Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanya\'da 2. universite

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
supplychain

Mesaj gönderen supplychain » Cum Haz 13, 2014 3:50 pm

merhaba arkadaslar ben endustri muhendisligi mezunuyum Turkiye\'de. Almanya\'da master yapmak istiyorum ancak ust segment okullardan kabul alamazsam , o universitelerde master yerine 2. universite okumayi dusunuyorum. ( sonucta lisans 3 sene) . NC olmayan bolumlere direkt kabul edilir miyim? NC varsa beni neye gore degerlendirecekler? universite notum mu ? oss puanim mi ? lise not ortalamam mi ? Simdiden tesekkurler :)

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cum Haz 13, 2014 7:40 pm

[quote]supplychain tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar ben endustri muhendisligi mezunuyum Turkiye\'de. Almanya\'da master yapmak istiyorum ancak ust segment okullardan kabul alamazsam , o universitelerde master yerine 2. universite okumayi dusunuyorum. ( sonucta lisans 3 sene) . NC olmayan bolumlere direkt kabul edilir miyim? NC varsa beni neye gore degerlendirecekler? universite notum mu ? oss puanim mi ? lise not ortalamam mi ? Simdiden tesekkurler :)[/quote]
lisan icin basvuracaksaniz lise not ortalamaniza gore degerlendirilirsiniz. Ayrica nasilsa 3 yil mantigi dogru bir mantok degil bence . Nasilsa 3 yil diyip gelipte 7-8 yildir lisansini daha bitirememis bir suru kisi gordum. Burda lisan yapmak tr de ki gibi kolay degil benden demesi;-) masterinizi yapin hic lisansa falan.bulasmayin bu benim dusuncem tabi

totalrub

Mesaj gönderen totalrub » Sal Haz 17, 2014 1:01 pm

deadly-impact: vatandasin dedigi dogru lisans yapmayan cok fakat master bir sekilde biter ben sahsen 1 senede bitiren cok godum.
fakat burda lisans ;2 lisans hic tavsiye etmem " 3 yil diyip gelipte 7-8 yildir lisansini biirememi" cook fazla
amacin minijob bulurum okurum calisirim ise bunlar ordan hayal ettgiginiz gibi degil burda normalin cok ustunde sikinti cekenler var aileden yardimda gelmiyorsa.

universite bitirdignden lisans direkt kabul alirsin sadece dsh vermen lazim temel dersleri mate fizik saydirirsin fakat genede uzunh surer emin ol lisans icin minimum 4 sene dil ogrenmeye hesapla fakat kisiye gore degisir hizli olnlarda cok 1 senede 180 kredinin 130 toplayan adamada gordum

supplychain

Mesaj gönderen supplychain » Sal Haz 17, 2014 8:55 pm

tesekkurler cevaplar icin :)

-lisansi 7-8 yilda bitirenler var tamam da bu cok asiri zor diye mi ? sonucta buradan direkt lisansa gidenlerin cogunlugu duzenli calismayan kisiler degil mi ? ( tabi istisnalar var arada)

- endustri muhendisliginin pek master olayi yok almanyada arastirdigim kadariyla. almanyadaki endustri muh. ve turkiyedeki endustri muh baya farkli iceriklere sahipler. O yuzden master da pek kolay olmayacak .

-ve son bir soru , tek basima konaklamak istiyorum , einzelapartment hesabi. sizce bunu bulmam mumkun mu gidecegim sehirde ? yoksa wg bulursan ona dua et durumu mu var? ( berlinde ve munihde konaklama sorun o sehirler haric :) )

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Haz 18, 2014 7:46 pm

sana tavsiyem tipik turk mantigiyla dusunme, heleki okul bittikten sonra almanya da yasamayi dusunuyorsan ilk olarak elit univeristeye gideyim diye amaclama. Ortalama bir universiteye gitsen daha da iyi olabilir. Not ortalaman daha iyi olur. Ayrica artik almanya daki firmalar is basvurusu yaptiginda inan bana en son olarak hangi uniden mezunsun ona bakarlar. Ilk olarak is tecruben varmi, egitim sirasinda staj yaptinmi, kac senede bitirdin, kac yasindasin, hangi ek kurslari yaptin(tu berlin master basliginda belirtilenler gibi), not ortalaman ve en son uninin adina bakarlar.

lisansi 7-8 senede bitirenler, bitirmemek icin ellerinden geleni yapan tipler. O tipleri buraya gelinc cok gorursun. Heleki bizim ulkeden gelenler. Bir yurtda kaliyorsan ve o yurtda yapilan her partide ellerinde bira sisesiyle kiz pesinden kosan adamlar vardir, iste onlarda okul bitmez.

Master ini teknik lojistik uzerine yapmani tavsiye ederim.

Ilk bir kac ayda ne bulursan ona dua et ama ilerki zaman diliminde bulursun tabiki.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

irhemt

Mesaj gönderen irhemt » Prş Haz 19, 2014 12:08 am

aynfah zo:D biz daha su testdafi aradan cikarip dibimizdeki uniden kabul almak icin ugrasiyoruz. Almanyayla ilgili akla gelen ilk kural o toz pembe hayalleri bir sure askiya almak bana gore. Hele ki hic efor sarfetmeyen bir insansaniz. Hic bir sey imkansiz olmasa da burda yasayacaginiz her sey turkiyeden kat kat daha zor olacak bir yabanci olarak. Ama kazanimlari dusunursek de deger tabi.

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Prş Haz 19, 2014 1:57 am

1 senede 130 kredi toplayan adammi gordun ? ders basi 20 kredimi sizin orda ? = )
gdld

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Prş Haz 19, 2014 12:46 pm

Aslinda physiker in okulu uzatanlarla ilgili dedikleri cok dogru. Hep bos tipler nerde bos isler var onlari kovalayan tipler genelde.. Almanyada da onlardan cok var .. munkun oldugunca onlarla uni sohbetlerine girmemek lazim. Oyle bir anlatiyorlar ki agziniz qcik kalir yani :-) ama yine de soyle bir gercek var Almanya ile Turkiye arasinda uni egitimin dglar kadar fark var bu farklilikda ancak duzenli ve surekli bir calisma sistemi ile kapatilir bence:-)

8b

Mesaj gönderen 8b » Prş Tem 03, 2014 5:34 pm

2.universite mantikli geldi bana fakat nasil kabul edilecegim ekonomi diplomasi ile

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Tem 04, 2014 1:57 am

nereye ? eger tekrar lisans okumayi kastediyorsaniz, ve turkiyede lisans bitirmisseniz burda istediginiz bolumde tekrar lisans okuyabilirsiniz

8b

Mesaj gönderen 8b » Cum Tem 04, 2014 11:21 am

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

nereye ? eger tekrar lisans okumayi kastediyorsaniz, ve turkiyede lisans bitirmisseniz burda istediginiz bolumde tekrar lisans okuyabilirsiniz[/quote]

Pardon, evet burda ekonomi lisans derecemi alip almanyada bilgisayar muhendisligi okumak istiyorum

8b

Mesaj gönderen 8b » Cum Tem 04, 2014 2:42 pm

Ygs,lys ugrasmama gerek yok yani okullara mi basvuracagim dogrudan

8b

Mesaj gönderen 8b » Cmt Tem 05, 2014 5:28 pm

Yorum yapacak bilen varmi

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Tem 05, 2014 6:34 pm

:) dedimya eger lisani bitirip gelirsen istedigin bolume basvurursun diye :)