Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Nasil Acilir? - YENI-

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
w_wallace

Mesaj gönderen w_wallace » Cum Haz 27, 2014 8:19 pm

Arkadaslar merhaba,Erasmus mundus master kabulu aldim ona baslicagim ekim 1\'de Wurzburg\'da.Birkac sorum var cevaplarsaniz sevinirim.Sadece bir donem almanya kalip,subatta isvece gecicegim.(geri gelmicegim almanyaya)

1.Ebebeyn olarak sadece annem var onunda emekli maasi var,onun disinda bankada (ayiptir soylemesi) bloke icin gerekenden fazla adima param var.Bu durumda genede bloke hesap gerekirmi? Birde kyk kredi alicagim ama onun basvuru sonuclari vize basvurusundan cok sonra aciklanir.

2.Bloke hesap acarsam,kalicagim aylar kadarmi para yatirmaliyim? 670*5=3350 ?
yoksa standart en az 6 hatta 12 mi isterler?

3.Bu yaz Polonyada bulunucagim birkac gun,ordaki DB subesinden bu bloke hesabi dogrudan acabilirmiyim? (mail attim duzgun cvp vermediler,arayin subeyi dediler)

Tesekkurler.

ferhatd

Mesaj gönderen ferhatd » Cmt Haz 28, 2014 1:12 am

Bloke hesabi DB nin ozel bir departmani aciyor sube ile alakasi yok bloke hesabin bedelli standart 8090 euro banka masrafi dahil bloke hesap actirmak zorundasin eger garantorun yoksa
ama Erasmus olayini anlamadim normal master yapmiyormusun normal master programi ise soyledigim sartlar zorunlu

w_wallace

Mesaj gönderen w_wallace » Cmt Haz 28, 2014 11:18 am

[quote]ferhatd tarafindan yazilan metin:

Bloke hesabi DB nin ozel bir departmani aciyor sube ile alakasi yok bloke hesabin bedelli standart 8090 euro banka masrafi dahil bloke hesap actirmak zorundasin eger garantorun yoksa
ama Erasmus olayini anlamadim normal master yapmiyormusun normal master programi ise soyledigim sartlar zorunlu[/quote]

Erasmus mundus masteri farkli ulkelerde gecer,sadece ilk donemi almanyada.Subeyle alakasi yokda,polonyadaki subeden her isimi halledebilirmiyim onu merak ediyorum.Miktar konusundada form\'da yanda bosluk var sanirim 5-6 aylik miktari girebiliyoruz.

Aslinda soylede sorabilirdim,turkiyedeki uni\'siden 1 donemlik almanyaya giden her erasmus ogrencisinin bloke hesabi 12 aylikmi olmak zorunda,oyleyse sacmaligin daniskasi.

Ilgin icin sagol ;)

ferhatd

Mesaj gönderen ferhatd » Cmt Haz 28, 2014 1:27 pm

Erasmus ogrencileri herhangi bir hesap actirmiyor arkadasim gitti Almanyada erasmus yapti ordan biliyorum konsoloslugada sorabilirsin gerek yok diye biliyorum

w_wallace

Mesaj gönderen w_wallace » Cmt Haz 28, 2014 1:32 pm

[quote]ferhatd tarafindan yazilan metin:

Erasmus ogrencileri herhangi bir hesap actirmiyor arkadasim gitti Almanyada erasmus yapti ordan biliyorum konsoloslugada sorabilirsin gerek yok diye biliyorum[/quote]

Hocam yinede maddi birsey gostermek gerekiyordur,isimi saglama almaya calisan biriyim ama ekstra is-masraftanda kacmaya calisiyorum.Kardesin maddi destek-kaynak ne gostermisti?

ferhatd

Mesaj gönderen ferhatd » Cmt Haz 28, 2014 2:08 pm

Ben arastirip sana soyleyeyim

pelinde

Mesaj gönderen pelinde » Cmt Ara 20, 2014 4:47 pm

Arkadaslar ben almanyadayim nereye onaylatabilirim??

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cmt Ara 20, 2014 11:27 pm

bir yere onaylatmiyorsun
RASTAFARI

pelinde

Mesaj gönderen pelinde » Pzr Ara 21, 2014 4:07 pm

E nasil yolluycam evraklari onaysiz mi?

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzr Ara 21, 2014 7:17 pm

DB hesabin olmadigini varsayarsak

Bankaya gidip hesap acmak istedigini ve extradan bu hesaba yatacak olan 8040 euronun blokelenmesi icin form doldurmak istedigini soyleyeceksin.Zaten seninle service kismindaki ilgili kisi ilgilenecek.

DB hesabin varsa

Hesabimdaki paranin blokelenmesini istiyorum dediginde zaten ilgili kisi gercekten ilgiliyse senin yerine formu doldurur,kontrol edip imza atiniz der.

Sanirsam siz turkiye\'deki konsolosluk yetkilisi gozetiminde atilan imzayi cok cok yanlis anlamissiniz.

edit:evraklari iki durumda bir yere yollamaniza da gerek yok
RASTAFARI

pelinde

Mesaj gönderen pelinde » Pzr Ara 21, 2014 7:21 pm

Bana buradaki DB yetkilisi evraklari hamburga yolladiklarini soyledi, ama imza isini bilmiyorlarmis pazartesi ogrenecegim bide burada tatil olacak 6 ocakta randevum insallah yetisir :(

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzr Ara 21, 2014 7:26 pm

[quote]pelinpelin tarafindan yazilan metin:

Bana buradaki DB yetkilisi evraklari hamburga yolladiklarini soyledi, ama imza isini bilmiyorlarmis pazartesi ogrenecegim bide burada tatil olacak 6 ocakta randevum insallah yetisir :([/quote]

Ben arkadasimla herhangi bir DB subesine gittim ve hesabim da vardi.Hesabimdaki miktari bloke etmek istiyorum dedim ve kadin cikardi hesapladi 8040/12 aylik 670euroya denk geliyor formu okuyun kabul ederseniz imzalayin dedi.Imzaladik ve 1 hafta sonra bloke hesap aktif oldu.Ne bir izin ne bir evrak postalama falan yapmadik.

edit:Kucuk subelere gitme oradakiler isi pek bilmiyor gordugun gibi 10dklik is icin sacma sapan randevu veriyorlar sanki 1 milyon euro cekilcekmis gibi
RASTAFARI

pelinde

Mesaj gönderen pelinde » Pzr Ara 21, 2014 7:29 pm

Bu hangi DB subesi? Ben Essen de ve Gelsenkirchendakine gittim ikiside hamburga yollanmadi gerektigini soyledi hatta essen subesi benden meldebescheinigung istedi

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzr Ara 21, 2014 7:37 pm

[quote]pelinpelin tarafindan yazilan metin:

Bu hangi DB subesi? Ben Essen de ve Gelsenkirchendakine gittim ikiside hamburga yollanmadi gerektigini soyledi hatta essen subesi benden meldebescheinigung istedi[/quote]

Turkiye\'den bloke hesabi actirip buraya geldigimde benden de Anmeldung istediler aksi takdirde hesabi aktif edemeyeceklerini soylemislerdi(Sebep olarak online banking kodlari sifresi ve banka karti gibi onemli hedeleri gondereceklerinden ve bloke hesap turkiyeden acilirken almanya genelinde aciliyor yani ben dortmundda yasiyorum berline gidip orada evraklarimi verseydim berlin menseli hesap olacakti ).Sen sifirdan acacagin icin buyuk olasilikla yine bu sebepten oturu istemislerdir.Evraklarin gonderilmesi onlarin isi oyle sacma sey mi olur?
RASTAFARI

pelinde

Mesaj gönderen pelinde » Pzr Ara 21, 2014 7:51 pm

Simdi ben be yapmaliyim? Pazartesi gelsenkirchendeki deutsche banka buradaki evraklari doldurup gidicem onlarda onlaylAyip hamburga yollayacaklar sanirim ama hala emin degilim almanyadan nasil sifirdan bloke hesap acilacagini ve iki haftam kaldi bunlardan bi taneside tatil yetisir mi onu bile bilmiyorum

Edit: kucuk subeye gitme demissin sanirim haklisin dusseldorftakine gideyim ben en iyisi :/

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ara 21, 2014 9:43 pm

Cok kolay hemen aciyorlar hesabi. Kendileri Leipzig e yolluyorlar evraklari. Direk bloke hesabina parani da yarin yatirabilirsin. Bloke olduguna dair belge de gelecek hafta pazartesi ya da sali gelir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

pelinde

Mesaj gönderen pelinde » Pzr Ara 21, 2014 9:51 pm

Cok sagol physiker, ama bunu anlatamiyorum onlara. Sperrkonto dedim hamburga yolluycaz dediler birsuru belge istediler. :/ ne demem gerek tam olarak?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 01, 2015 9:35 pm

Baska bir subeye gitmeni tavsiye ederim. Hamburg veya leipzig e gondermeleri cok farketmiyor. Bazi subelerde calisanlar maalesef islemleri bilmiyorlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

emerti

Mesaj gönderen emerti » Sal Şub 03, 2015 12:50 pm

DB icin guncel bir link, Ingilizce olarak da aciklamalar, adresler ve formlar var.

Arastiriyorum da, linki bulunca herkesle paylasayim.

https://www.deutsche-bank.de/pfb/conten ... ts-en.html

jobbabemeek

Mesaj gönderen jobbabemeek » Pzr Şub 08, 2015 2:24 pm

Istanbul da online randevuyla onaylamaya baslamis belgeleri.

Kilitli