Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni Sonrasi Araba getirme

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tatanka

Mesaj gönderen tatanka » Cmt May 24, 2014 8:20 pm

Arkadadaslar Herkese Selam!

Ben almanyada Universitem bitti ve turkiye donucem, sorum su sekilde:

Turkiye vergisiz araba getirmenin kriteleri var bunlardan birtaneside "kesin donus" yapmak. Artik kesin donus ne anlama geliyor ben pek anlamadim, yurtdisi yasagi gibi bisey olmasa gerek.

soylede bir kaynak vereyim :http://sozcu.com.tr/2013/ekonomi/yurt-d ... ir-196683/

bircok yerde geciyor, aslinda ogrenci icin tam uyuyo eger universiteden sonra geri donus yapmak isteyen var ise.

Acaba bunu yapan arastiran var ise, bilgilerini paylasirsa sevinierim.

Selamlar!

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 25, 2014 5:22 pm

Konu hakkinda kesin ve net bir bilgiye sahip degilim, ama interneten arastirdigim 1 seneden fazla arabayi yurt disinda tutamiyormusun ve gittigin ulkede arabayi kayit ettirmek istersen vergileriyle beraber arabanin Turkiye deki fiyatina geliyormus. Vize durumun da onemliymis ayrica, ogrenci vizesiyle oyle bir olanak sunuldugunu sanmiyorum.

Bu arada sitenin kurulusundan 2 gun sonra uye olmusun, yani ilk uyelerimizden birisisin. Okulunu bitirdigin icin cok sevindim, tebrik ederim ve bundan sonraki hayatinda basarilar dilerim.:)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

tatanka

Mesaj gönderen tatanka » Pzr May 25, 2014 6:55 pm

Tesekkurler Pyhsiker.. Bu siteden zamaninda cok faydalandik ve paramizda cebimizde kaldi, herkese tekrar tesekkurler..

Araba kounsuna gelince, tekrar bi Konsolosluk ile konusucam bakalim birsey cikarsa tekrardan yazarim foruma