Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 14 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
guneyguldu

Mesaj gönderen guneyguldu » Çrş Nis 30, 2014 1:16 pm

[quote]meltem41 tarafindan yazilan metin:

[quote]guneyguldu tarafindan yazilan metin:

1 nisanda basvurdugum vizem 28 gunde cikti. Izmirden basvurmustum. Master ve dil kursu icin :)) darisi bekleyenlerin basina :))[/quote]

Tebrik ederim guneyguldu. Hangi universiteye basvurmustun birde kabul cevabi ne kadar surede geldi?[/quote]

Heidelberg master icin. Dil kursu dortmundda. Kabul daha gelmedi
Guney Guldu
Psikolog

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Çrş Nis 30, 2014 1:37 pm

[quote]meltem41 tarafindan yazilan metin:

1 nisanda basvurdugum vizem 28 gunde cikti. Izmirden basvurmustum. Master ve dil kursu icin :)) darisi bekleyenlerin basina :))[/quote]

Tebrik ederim guneyguldu. Hangi universiteye basvurmustun birde kabul cevabi ne kadar surede geldi?[/quote]

Heidelberg master icin. Dil kursu dortmundda. Kabul daha gelmedi[/quote]

Kabul olmadan vizeye basvuru yapilabiliyor mu? Bende paderborna basvuru yaptim cevap bekliyorum ama dil kursunu berlinde yapmak istiyorum bunun icin nasil bir yol izleyecegimi bilmiyorum:( sen nasil yaptin

melih

Mesaj gönderen melih » Çrş May 07, 2014 11:15 am

41 gun sonra vizem elime ulasmis bulunmakta,yardimlari gecen tum DS uyelerine tesekkurlerimi sunuyorum :)
Gemillermi batacak o zaman batsin.

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş May 07, 2014 1:11 pm

Gozun aydin, darisi basimiza :)

melih

Mesaj gönderen melih » Prş May 08, 2014 9:40 am

Amin kardesim, tez vakitte alirsin insallah :)
Gemillermi batacak o zaman batsin.

mrt

Mesaj gönderen mrt » Sal Haz 17, 2014 3:18 pm

merhabalar bende 3 haziranda istanbul konsoloslugundan dil kursu+uni basvurumu yaptim.bugun 14 gun oldu ve sizce en azindan belgeler ellerine ulasti mi eksik evrak var mi diye yabancilar subesiyle iletisime gecmeli miyim yoksa beklemekte fayda mi var ne dersiniz

bilk

Mesaj gönderen bilk » Çrş Haz 18, 2014 1:28 pm

beklemekte fayda var

sinemis

Mesaj gönderen sinemis » Pzt Haz 23, 2014 11:28 am

Arkadaslar merhaba,

Ben b2 sertifikasiyla birkac uniye basvurdum, simdi herhangi birinden gelen- gelecek olan- kabulle vizeye basvurmayi dusunuyorum, kabul aldigim yerin yani vizeye basvururken belgesini kullandigim universitenin farkli sehirde, benim gittigimde devam edecegim universite farkli sehirde, bu bir sorun yaratir mi?

Bununla birlikte ikametgahim izmir ancak istanbulda okuyorum/mezun oluyorum. Nereden basvurmam en iyisi olur?

Vizeye basvururken sartli kabul aldigim icin her sekilde dil kursu vizesine de mi basvurmaliyim ogrenci vizesiyle birlikte? gidip dsh sinavina girip sonucuna gore ya okula kayit yaptiracagim ya da kursa gidecegim.

Agustos sonundaki dsh sinavina yetismem icin en gec ne zaman basvurmaliyim?

Tesekkurler simdiden, selamlar, herkese iyi sanslar.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Haz 25, 2014 12:52 am

Farkli sehirlerde olmasi sorun teskil etmez.

Ikametkahin Izmir de ise Izmir den basvuru yapilmali.

DSH gecmedigin icin hazirlik ve egitim vizesi basvurusu yapilir ve dil kursu kayit belgesi de gereklidir.

Agustos ve eylul ayi dsh sinav tarihleri sitemizde var:

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ad_id=6865
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

sinemis

Mesaj gönderen sinemis » Çrş Haz 25, 2014 10:27 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Farkli sehirlerde olmasi sorun teskil etmez.

Ikametkahin Izmir de ise Izmir den basvuru yapilmali.

DSH gecmedigin icin hazirlik ve egitim vizesi basvurusu yapilir ve dil kursu kayit belgesi de gereklidir.

Agustos ve eylul ayi dsh sinav tarihleri sitemizde var:

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ad_id=6865[/quote]

Te;ekkurler. Dil kursu kayit belgesi her durumda gerekli mi, yani sinava sadece bir ayim varsa da mesela?

Bi de randevuyu ortalama kac gun sonraya veriyorlar? mesela 15 temmuzda basvurmak istiyorsam en gec, en gec ne zaman randevu almak icin aramaliyim?

Bir de su var, 25 Agustos\'ta gitmek istiyorum, ama 15 Temmuz\'da basvurabiliyorum. Sadece 1 ay sure var arada, bu mumkun mu ya da mumkunse riskli bir durum mu? Uzun sureli vizede en gec su kadar sure once basvurulabilir gibi bi sinir var mi?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Haz 25, 2014 11:50 am

su anki yogunlugu bilmiyorum ama acele etsen iyi olur, bir ayda vizenin cikmasi iyi ihtimal , kotu ihtimallerde mumkun tabi.
Sinavlar icin bazi uniler b2 istiyor, senin sertifikan yeterli oluyormu bilmiyorum.

sinemis

Mesaj gönderen sinemis » Çrş Haz 25, 2014 11:59 am

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

su anki yogunlugu bilmiyorum ama acele etsen iyi olur, bir ayda vizenin cikmasi iyi ihtimal , kotu ihtimallerde mumkun tabi.
Sinavlar icin bazi uniler b2 istiyor, senin sertifikan yeterli oluyormu bilmiyorum.[/quote]

Sertifikam b2 zaten. Kabul aldim uniden bi de.

ege_as

Mesaj gönderen ege_as » Çrş Tem 02, 2014 1:16 am

merhaba arkadaslar siteye yeni uye oldum.Vize icin kosturan arkadaslara allah sabir versin alanlara da hayirli olsun bende almanya vize basvurusu yaptim gorusmem haziranin 16 sindaydi yogunlastirilmis dil egitimi icin.Ancak eksik birkac belgem vardi onlarida bugun tamamladim(lisans diplomasi, bloke hesap ve cv) . Gidis amacim master ancak sartli kabul belgem yok koln universitesinde master yapmak istiyorum ve kendileriyle maillestim bana sartli kabul vermediklerini soylediler bende bu mailleri konsolosluga verdim ingilizce cok guzel bir motivasyon mektubu ve cv hazirladim diger egitim gecmisimi vs. herseyi verdim. sizce bekleme surem ne kadar olur ve sansim nedir

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş Tem 02, 2014 1:41 am

Bekleme suresini bilemem de, bildigim kadariyla konsolosluga verilecek motivasyon mektubunun almanca olmasi gerekiyor.

ege_as

Mesaj gönderen ege_as » Çrş Tem 02, 2014 2:35 am

[quote]nuernberger tarafindan yazilan metin:

Bekleme suresini bilemem de, bildigim kadariyla konsolosluga verilecek motivasyon mektubunun almanca olmasi gerekiyor.[/quote]

motivasyon mektubu ilk goturdugum belgelerimin arasindaydi ve biraz goz gezdirdi bu konuda bana bir sey soylemedi sadece bu motivasyon mektubun mu dedi ayrica cv icinde ing. turkce veya almanca olsun demedi

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Tem 02, 2014 12:22 pm

sartli kabulsuz zor ama alanlarda var , iyi ikna edenler.Sure hic belli olmuyor , normali 1 ay.

ege_as

Mesaj gönderen ege_as » Çrş Tem 02, 2014 2:59 pm

haziran 16 da basvurmustum bugun aradilar vize onayiniz geldi diye bloke hesap istediler zaten getirdigimi soyledim pasaportum 1 hafta icinde elime ulasirmis :)

coach

Mesaj gönderen coach » Çrş Tem 02, 2014 3:08 pm

[quote]ege_as tarafindan yazilan metin:

haziran 16 da basvurmustum bugun aradilar vize onayiniz geldi diye bloke hesap istediler zaten getirdigimi soyledim pasaportum 1 hafta icinde elime ulasirmis :)[/quote]

neredeyse 2 hafta da vizen cikmis bu harika :)

ege_as

Mesaj gönderen ege_as » Prş Tem 03, 2014 6:43 pm

Bu vize ne kadar surede elime ulasir? Bilgisi olan var mi arkadaslar ? Her ne kadar onaylandi deseler de pasaportumu alincaya kadar rahat edemicem

writerfunk

Mesaj gönderen writerfunk » Cum Tem 11, 2014 1:31 pm

arkadaslar herkese merhaba.
ben sitede pek bi yazi yazmasamda siteyi yaklasik 1 yildan fazla zamandir cok siki takip ediyorum

gecen yaz almanyaya turist olarak gidip begendim ve ogrenci olarak yasamak istedim
cok sikintili bi donemle birlikte ilk basvurumu sadece dil kursu uzerinden yaptim ve ardindan ogrenci olarak devam etmek istedigimi soyledim o donemde uni basvurulari yoktu...
kursa gittigim sure icinde basvurular acilacak ve bende basvuru yaparim devam ederim diye dusunuyordum.

fakat vizem red geldi
egitim gecmisim almancayi turkiyede ogrenebilirsin falan filan bi ton zirilti

bende burda goetheye gittim istanbulda sonra a1 aldim arkasindan universite kabulumu aldim banka hesabi sperkonto falan derken vizeye 20 haziranda girdim

bugun tam 21.gun ve pasaportum elimde

d tipi mult yaziyor.
igrenc bi ogrenim hayatim olsada en son oss giris kaydim 2008 olsada universite kabulu aldim duisburg essenden insaat muhendisligi bolumune ve dil kursu burda a1 aldim
guzel bi motivasyon yazisi yazdim

suan vizem 21.gun ve elimde.

ve birde sorum olacak bilgili arkadaslardan d tipi ve mult vizem varsa istedigim zaman avrupa ulkelerine bu 90 gun icerisinde girip cikabilirmiyim ve turkiye almanya arasinda istedigim kadar seyahat etme hakkim var mi ?

diger bir konuya gelecek olursak gercekten cook zor zamanlar gecirdim bu vize surecinde evrak topla bilmem ne kursa git kabul gelicekmi hadi geldi vize gelicekmi derken sunu farkettim siz eksikleri tamamlayin benim gibi bi ornek bile vize aliyorsa herkes alir.
sadece caba gostermeniz yeterli..
inanin onlari ikna etmenizden baska hic bisey degilmis olay bunu anladim.

Kilitli