Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hochschulwechsel - FH Degistirmek (ACIL !!!)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Uykusuz

Mesaj gönderen Uykusuz » Pzr Tem 06, 2014 11:57 pm

Merhabalar,
ben FH Dortmunda okuyorum.Daha yeni basladim egitimime 1.Donemden cogu dersimi verdim.Simdi okul degistirmek istiyorum ancak sorunum DSH problemi C1 belgem ile FH\'ya kayit yaptirdim onun icin buyuk ihtimal diger FH\'lar benden DSH belgesi nerde diye soracaklardir.Baska bir FH\'ya basvurucagim zaman prosedur nasil isliyor bana bilgi verirmisiniz belki ayni okulda benim gibi okuyup baska bir FH\'ya kayit yaptiran arkadaslar vardir yardimlarinizi bekliyorum.Yaptiranlar olmus sanirim bir kac kisiden duydum ama nasil bir yol izlemem gerekir bilmiyorum kayitlar sona ermeden ogrenmek istiyorum.Nasil bir yol izlemem gerek kolay yolu varsa bir anlatin gozunu seveyim. simdiden tesekkurler.
uZ

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Pzt Tem 07, 2014 2:16 am

Kardes bi kac gun once ayni konu farkli bir baslik altinda(DSH nachreichen) var. Orda bulabilirsin sorunun cevabini

Uykusuz

Mesaj gönderen Uykusuz » Pzt Tem 07, 2014 3:52 am

O konuyu okudum kardesim sagolasin yinede ama ben daha genis kapsamli bilgi istiyorum yapanlar varsa mesela yada tam bilgisi olanlar nasil basvurulur nasil hareket etmem gerekli onu ogrenmek istiyorum...
uZ

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Tem 07, 2014 10:12 am

en mantiklisi dsh yada testdafi halletmek sanirim.

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Pzt Tem 07, 2014 4:10 pm

basvuracagin Fh nin yetkililerine sor bence en garantisi o olur hangi belgeler hangi sartlar vs her okul farkli biliyorsun burdaki yazilanlar uymayabilir .
gdld

Uykusuz

Mesaj gönderen Uykusuz » Pzt Tem 07, 2014 6:49 pm

Haklisin hayir belki yapmis olan bir arkadas vardir dedim oda nerede yaptigini anlatir maksadiyla actim konuyu en azindan konuya biraz hakim olalim ;) bende ole dusunuyorum senin gibi
uZ