Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

OSYS sonuc belgesindeki bolum

Berlin eyaletinde yasam, egitim, universiteler
ebrutt

OSYS sonuc belgesindeki bolum

Mesaj gönderen ebrutt » Sal Tem 01, 2014 2:14 pm

Arkadaslar merhaba, durumum biraz karisik ama yardimci olabilirseniz cok mutlu olurum. Ben 2008 yazinda Bilkent universitesi yetenek sinavlarina girdim, burslu olarak da kazandim ve oyunculuk okudum. Ancak, oylesine tercih yapmistim, puanim da iyi oldugu icin; yetenek sinavini kazanamama durumunda gecici olarak bir yere yerleseyim diye; ilk tercihim Yeditepe Turk Dili ve Edebiyati Tam Burslu ya yerlestim, oyunculugu kazaninca, zaten ona gerek kalmadi ve 2013te Bilkentten mezun oldum. Su an Almanya dayim, dil kursu vizesiyle geldim, yonetmenlik /regie yetenek sinavlarini denemek istedigim icin dil ogreniyorum. ancak bu arada, tam burada kalip o sinavlar icin hazirlik yapmam gerekecek olan tarihlerde dil kursu vizem bitecek. (ocak 2015) simdi ben gecici olarak bir universiteye basvuru yapayim, baska bir lisans bolumune diyorum; (vizemi uzatabilmek icin) ancak osys nin beni yerlestirdigi bolum turk dili ve edebiyati oldugu icin onun esiti bi bolum bulamiyorum. Master programlari icin de yuksek bir not ortalamam olmadigi icin cesaretim yok. ne yaparsam, bir okulun herhangi bir biriminden kabul alabilirim???