Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

BW De Master denklik basvurusu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Pzt May 18, 2009 11:10 pm

Merhaba herkese,
ben suan stuttgartta almanca kursuna gidiyorum. bir taraftan da master programlarini arastiriyorum.
benim sorum su, burda yani BW de denklik icin basvuru yapilmasi gerekiyormus
burdan http://www.ask.htwg-konstanz.de/index_en.html
istemis olduklari evraklari yani diploma vs. burda nerden istedikleri sekilde almancaya cevirtebilirim? hesapli ve istenilen sekilde.
bide bu denklik olayini burda ogrendim bu nasil oluyo sinavdan falan bahsediyor.
bilgisi olan varmi? tesekkurler.

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Pzt May 18, 2009 11:49 pm

denklik dedigin zeugnissanerkennung.ve o kurum stutgartta mevcut.ayrica belgelerin almancaya cevirilmesi gerekmiyor yani bw de farkli bir uygulama yoksa.yani normalde diploman ve oss yerlesti belgen gibi okuldan aldigin belgelerin noter tasdikli fotokopisi yeterli beglaubigte kopie yani.ve birde tabelarisches lebenslauf yazicaksin netten indirip doldurabilirsin.sinav hakkinda bir bilgim yok yani simdiye kadar zeugnnisanerkennung icin bir sinav yapildigini duymadim.asagidaki linkte zeugnnisanerkennungstelle stutgartin linki var,hangi belgeler lazim yaziyor.

http://www.rp-stuttgart.de/servlet/PB/m ... index.html

ayrica sinav meselesini arayarak yada oraya giderek bir sorabilirsin.

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Sal May 19, 2009 6:13 pm

genelde master icin BW de anerkennung istenmiyor.

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Sal May 19, 2009 6:38 pm

Universiteden universiteye gore degisiyor, belgelerini kendi verdigin linkteki yere gondereceksin. orasi bw icin karne tanima yeridir. Eger oradan gerekli taninmayi alamazsan o zaman belki studienkolleg sinavina girmen gerekir. ya da anladigim kadari ile sinav dedigin prufen ise, karneni prufen edeceklerdir yani seni degil :)

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Cum Tem 10, 2009 4:23 pm

Lisans belgelerimi gonderdim ve prufen ettiler.
BW eyaletinde istedgim bolumde master yapabiliyorum.
ve alman sistemine gorede lisans bitirme ortalamami 1.9 vermisler. gitmek istedgim master programi 2.5 istiyo.
yani oraya basvurmamda sakinca yok.

BW de master yapmak isteyenler olursa basvuru durumu konusunda yardimci olabilirim. Bilginize.