Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ALMANYADA MASTER

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
nadir

ALMANYADA MASTER

Mesaj gönderen nadir » Sal May 27, 2014 12:40 am

Merhaba Arkadaslar,

oncelikle sorularima duyarli davranip cevap verecek arkadaslara simdiden cok tesekkur ederim. Arkadaslar benim bir kac sorum olacak, bu konularda bilgili arkadaslar bildiklerini paylasirlarsa cok sevinirim. ben turkiyede mekatronik muhendisligini bitirdim ve almanyada master yapmak istiyorum. su anda almanyada volkhochschule de almanca egitimime devam ediyorum ve burdaki arkadaslar bilir biraz agir ilerliyo dersler. ancak 1agustosta B1 seviyasine gelebiliyorum benim sorularim soyle,

1) Hannover, Stutgart yada TUM universitelerinden birinde okumak istiyorum en az ne kadar almanca biliyor olmam gerek oralara girebilmem icin. cogu universitenin internet sayfalarina baktim net bilgi bulamadim, sartli kabulle ilgili.

2) almanyada daha hizli ve ucuz bir almanca kursu ariyorum bilen arkadaslar bildikleri ucuz ve iyi dil okullarini paylasirlarsa cok faydali olur

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

ALMANYADA MASTER

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 27, 2014 1:14 am

1- Butun universitelerde master icin aranan dil sarti DSH 2 veya TestDaF 4.

2- Hangi sehirde yasadiginizi belirtirseniz kurs onerisi yapabiliriz.

Bu arada bilhassa TUM ve Hannover master icin cok yuksek not ortalamalari istiyor, umarim ortalamaniz iyidir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

nadir

ALMANYADA MASTER

Mesaj gönderen nadir » Sal May 27, 2014 2:13 am

ortalamam cokta iyi degil 3 civari felan. ben nordhorn da yasiyorum ama bizim burada pek kurs yok kucuk bir yer burasi. hannover , stuttgart yada kassele yakin yerlerde kursa gitmeyi dusunuyorum. universitelerin kendi kursu varmi peki bunun hakkinda bir bilginiz varmi physiker.. cevabiniz icin tesekkur ederim..

supplychain

ALMANYADA MASTER

Mesaj gönderen supplychain » Sal May 27, 2014 11:06 am

Hannoverda cogu master bolumu icin 3 istiyorlar alman sistemine gore diye hatirliyorum. Hatta motivasyon yazisiyla 3.3 e kadar okey yaziyordu. Tum ve stutgart hakkinda net bilgim yok ama hannover olur not ortalamasi acisindan

nadir

ALMANYADA MASTER

Mesaj gönderen nadir » Sal May 27, 2014 1:46 pm

cok tesekkurler supplychain ama benim ortalamam alman not sistemine gore degil normal universite sistemine gore. alman sistemine gore 2.5 oluyo ne kadar yeterli bilmiyorum ama

supplychain

ALMANYADA MASTER

Mesaj gönderen supplychain » Sal May 27, 2014 4:23 pm

Alman not sistemi bizimkinden farkli yani 1 iyi orada. 3un altinda olmasini istiyorlar not ortalamanin yani bizdeki 2.7 ve ustu not istiyorlar. Hatta bundan biraz daha kotuysen bile gene de basvur motivasyon yazisiyla 3,3 olsa bile sansin var diyor sitede. Dolayisiyla senin 2,5 almanyada iyi bir not. Haa tum ve stutgart icin yetmeyebilir , 3,07ile red yiyen gordum stutgarttan. Anca hannoverda sansin cok bence.

Ve bunlar disinda gene de basvur . Arkadasimin abisi tumda otomotiv muh masteri yapiyor not ortalamasida 2,6 gibi birseydi turkiyede. Ama cok iyi almancasi vardi ve kendini yetistirmisti mulakatta falan hocalari da etkilemis demek ki kabul aldi. Veya o sene basvuran sayisi azdi ama bu pek gercekci degi :)

nadir

ALMANYADA MASTER

Mesaj gönderen nadir » Sal May 27, 2014 8:39 pm

cevabiniz icin tesekkur ederim supplychain. physiker almanca kurs onerileriniz merakla bekliyorum cok acil iyi almaca kursu bulmam gerek tabi cok pahali olmamasi gerek.. onerilerinizi bekliyorum arkadaslar bilenler mesaj atarsa cok yararli olur.