Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH nachreichen

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
rahman

DSH nachreichen

Mesaj gönderen rahman » Çrş Tem 02, 2014 9:44 pm

herkese merhaba,

benim bi arkadas dsh dan 51 puan ile niedersachsenda bi unie maschinenbau bolumune kayit oldu, baya yalvar yakar cunku 2 sene olmustu ve vize uzatilmama riski vardi artik ve cocugu kayit ettiler, suanda universite 6. donemde.Bu kayittin onemli bir nedeni universiteye asiri yabanci ogrenci talep etmemesi ve bence gitti dilkursunun universite ile baglatisi gibi, cunku nerdeyse her donem 20 ogrenci bu dilkursundan universiteye giriyor , neyse buraya giremeyeyim. Kayitta dsh sonra getirmesini istemisler( tabi sadece sozlu bir rica etmisler almanca ogren ve sinava bidaha gir sonradan dshni getir bize diye, yazili birsey yok) fakat universiteye basladiktan sonra genel cogunlugun(turk cogunlu diyelim) bu sekilde oldugu ve kimsenin DSH getirmediginden dolayi oda yapmadi, malum dersler yogun. Ve simdi Fh a gecmek istiyor.. sizce fh tekrar dsh istermi yoksa sadece Notenspiegel yetermi geciste?

Jamir

DSH nachreichen

Mesaj gönderen Jamir » Prş Tem 03, 2014 1:46 pm

guzel soru en iyisi Fh ya sormak neler istiyorlar geciste diye . derslerinin cogunu gectiyse ben isteyeceklerini sanmasamda tum belgelere dikkat ediyorlar biliyorsun . gidisati burdan bildirirsen bizleride aydinlatmis olursun.
gdld

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

DSH nachreichen

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 03, 2014 2:48 pm

Almanya da uni degistirenlerden biriyim. Bir universiteden digerine gectiginde dsh istiyorlar normalde. Ama yine de tamamiyle orda calisan gorevlinin insiyatifine kalmis. Gecis yapacagi fh ya normal basvuru yapin ama dsh konusunu hic acmayin. Sayet dsh isterslerse kaybettik vs diyin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

rahman

DSH nachreichen

Mesaj gönderen rahman » Cmt Tem 05, 2014 2:05 pm

Tesekkurler cevaplar icin.. arkadas gecti FH\'a bir sorun cikmadi sormadilar bile.

Size son sorum: Ilerde bir problem cikarmi? mesela FH diyebilirmi "aa sizde DSH yokmus" vb?

abdullah cansu

DSH nachreichen

Mesaj gönderen abdullah cansu » Pzr Tem 06, 2014 2:33 am

Kayit ettikten sonra istedigi kadar farketsin hicbir sey olmaz

Uykusuz

DSH nachreichen

Mesaj gönderen Uykusuz » Pzt Tem 07, 2014 6:51 pm

Selam kardes sen hangi okulda yaptirdin DSH nachreichen banada lazimda bilgi verirmisin..
uZ

GK

DSH nachreichen

Mesaj gönderen GK » Sal Tem 08, 2014 1:57 am

bende uniden hs ye sonra bidaha uniye gectim ikisindede dsh belgemi istediler zaten birisi uni assist uzeriydi onda mutlaka gondermen lazim yoksa isleme koymuyorlar ama gecicegi fh uni assist le calismiyor ise international office deki calisanin insiyatifine kalabilir olay.
dersler yogun o yuzden gecmek istiyor demissin fh larda sinav donemleri genelde daha yakin tarihler ve aralarda hausarbeit praesentation vs oluyor bu yuzden uniyi daha kolay buluyorum tabi duzenli ders calisan birisi icin.
fakat arkadasin teknik bolum okudugu icin genelde fh larda teknik bolum okuyan arkadaslar daha kolay oldugunu soyluyor orasini bilemicem tabi.