Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor Belgesi 2 ( Verplichtungserklaerung )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
GK

Mesaj gönderen GK » Sal Haz 24, 2014 10:21 pm

almanyaya geldiginizde kabul aldiginiz okula kayit olma zorunluugu yok bi sorun olmuyor yani. 4 ay olayi cok sacma ole birsey olcagini zannetmiyorum 4 ila 6 hafta bekleme suresi deniliyor normalde.

sinemis

Mesaj gönderen sinemis » Çrş Haz 25, 2014 10:25 am

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:

almanyaya geldiginizde kabul aldiginiz okula kayit olma zorunluugu yok bi sorun olmuyor yani. 4 ay olayi cok sacma ole birsey olcagini zannetmiyorum 4 ila 6 hafta bekleme suresi deniliyor normalde.[/quote]

Tesekkurler, bana da cok sacma geldi ama dogruluk payi varsa cok tehlikeli.

Bu arada garantor belgesini alip, sonra gidince birkac ay icinde bloke hesap acip garantor belgesini iptal edebilir miyim?

sinemis

Mesaj gönderen sinemis » Çrş Haz 25, 2014 10:43 am

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

1250eu yu hayatta uygun gormezler benim babam garantor olmak istedi istanbuldan aylik en az 5000tl istediler 1250eu 5000tl yapmadigina gore bence garantoru degistir[/quote]

Konsolosluga gidip mi danistiniz?

Baska bir kosulu var mi? Konsoloslugun sitesinde boyle bir bilgi yok ama istisnalar yazilmis hep forumda. Kac kisilik bi aile icin soylediler bunu? Yardimci olursaniz cok sevinirim.

sinemis

Mesaj gönderen sinemis » Çrş Haz 25, 2014 10:49 am

[quote]ekn_oky tarafindan yazilan metin:

[quote]dmrt tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhaba.

Ben master icin kabul aldim, bloke hesap disinda herhangi bi sorunum yok su an. Ancak orda 2 sene kalacagim icin, ne kadar yatirilmasi gerektiginden emin oluyorum. 7900 kusur euro 12 ay icin olduguna gore ikinci senede bunu yeniden mi yapmamiz gerekiyor? 2 sene icin 7900x2 gibi bi durum yoktur umarim.
Ve de master icin 2 senelik vize veriyorlar mi? yoksa 1.seneden sonra uzatmak mi gerekiyor?

Tesekkur ediyorum simdiden.[/quote]

once 3 aylik gecici vize aliyorsun,sonra orda 1 sene uzatiyorsun,her seferinde 1 sene olarak uzatiyorlar,duyduguma gore nadiren 2 sene falan uzatiyorlarmis.bloke hesap icin 7908 euro yatiriyorsun,diger senelerde yabancilar polisine gore degisik yontemler oluyor ama yatirma ihtimalin var,hazirlikli ol,fakat orda garantre cevirebilirsin[/quote]

Merhaba, bu 3 aylik gecici vize icin de 6 aylik para mi yatirmak gerek bloke hesaba ya da garantor 6 aylik mi olmali? Yani 12 aylik 7.908 eu belirlenmis ya, konsolosluk sitesinde boyle yaziyor, 3 aylik gecici vize icin peki 660 x3 yani 1980 eu olsa hesapta, mumkun mu? 3 ay sonra yeniden bloke hesaba 1 yil icin gereken parayi yatirmak ya da garantor bulmak gibi bi secenek olabilir mi?

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş Haz 25, 2014 11:32 am

almanyaya geldiginizde kabul aldiginiz okula kayit olma zorunluugu yok bi sorun olmuyor yani. 4 ay olayi cok sacma ole birsey olcagini zannetmiyorum 4 ila 6 hafta bekleme suresi deniliyor normalde.[/quote]

Ortaligi karistirmak gibi olmasin da az once bir arkadasla konustum, Ankara\'da buyukelcilikten birisiyle tanismis, bu durumu sormus, 4 aydan once alamazlar cunku Almanya su an Suriyelileri kabul ediyor ve oncelik onlarin demis. Ama okul baslayacak belli bir zamani var falan diyince de hicbir sey yapamazlar, sadece bekleyecekler gerekirse diger donem baslayacaklar demis. Gerci bunu Ankara\'da calisan birisi soylemis ama durum Izmir ve Istanbul\'da da ayni mi bilmiyorum. Beynim durdu resmen konsoloslugu aradim 3\'ten sonra arayin dedi suratima kapatti telefonu. 3\'ten sonra da arama imkanim yok. Ve benim bahar doneminde baslama gibi bir sansim da yok. Kacirirsam seneye kis donemini beklemek zorundayim bu da hayatimdan 1 yilin daha cope gitmesi demek.

sinemis

Mesaj gönderen sinemis » Çrş Haz 25, 2014 12:02 pm

[quote]nuernberger tarafindan yazilan metin:

Ortaligi karistirmak gibi olmasin da az once bir arkadasla konustum, Ankara\'da buyukelcilikten birisiyle tanismis, bu durumu sormus, 4 aydan once alamazlar cunku Almanya su an Suriyelileri kabul ediyor ve oncelik onlarin demis. Ama okul baslayacak belli bir zamani var falan diyince de hicbir sey yapamazlar, sadece bekleyecekler gerekirse diger donem baslayacaklar demis. Gerci bunu Ankara\'da calisan birisi soylemis ama durum Izmir ve Istanbul\'da da ayni mi bilmiyorum. Beynim durdu resmen konsoloslugu aradim 3\'ten sonra arayin dedi suratima kapatti telefonu. 3\'ten sonra da arama imkanim yok. Ve benim bahar doneminde baslama gibi bir sansim da yok. Kacirirsam seneye kis donemini beklemek zorundayim bu da hayatimdan 1 yilin daha cope gitmesi demek.[/quote]

Nasil olabilir ya, of cok korkunc. ben de aradim izmir konsoloslugunu, cevap yok ama. hangi numaradan aradin peki? ben arayablirim 3ten sonra. Umarim Izmir dahil degildir bu duruma.

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş Haz 25, 2014 12:04 pm

Benim aradigim numara 02324888888 ama vizeyle ilgili sorular icin 02324888873\'u aramam gerektigini soylediler.

sinemis

Mesaj gönderen sinemis » Çrş Haz 25, 2014 12:19 pm

[quote]sinemis tarafindan yazilan metin:

Ortaligi karistirmak gibi olmasin da az once bir arkadasla konustum, Ankara\'da buyukelcilikten birisiyle tanismis, bu durumu sormus, 4 aydan once alamazlar cunku Almanya su an Suriyelileri kabul ediyor ve oncelik onlarin demis. Ama okul baslayacak belli bir zamani var falan diyince de hicbir sey yapamazlar, sadece bekleyecekler gerekirse diger donem baslayacaklar demis. Gerci bunu Ankara\'da calisan birisi soylemis ama durum Izmir ve Istanbul\'da da ayni mi bilmiyorum. Beynim durdu resmen konsoloslugu aradim 3\'ten sonra arayin dedi suratima kapatti telefonu. 3\'ten sonra da arama imkanim yok. Ve benim bahar doneminde baslama gibi bir sansim da yok. Kacirirsam seneye kis donemini beklemek zorundayim bu da hayatimdan 1 yilin daha cope gitmesi demek.[/quote]

Nasil olabilir ya, of cok korkunc. ben de aradim izmir konsoloslugunu, cevap yok ama. hangi numaradan aradin peki? ben arayablirim 3ten sonra. Umarim Izmir dahil degildir bu duruma.[/quote]

Benim aradigim numara 02324888888 ama vizeyle ilgili sorular icin 02324888873\'u aramam gerektigini soylediler.[/quote]

Hea ben de ayni sekilde o numarayi aradim ulasamadim, denerim saat 4 gibi, bakalim...

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş Haz 25, 2014 1:39 pm

Bu garantor belgesiyle ilgili sormak istedigim bir sey var. Garantorum daha benim okuldan kabul yazisi gelmeden auslaenderbehoerdeye gidip garantor belgesini alabilir mi? Yani garantor belgesi icin sunulacak belgeler arasinda okulun kabul yazisi da var mi?

sinemis

Mesaj gönderen sinemis » Çrş Haz 25, 2014 3:53 pm

Aradim Izmir Konsoloslugunu, islem suresi 6-8 hafta imis. randevu da 3-4 hafta sonrasina veriliyormus genelde. Okulun baslamasina yetismezse eger verilen randevu cok gec olursa konsolosluga gerekceyle birlikte mail atip durum aciklanirsa randevunun one cekilmesi sansi varmis. Kolay gelsin hepimize.

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Haz 25, 2014 6:47 pm

Bu garantor belgesiyle ilgili sormak istedigim bir sey var. Garantorum daha benim okuldan kabul yazisi gelmeden auslaenderbehoerdeye gidip garantor belgesini alabilir mi? Yani garantor belgesi icin sunulacak belgeler arasinda okulun kabul yazisi da var mi?[/quote]

garantor belgesi almak icin sunulcak bilgilerde senin hangi okulda okucagin falan gerekmiyor yani istedigi zaman alabilir fakat alirken dil kursu yapicaksan eger dil kursu ve universite egitimi seklinde yazdirmayi unutmasin.

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Prş Tem 03, 2014 1:01 am

Garantor olacak kisinin geliriyle vs ilgili soyle bir sey buldum, hepimizin isine yarayabilir diye paylasmak istedim:
http://www.meine-schulden.de/fp_files_n ... PO-850.pdf

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Cum Tem 04, 2014 12:16 am

Canlarim, kardeslerim, guzel insanlar, bana bi yardim edin nolur. Su sicakta sinirden stresten kurdesen dokmekteyim.

Yan tarafa da yazdigim gibi sanirim garantor ayarlayacak adam yan cizdi. Simdi bir arkadas ben yapabilirim ama kredi borcum var diyor. Kendisi Almanya\'da disisleri bakanliginda calisan bir memur. Acaba sadece gelire, vergilere ve kira giderlerine mi bakiyorlar, yoksa o borcu da gorebilirler mi ki? Yani eger borcunun olmasi ABH icin onemli degilse o olabilir cunku, ama yok senin borcun var der de reddederler mi? Bilgisi olan var mi?

Cirpiniyorum! :(

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Tem 28, 2014 11:13 am

Denemekten ne zarar gelir gitsin yabancilar polisine sansini denesin

engingdk

Mesaj gönderen engingdk » Cum Ağu 01, 2014 4:55 pm

Merhaba arkadaslar,

Benim Uni Jena\'da Ingilizce Ekonomi master programina kabulum var ve vizeye garantor belgesiyle basvuracagim. Garantorum Turk asilli Alman vatandasi bir aile dostumuz. Garantor belgesinin on kisminda butun bilgiler tam ve alt kisminda ..... Einreise am \'Ab 01.09.2014\' bis zur Beendigung.... yaziyor tarih olarak.

Ancak arka sayfa da Bemerkungen kismi bos yani bu forum da belirtildigi gibi bis ende des Studium ve ya kalis amacinda fur die Studium dauer filan yazmiyor. Bu vize basvurusunda sorun teskil eder mi acaba?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim!

sena12

Mesaj gönderen sena12 » Cmt Ağu 02, 2014 4:12 pm

garantor belgesinde ogrenim amacli oldugu belirtilmeli. vize randevumda memure hanim ogrenim amaciyla ibaresini gormeden aynen sunlari soyledi: yalniz bunu bu sekilde gecerli sayamiyoruz ogrenim amacli oldugu yazilmali bu haliyle ziyaret amacli olabilir demisti.

engingdk

Mesaj gönderen engingdk » Pzr Ağu 03, 2014 12:34 am

[quote]sena12 tarafindan yazilan metin:

garantor belgesinde ogrenim amacli oldugu belirtilmeli. vize randevumda memure hanim ogrenim amaciyla ibaresini gormeden aynen sunlari soyledi: yalniz bunu bu sekilde gecerli sayamiyoruz ogrenim amacli oldugu yazilmali bu haliyle ziyaret amacli olabilir demisti.[/quote]

Bu yakinim egitim amacli yazmasi gerektigini bildirmis oradaki memura ama memur Turkiye\'den basvurdugunda, kabul belgesini gosterince zaten garantorlugun neden oldugunu anlayacaklar demis. Senin dedigin daha mantikli geldi yine de. Tesekkurler.
Isin aksi tarafi garantorum benim randevu tarihim olan 26 Agustosa kadar Turkiyede yani belgeyi duzeltme sansi yok. Istanbul\'daki konsolosluktan gidip duzelttirebilir mi acaba? Bunun hakkinda bir bilginiz var mi acaba?

viyannorsin

Mesaj gönderen viyannorsin » Pzr Ağu 03, 2014 1:04 pm

Arkadaslar dun vizeme red geldi itiraz edersem sonuc degisir mi? Bana yardimci olur musunuz

bilk

Mesaj gönderen bilk » Pzt Ağu 04, 2014 8:32 pm

tabiki itiraz etmen hakkin. Itiraz ederek red gerekcelerini ayrintili bir sekilde ogrenmis olursun.

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Sal Ağu 05, 2014 11:32 am

29 Temmuz\'da Almanya\'dan postaya verilen garantor belgem 4 gun icinde Turkiye\'ye giris yapti, 5. gun Pazar oldugu icin 6. gunde elime ulasti PPPP

Arka sayfanin sol alt kosesinde "Zweck des Aufenthalts" kisminda "Studienaufenthalt vom 01.09.2014 bis 30.08.2015" yaziyor. Yani bir sonraki yil icin oturum uzatirken garantoru yenilemek mi gerekyor? Yoksa bu durum uzatma islemini yapacak olan memurun keyfine mi kalmis? Ya da sehirden sehre degisiyor mu? Sehir Nurnberg.

Kilitli