Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni Basvurusu Icin Gerekenler

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ucanisplus

Mesaj gönderen ucanisplus » Cmt Haz 28, 2014 6:19 pm

Arkadaslar universiteye basvururken Uni-Assist\'te dahil olmak uzere genelde bunlari istiyorlar. Yeni arkadaslar icin...

1-Lise diplomasinin onayli kopyasi +onayli tercumesi
Cok onemli: OSYM SINAV SONUC BELGESI nin onayli kopyasi + onayli tercumesi
(OSS SINAV SONUC BELGESI yeterli degildir !!!)

2-Yuksek meslek okulundan aldiginiz diplomanin ve transkriptin onayli kopyasi +onayli tercumesi

3-Ozgecmis
4-Pasaport un fotokopisi
5-Dil kursunun diplomasi (onayli kopyasi)
6-1 x fotograf
7-Universiteye kayitliysaniz: notlarin dokumu (transkrip)
8-Universite mezunu olarak: On Lisans ya da Lisans Diplomasinin onayli fotokopisi + onayli tercumesi
9-Kayit basvuru formu ( Uni-Assist\'te islemler hizlandirmak icin, online basvuruya gecti yani once online basvuruyorsunuz, sonra ayni belgeyi cikartip diger belgelerinizle gonderiyorsunuz.)

ucanisplus

Mesaj gönderen ucanisplus » Cmt Haz 28, 2014 6:36 pm

Ben Wuppertala sartli olarak basvuracagim, Uni-Assist uzerinden basvuru aliyor.Sunlari soracaktim:
1- Wuppertal\'in kurs baslangic tarihini bilen var mi ? (Sitesinde yazmiyor)
2- Bunu tekrar soracagim; 15 Temmuz son basvuru tarihi sartli kabul alacaklar icin de gecerli mi, oyleyse cok mu gec kaldim ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Haz 29, 2014 12:36 am

1-kurs baslangici ekim ikinci haftasi.
2- evet
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ucanisplus

Mesaj gönderen ucanisplus » Pzr Haz 29, 2014 3:40 am

Ama forumda daha once sordugumda "Sartli kabul alacaklar icin basvuru tarihi onemli degil." demislerdi. "Evet" cevabi sanirim "Gec kaldim mi ? " ya da geldi; peki Endustri Muhendisligi 1. Sinifi bitirmis biri olarak Endustriyel Dizayn\' a basvursam, dil kursu bitince tekrar muhendislik icin baska bir yere basvurabilirmiyim ? Wuppertal Endustriyel Dizayn icin basvurulari direkt aliyorda, sizce oyle yetisir mi ?
Tesekkurler...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Haz 29, 2014 4:52 pm

Wuppertal icin onemli. Sorunu Wuppertal universitesi icin sordugunda dolayi da, 15 temmuzdan sonra basvuru yaparsan gec kalmis olursun evet. industrial design bolumunun son basvuru tarihi de 15 temmuz. Bu arada 15 temmuz a neden yetistiremeyeceksin onu anlamadim.
www.deutschstudent.com

ucanisplus

Mesaj gönderen ucanisplus » Pzr Haz 29, 2014 6:26 pm

Cunku finallerim yeni bitti ve hic ugrasamadim basvuru isiyle dolayisiyla belgelerim cevrilmedi bile. Yani pazartesi Istanbul\'a ceviriye yollasam sanirim en erken 4\'unde Uni-Assist\'e yollayabilirim. Oraya en erken 10\'unda varsa, onlar da islemleri uzun tutttuguna gore yetismesi imkansiz gibi duruyor. Simdi tek umudum direkt gondermek.
Peki Endustri Muhendisligi ogrencisini kabul ederler mi Endustriyel Dizayn\'a ? Ve dil kursu bittikten sonra tekrar kendi bolumume donebilir miyim ?
Tesekkurler...

imalive

Mesaj gönderen imalive » Pzr Haz 29, 2014 10:39 pm

Dil kursu bittikten sonra tekrar basvuru yapman gerekecegi icin Endustri Muhendisligine basvurabilirsin.

ucanisplus

Mesaj gönderen ucanisplus » Pzr Haz 29, 2014 11:09 pm

Peki simdi tek sorum sizce Endustri Muhendisligi ogrencisini kabul ederler mi Endustriyel Dizayn\'a ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 30, 2014 12:17 am

Son basvuru suresi 15 temmuz derken, 15 temmuz a kadar uni assist e ulasmasi gerekiyor demek. Simdiden basvuru yapin, zaten ilk olarak sifir baslangic ile kabul alacaksiniz, ders tanitma islemleri dsh gecince yapiliyor. Bosuna beklemeyin(tabi meslek lisesi cikisli olmadiginizi varsayiyorum).
www.deutschstudent.com

ucanisplus

Mesaj gönderen ucanisplus » Pzt Haz 30, 2014 1:42 am

Aslinda A1 seviyesini bitirdim bu yil yani A2 den devam edecegim. Himm ben onu bilmiyordum iyiymis. Bu arada universitede sanirim zaten Endustri Muhendisligi bolumu yok yani ona yakin bir yere basvurmam gerek sanirim her halukarda ve secilmeme ihtimaline karsin endustriyel dizayn daha mantikli bence. Yani Uni-Assistle bosuna ugrasmama gerek yok. Ama International Office bir giris sinavindan bahsetmis endustriyel dizayn icin bunun hakkinda bilginiz var mi ?

theebk

Mesaj gönderen theebk » Pzt Haz 30, 2014 12:32 pm

Physiker,

Uni-assist\'ten gelen Bewerbungsbestaetigung ve dil kursuna kayit ile ogrenci vizesi alabilir miyim acaba? Yoksa universiteye kabul almam gerekli mi?

lwntygt

Mesaj gönderen lwntygt » Pzt Haz 30, 2014 4:05 pm

okuldan gelen Bewerberbestaetigung ile vize basvurusu yapabilirsin ( basvuru teyidi olmali bu bildigim ) ama vizeni nasil etkiler bilmiyorum boyle giderse bende o sekilde basvuru yapcam zaman ilerliyor