Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Referans Mektubu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
nuernberger

Referans Mektubu

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş Nis 23, 2014 1:48 pm

Merhabalar,

artik en azindan birkacinizin bildigini dusunuyorum; Turkiye\'de lisans mezunu bir Ingilizce ogretmeni olmama ragmen, Almanya\'da tamamen alakasiz bir bolumde tekrar lisans okumak icin basvuru yapiyorum.

Basvuru icin "sart degil ama olsa super olur" dedikleri birkac belge var; yurtdisinda yaptigim stajlar, burda aldigim sertifikalar gibi. Aklima bir de referans mektubu geldi. Bununla ilgili hicbir sey yazmamislar ama, ben mezun oldugum bolumdeki bir hocadan referans mektubu alsam benim icin bir artisi olur mu acaba? Bolumler tamamen alakasiz oldugu icin (biri Ingilizce ogretmenligi, digeri uluslararasi isletme) belki cok uygun olmaz diye dusundum.

Sizce nasil olur? Daha once boyle bir sey yapan oldu mu? Bir de bu referans mektubuna ne yazar ki hocalar? Daha once hic almadigim icin bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Referans Mektubu

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 24, 2014 10:06 am

Hic bir ise yaramaz, bambaska iki bolum sonucta.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com