Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

turk vatandasi polislik icin basvuru hakkina sahip mi??

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
prato

Mesaj gönderen prato » Sal Şub 10, 2009 3:59 pm

bir arkadasim icin bi sorum olacak.. konu ile ilgili bilgisi olanlar yardim ederse sevnirim....
arkadasim 3 yildir almanya buraya aile birlesimi ile gelmis... turkiyeden lise mezunu... burada polislik icin basvuru yapmak istiyor.... ama boyle bi hakki olup olmadigini bilmiyor...
benim bildigim kadariyla nrw de yabancilarda basvuru yapabiliyor... ama ne sartlar araniyor bilemiyorum...ama her eyalete bu var mi bilmiyor... konu ile ilgili fazla bilgim yok... konu hakkinda bilgisi olan varsa paylasmasini rica ederim.......

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Şub 10, 2009 4:04 pm

[quote]prato yazdi:
bir arkadasim icin bi sorum olacak.. konu ile ilgili bilgisi olanlar yardim ederse sevnirim....
arkadasim 3 yildir almanya buraya aile birlesimi ile gelmis... turkiyeden lise mezunu... burada polislik icin basvuru yapmak istiyor.... ama boyle bi hakki olup olmadigini bilmiyor...
benim bildigim kadariyla nrw de yabancilarda basvuru yapabiliyor... ama ne sartlar araniyor bilemiyorum...ama her eyalete bu var mi bilmiyor... konu ile ilgili fazla bilgim yok... konu hakkinda bilgisi olan varsa paylasmasini rica ederim.......[/quote]

polislik ve askerlik gibi kurumlari icin vatandaslik sarti aranir. En yumusak sartlarda bile an az 5-10 Almanya\'da yasamamis bir adami polislige kabul etmezler. Bizim ulkemizde de bu boyledir mesela. Ilk sart TC vatandasi olmaktir.. :)

prato

Mesaj gönderen prato » Sal Şub 10, 2009 4:06 pm

nrw de polislik icin vatandaslik sarti yok... ama askerlik icin bilemem.

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Şub 10, 2009 4:10 pm

[quote]prato yazdi:
nrw de polislik icin vatandaslik sarti yok... ama askerlik icin bilemem. [/quote]

vatandaslik sarti yokda en az belirli bir sure Almanya\'da kalmis olman gerekiyordur yani o burada dogan ya da buyuyen ama vatandaslik almanyan yabancilar icin gecerlidir. Adam daha almanca bile bilmeyen yeni gelmis birini neden alsinki teskilatina?

En azindan alman okulu bitirmis olmayi tahminim sart kosuyorlardir. Soyledigin tarzda imkansiz cunku.. :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 12, 2009 4:16 pm

yabanci kokenliler polislik icin basvurabilir, belli bi sure burda kalmasina gerek yok fakat.

cok guzel almanca bilmeli.. cok zor sozlu ve almanca sinavindan geciyor

en onemlisi ise, sadece eu vatandaslari olabiliyor yani turk degil =)

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Şub 12, 2009 5:21 pm

[quote]Physiker yazdi:
yabanci kokenliler polislik icin basvurabilir, belli bi sure burda kalmasina gerek yok fakat.

cok guzel almanca bilmeli.. cok zor sozlu ve almanca sinavindan geciyor

en onemlisi ise, sadece eu vatandaslari olabiliyor yani turk degil =)[/quote]

tamam abi iste daha ne :) turku adam polis yapar mi kolay kolay.. :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş May 14, 2009 6:19 pm

Asagida ki sozler ; Muhlheim am Main Polis Akademisi\'nde okuyan bir Turk kizi tarafindan soylenmistir..

Turk Pasaportlu olarak oturma izninizin olmasi ve bes yildir Almanya\'da yasama sartina bakilarak polislige alinabiliyorsunuz..
Tabi Almanca sart ve bircok zorlu sinav var bunlari gecip polislik okuluna (yatilida olabiliyor) baslar baslamaz aylik 900 Euro maas aliyorsunuz..
Ve isinizde diger Almanlar gibi yukselme sansiniz esit..

Gel keyfim gel -)

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Prş May 14, 2009 6:23 pm

hemen gidip basvuruyorum :D.