dilde yollasam bile sanirim kabul goruluyor?
Almanya\'da Munih\'te ikamet ediyorum
Basvuru belgesinde su yaziyor

1. Bitte legen Sie alle Zeugnisse im (fremdsprachigen) Original oder in amtlich beglaubigter Fotokopie des (fremd- sprachigen) Originals vor. Amtliche Beglaubigungen mit Dienstsiegel erhalten Sie z.B. beim Notar oder bei einer Gemeindebehorde.
Im Einzelfall ist gegebenenfalls die Vorlage der Zeugnisse ausschließlich im (fremdsprachigen) Original erforderlich.

2. Bei Zeugnissen, die weder in der deutschen, englischen noch franzosischen Sprache und Schrift abgefasst sind, wird zusaetzlich eine Ubersetzung benotigt. Diese muss von einem offentlich bestellten und allgemein beeidigten Ubersetzer vorgenommen worden sein und im Original vorgelegt werden. Deutsche Ubersetzungen, die im Ausland gefertigt worden sind, mussen dort von der deutschen Botschaft oder von einem deutschen Konsulat legalisiert worden sein.

Mfkaan

Mesaj gönderen Mfkaan » Pzr Tem 13, 2014 10:51 pm

Beyler yardimci olacak yok mu

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Pzr Tem 13, 2014 11:08 pm

kardes 1-once git on lisans diplomani bir yerde onaylat turkce hali ile
2-Almanyada bir yerde tercume ettir ver o tercumenin orjinalini yolla yani tercume edilmis halinin fotokopisini falan degil
3-pasaport fotokopisi
4-cv , cv de hangi sene araliklarinda hangi okullara gittigini sirasi ile yaz
5-0,60 euro degerinde bir posta pulu ekle zarfa
tabi antragsformular yida doldurmayi unutma
sonrada yolla gitsin:)

Mfkaan

Mesaj gönderen Mfkaan » Pzt Tem 14, 2014 3:28 pm

Tsk ederim kardes yorumun icin fakat anlamadigim nokta (1)
Git bir yerde onaylattan kastin nedir ?
Ben sadece gittim cevirttim almanca ya o kadar.

Birde Ingilizce olarak bir ek var diplomam da sanirim bunu almancaya cevirmeyecegiz?

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Pzt Tem 14, 2014 7:30 pm

hayir onu cevirmene gerek yok. adamlarin sitesinde demiski birde orjinal dilde ki halini bir yerde tasdik ettir. Rathaus da falan tasdik ettirebilirsin. Dersin ich mochte meine Unterlagen beglaubigen lassen yaparlar zaten direk

Mfkaan

Mesaj gönderen Mfkaan » Pzt Tem 14, 2014 7:56 pm

[quote]abdullah cansu tarafindan yazilan metin:

hayir onu cevirmene gerek yok. adamlarin sitesinde demiski birde orjinal dilde ki halini bir yerde tasdik ettir. Rathaus da falan tasdik ettirebilirsin. Dersin ich mochte meine Unterlagen beglaubigen lassen yaparlar zaten direk[/quote]

Tsk ederim kardes yardimin icin
Benim aklimi su cumle karistirdi aslinda.

"Bitte legen Sie alle Zeugnisse im (fremdsprachigen) Original " ODER

en sonda ki oder kelimesi. Ya orijinal dilde hepsini ver YADA git tastik ettir ver.

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Pzt Tem 14, 2014 8:13 pm

Bitte legen Sie alle Zeugnisse im (fremdsprachigen) Original oder in amtlich beglaubigter Fotokopie des (fremd-
sprachigen) Originals vor. Amtliche Beglaubigungen mit Dienstsiegel erhalten Sie z.B. beim Notar oder bei einer
Gemeindebehorde.
Im Einzelfall ist gegebenenfalls die Vorlage der Zeugnisse ausschließlich im (fremdsprachigen) Original erforderlich.
2. Bei Zeugnissen, die weder in der deutschen, englischen noch franzosischen Sprache und Schrift abgefasst sind, wird
zusaetzlich eine Ubersetzung benotigt. Diese muss von einem offentlich bestellten und allgemein beeidigten Ubersetzer
vorgenommen worden sein und im Original vorgelegt werden. Deutsche Ubersetzungen, die im Ausland gefertigt
worden sind, mussen dort von der deutschen Botschaft oder von einem deutschen Konsulat legalisiert worden sein.

1-burada diyor ya bana orjinalini ver turkce hali ile yada turkce hali ile tasdik ettir tasdikli halini yolla
2-burdada belgenin orjinali almanca ingilizce veya fransizca degilse tercume ettir ,tercumenin orjinal halini bana yolla diyor , tercumeyide yurt disinda yaptirirsan alman konsoloslugunda onaylat diyor ama sen almanyada tercume ettirecegin icin onaylatmana gerek yok

Mfkaan

Mesaj gönderen Mfkaan » Pzt Tem 14, 2014 10:02 pm

Bitte legen Sie alle Zeugnisse im (fremdsprachigen) Original oder in amtlich beglaubigter Fotokopie des (fremd-
sprachigen) Originals vor. Amtliche Beglaubigungen mit Dienstsiegel erhalten Sie z.B. beim Notar oder bei einer
Gemeindebehorde.
2. Bei Zeugnissen, die weder in der deutschen, englischen noch franzosischen Sprache und Schrift abgefasst sind, wird
zusaetzlich eine Ubersetzung benotigt. Diese muss von einem offentlich bestellten und allgemein beeidigten Ubersetzer
vorgenommen worden sein und im Original vorgelegt werden. Deutsche Ubersetzungen, die im Ausland gefertigt
worden sind, mussen dort von der deutschen Botschaft oder von einem deutschen Konsulat legalisiert worden sein.

1-burada diyor ya bana orjinalini ver turkce hali ile yada turkce hali ile tasdik ettir tasdikli halini yolla
2-burdada belgenin orjinali almanca ingilizce veya fransizca degilse tercume ettir ,tercumenin orjinal halini bana yolla diyor , tercumeyide yurt disinda yaptirirsan alman konsoloslugunda onaylat diyor ama sen almanyada tercume ettirecegin icin onaylatmana gerek yok[/quote]

Iste kardes aynen B\'nde boyle cevirdim cumleyi her ikisinide
Ben almancaya cevirttim aslinda diplomami ama simdi bunu rathaus dan tasdik ettir diyorsun
Ama Ben direk orijinal halini yollasam yinede tassik ettirmem lazim mi ?
Direk yollasam ?

Isin asli su , tastiksiz olmaz mi bu is ?

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Pzt Tem 14, 2014 11:34 pm

eger diplomanin orjinalini yollacaksan tasdik ettirmene gerek yok

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Pzt Tem 14, 2014 11:34 pm

Ama sana tavsiyem boyle onemli belgelerini hic bir yere ne orjinalini ver ne orjinalini yolla

Mfkaan

Mesaj gönderen Mfkaan » Pzt Tem 14, 2014 11:48 pm

Ama sana tavsiyem boyle onemli belgelerini hic bir yere ne orjinalini ver ne orjinalini yolla[/quote]

Bu konuda katiliyorum kardes sana.ben aslinda oluyor mu diye merak ettim.
Son olarak antrag formunda FH mi uni icin mi basvuru yapiyorsun diyor
Ben once uni o olmazsa FH istiyorum. Bu durumda ikisinide mi isaretlemem gerekiyor ?

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Pzt Tem 14, 2014 11:58 pm

inan bilmiyorum ama bunun pek bir fark yapacagini hic sanmiyorum

Mfkaan

Mesaj gönderen Mfkaan » Sal Tem 15, 2014 12:02 am

inan bilmiyorum ama bunun pek bir fark yapacagini hic sanmiyorum[/quote]

Bu arada Saniyorum ucretli olacak bu denklik isi degil mi
Hersey icin tsk ederim kardes

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Sal Tem 15, 2014 2:03 am

Vallaha ben sitesinde veya doldurulan forumda para istediklerini okumadim isteseler yazarlardi. Demisler sadece posta pulu da ekleyin . orjinal evrak varsa 3.60 euro degerinde bi posta pulu yoksa 0.60 euro degerinde

Mfkaan

Mesaj gönderen Mfkaan » Sal Tem 15, 2014 8:50 pm

Vallaha ben sitesinde veya doldurulan forumda para istediklerini okumadim isteseler yazarlardi. Demisler sadece posta pulu da ekleyin . orjinal evrak varsa 3.60 euro degerinde bi posta pulu yoksa 0.60 euro degerinde[/quote]

Tum herseyi ayarladim hocam yarin yolluyorum ins postayla.

Benim bir baska sorum olacak
Ben onlisans isletme mezunuyum simdi FH Yada uni okumak istiyorum. En iyisi aslinda FH benim icin
Merak ettigim sey , hangi bolumleri secebilirim FH de? Ornegin bir muhendislik bolumunu yazabilir miyim?