Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

UNI ASSIST VAKASI

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
caramel

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen caramel » Çrş Kas 14, 2012 11:48 am

wupperttal, Paderborn, Diusburg Essen disinda bildiginiz sifir almanca ile sartli kabul veren universite var mi?
veya A1 ile?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Kas 14, 2012 12:10 pm

cok var, gießen, braunschweig, augsburg, weimer ilk aklima gelenler.

caramel

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen caramel » Prş Kas 15, 2012 3:58 am

cevabiniz icin tesekkur ederim, universiteler-makaleler bolumunu inceliyorum su anda daha fazla var mi diye Heidelberg icin soyle bir seyle karsilastim \'\'Dikkat cekici bir nokta ise , Universite ye herhangi bir bolumden kabul almaniz halinde, Almanca kursuna ilk kurdan itibaren kayit yaptirabiliyorsunuz..\'\' Bu universite sifir almacayla sartli kabul veriyor anlamina mi geliyor acaba?
Ayrica akliniza baska universiteler gelirse yazarsaniz sevinirim.

mrtkrmn

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen mrtkrmn » Sal Kas 20, 2012 11:42 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

cok var, gießen, braunschweig, augsburg, weimer ilk aklima gelenler.[/quote]

Merhaba Physiker bildiginiz O almanca ile kabul veren FH\'ler varmi? benim bolumum fh\'lerde var sadece o yuzden yardim ederseniz cok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 20, 2012 4:31 pm

fh wismar, niederrhein simdilik aklimda olanlar.

mrtkrmn

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen mrtkrmn » Sal Kas 20, 2012 5:44 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

fh wismar, niederrhein simdilik aklimda olanlar.[/quote]

Cok tesekkur ederim sagolasin.

mystique

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen mystique » Cum Eyl 27, 2013 3:08 pm

arkadaslar,
Ben uniassiste basvuru yapmistim wintersemester icin. O zaman butun tercume vs. belgeleri yollamistim. Simdi sommersemester icin tekrar basvuru yapmak istiyorum. Bunun icin tekrar belge yollamam gerekir mi? Onlar orda belgeleri tekrar bulup yollarlarmi? Tesekkurler

Merter

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen Merter » Pzt May 19, 2014 7:20 pm

Merhaba benim Uni assist le ilgili bir kac sorum olacakti. Berlin\'de ikamet ediyorum ve internette arastirdigim kadariyla Uni assist\'in Berlin\'de bir burosu var ben evraklarimi oraya gidip elden teslim edebilirmiyim ? Cogu Universite\'nin son basvuru tarihi olan 15 Temmuza kadar butun evraklarimi yollamam gerekiyor sanirim ama soyle bi sorunum var 11 Haziran\'da TestDaf a girecegim ve sonucun gelmesi 15 Temmuz\'dan sonrayi buluyor, yani sormak istedigim Uni assist tum belgelerimi basvurmak istedigim Universitelere 15 Temmuza kadar yollasa sinav sonuc belgesi gelince de onu yollasalar onumuzdeki Semester\'a yetisme sansim var mi ? Bide arkadaslar tam olarak emin olmak istiyorum 15 Temmuz Universitelerin son onkayit tarihi mi yoksa kesin kayitlar 15 Temmuzda mi bitiyor, yani evraklarda bi eksiklik olursa Universiteye yollamak icin ekstradan zamanimiz var mi ?

pardon

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen pardon » Pzt May 19, 2014 8:32 pm

Testdaf belgesini okulunla ve Uni-Asisstle konus. En son elden verebiliyordun birkac yil once simdi de veriliyordur. 15 temmuza kadar belgelerin Uni-Asisst\'e eksiksiz olarak varmis olmasi lazim. Tabi 15 temmuza kadar derken 13.unde yollarsan yine sorun yasarsin. En iyisi 3-4 hafta onceden yollamak. Bu surede belgelerini kontrol ederler ve eksik varsa sana donus yaparlar. Kesin kayit 15 temmuzdan sonra.

Merter

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen Merter » Pzt May 19, 2014 9:14 pm

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Testdaf belgesini okulunla ve Uni-Asisstle konus. En son elden verebiliyordun birkac yil once simdi de veriliyordur. 15 temmuza kadar belgelerin Uni-Asisst\'e eksiksiz olarak varmis olmasi lazim. Tabi 15 temmuza kadar derken 13.unde yollarsan yine sorun yasarsin. En iyisi 3-4 hafta onceden yollamak. Bu surede belgelerini kontrol ederler ve eksik varsa sana donus yaparlar. Kesin kayit 15 temmuzdan sonra.[/quote]
Cok tesekkur ederim cevabiniz icin.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal May 20, 2014 12:16 am

[quote]Merter tarafindan yazilan metin:

Merhaba benim Uni assist le ilgili bir kac sorum olacakti. Berlin\'de ikamet ediyorum ve internette arastirdigim kadariyla Uni assist\'in Berlin\'de bir burosu var ben evraklarimi oraya gidip elden teslim edebilirmiyim ? Cogu Universite\'nin son basvuru tarihi olan 15 Temmuza kadar butun evraklarimi yollamam gerekiyor sanirim ama soyle bi sorunum var 11 Haziran\'da TestDaf a girecegim ve sonucun gelmesi 15 Temmuz\'dan sonrayi buluyor, yani sormak istedigim Uni assist tum belgelerimi basvurmak istedigim Universitelere 15 Temmuza kadar yollasa sinav sonuc belgesi gelince de onu yollasalar onumuzdeki Semester\'a yetisme sansim var mi ? Bide arkadaslar tam olarak emin olmak istiyorum 15 Temmuz Universitelerin son onkayit tarihi mi yoksa kesin kayitlar 15 Temmuzda mi bitiyor, yani evraklarda bi eksiklik olursa Universiteye yollamak icin ekstradan zamanimiz var mi ?[/quote]

Bazi universiteler bekliyor sonucu anlayis gosterip.Ancak bazilari sert bu konuda.Hamburgda ayni sehirde uni hamburg beklerken HAW beklemiyor.

Merter

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen Merter » Pzr May 25, 2014 2:28 am

Arkadaslar bir sorum daha olacakti OSYM sonuc belgesinin onayli kopyasi denmis yani direk internetten aldigimiz ciktiyi kabul etmiyorlar mi ? Gecen yil mezun oldum ve Turkiye\'de herhangi bir universiteye kayit yaptirmadim bu onayli sonuc belgesini nasil halledebilirim ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr May 25, 2014 2:51 am

ben turkiyeden osym merkezinden ciktisini alip noterde onaylattim.internet ciktisini burdaki noter onaylar mi bilmiyorum.

essener

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen essener » Pzr May 25, 2014 9:53 am

merhaba,ygs yle veya lys yle yerlestigim bir onlisansi okuduktan sonra almanyadaki universite icin o belgeyi alabilmem icin tekrar sinava girmeme gerek varmi ? yoksa iki sene once yani onlisansa yerlestigim ygs veya lys sonuc belgesi yeterlimi olacaktir ? yada onlisans diplomam yeterlimi olur ?
Nicht Aufgeben

Merter

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen Merter » Pzr May 25, 2014 11:39 am

TU Berlin\'le de bu konu hakkinda konustum. Ordaki gorevli bir bayan belgelerini getiriyorsun burda sayfa basina 2 euro ya asli gibidir diye damga basiyoruz dedi. Boyle bi yetkileri varmidir acaba ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr May 25, 2014 9:03 pm

valla uniyi duymadim.Muhtarliklar yapiyor, eger belge ingilizce orjinalse.ben ateselikte bedava yaptirmistim.Onlarda tercumenin almanya da yapilmasini sart kosmuslardi.