Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TUM Basvuru Sartlari

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
wand

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen wand » Sal Nis 22, 2014 9:29 pm

Merhabalar dank diye konu actim ama tanisma kismi var mi yok mu ona dahi bakmadim forum kurallarina aykiri bir sey yapiyorsam lutfen kusura bakmayin konuyu kilitlemeyin.

Arkadaslar kisaca durumu anlatayim, ben 2 yil once universiteye girdim hazirlik okudum ve bolume gectim bolumde ortalamam gayet yuksekken okulu biraktim ve suan Almanya hayalindeyim. Ama bu durum egitim danismanliklari tarafindan *** karsilasilan bir durum olmadigi icin net kesin bir bilgi bulamadim. Gitmek istedigim okul TU Munchen ve bolumde makine muhendisligi. Almancam yok denecek kadar az ama dil ogrenmeye cok yatkinimdir ve kendime guveniyorum. TUM nasil beni kabul eder? Eder mi? Nasil bir yol izlemeliyim, alternatif olarak sartli kabul alabilecegim en iyi teknik okul hangisidir? Acikcasi kisisel ozelliklerime vesayre guveniyorum Almancam olsa TUM beni kacirmaz bile diyebilirim neredeyse ama handikaplar havuzundayim suan onumu goremiyorum, gercekten bu konuyu bilen ve ticari amac gutmeyen birini bulmak cok zor lutfen yardim edin. Bu arada lisem fen lisesiydi ama alman lisesi filan degildi o yuzden abitur gibi bir durumda soz konusu degil.

schlb

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen schlb » Sal Nis 22, 2014 10:56 pm

Bence okulla dogrudan iletisime gec, derdini anlat. Ingilizce yazsan zaten cevap alirsin.

wand

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen wand » Sal Nis 22, 2014 11:03 pm

[quote]schlb tarafindan yazilan metin:

Bence okulla dogrudan iletisime gec, derdini anlat. Ingilizce yazsan zaten cevap alirsin.[/quote]

Ilgilendigin icin tesekkur ederim. Sanirim son care bu gorunuyor

nuernberger

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş Nis 23, 2014 12:44 am

aslinda en iyi care bu. cunku almanyada her eyalet ve hatta bazen her okul farkli bir prosedur uyguluyor. ben bayern\'de 3 okula basvuruyorum, ucunun de sureci farkli mesela. o yuzden en saglikli bilgiyi kendilerinden alirsin.

Jamir

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen Jamir » Çrş Nis 23, 2014 1:03 am

hangi universiteye gidecegine karar vermeden once acaba vize icin gerekli belgeler, dil kursu garanti para, vb. (sitede var hepsi ) sartlari karsilayabilecekmisin onun hesabini yap sonra arkadaslarinda dedigi gibi en guzeli uniyle kendin yazisman .
gdld

aykut

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen aykut » Çrş Nis 23, 2014 4:24 am

Oncelikle TUM sartli kabul vermiyor TestDaf notu 5 veya 4 istiyor

diye biliyorum.Sartli kabul veren universiteleri arastir Dil

kursundan sonra TestDaf notuna gore basvuru yapabilirsin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 23, 2014 10:22 am

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

wand

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen wand » Çrş Nis 23, 2014 11:58 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Asagidaki makaleyi okudunmu?

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=18[/quote]

evet okudum bikac kez fakat

"Online Basvuru

adresinden basvurup size sonunda PDF dosyasi olarak verdigi belgeyi yazicindan cikarip, yine o yazicindan cikardiginiz belge uzerindeki CHECKLIST\'e bakip istenen belgelerle birlikte imzalayip oradaki adrese gonderiyorsunuz. Basvurunuzun sonuclarini ve ilerleyen asamalarini yine internetten size verilen sifre ile takip etmeniz mumkun. "

disinda beni alakadar eden pek bir sey yazmiyor gerisi bildigimiz TUM.

wand

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen wand » Çrş Nis 23, 2014 12:03 pm

[quote]Jamir tarafindan yazilan metin:

hangi universiteye gidecegine karar vermeden once acaba vize icin gerekli belgeler, dil kursu garanti para, vb. (sitede var hepsi ) sartlari karsilayabilecekmisin onun hesabini yap sonra arkadaslarinda dedigi gibi en guzeli uniyle kendin yazisman .[/quote]

Simdi arkadaslar siz cok agir egitim aldiginiz icin ve Almanya\'nin garanticiligine adapte oldugunuz icin soylemedigim kisimlari atladim saniyorsunuz. Ben uni kararina kadar geldiysem demekki bu soylediklerini karsiliyorum. Yani takdir edersinki munihi arastiran bi adam o saydigin seyleri 50 kere okuyup arastirmistir degil mi?

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=18

Burda kisa ozeti yaziyor zaten.

wand

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen wand » Çrş Nis 23, 2014 12:07 pm

t9 okullarindan sartli kabul veren var mi arkadaslar? Birde Almanyada herangi bir okuldan sartli kabul alip dili ogrendikten sonra dil bilerek munihe basvurulabiliyor mu ve boyle bi durumda sansimiz nedir?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 23, 2014 12:56 pm

hic almanca sertifikan yoksa sadece tu braunschweig.
www.deutschstudent.com

wand

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen wand » Çrş Nis 23, 2014 1:28 pm

hic almanca sertifikan yoksa sadece tu braunschweig.[/quote]

hocam Goethe enstitusunde 3 mayistan 30 hazirana kadar a1 a2 icin kursa katilcam bu 2 ayda a1 ve a2yi alabilir miyim bilmiyorum ama en azindan bir sertifikam olcak bu durumda TUM beni yine reddeder mi ya da sifir Almanca tanimindan ne kadar uzaklasmis olurum bu sertifikalarla

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 24, 2014 10:01 am

cok fazla birsey degismez. TUM da lisans icin on kabul olayi yok, sadece master icin var.
www.deutschstudent.com

wand

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen wand » Prş Nis 24, 2014 10:33 am

cok fazla birsey degismez. TUM da lisans icin on kabul olayi yok, sadece master icin var.[/quote]

Yap gidip almanyada dil egitimi alayim diyorum hesabinda 8040€ gormek istiyo Almanya ve dil okuluda 7700€ istiyo konaklama kitaplar vesayre dahil danismanlik hizmeti verende 1350€ istiyo neredeyse 60bin tl para yapiyor. Her Almanya\'da dili egitimi alan bu parayi oduyor mu bana cok fazla geldi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 24, 2014 10:45 am

kaziklaniyorsun.:)
www.deutschstudent.com

wand

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen wand » Prş Nis 24, 2014 10:47 am

kaziklaniyorsun.:)[/quote]

Bende hic kaziklanmak istemiyorum napmam lazim

wand

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen wand » Prş Nis 24, 2014 11:25 am

kaziklaniyorsun.:)[/quote]

Abi bu konuda bana bi yardimci olsan cok iyi olur ya

imalive

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen imalive » Prş Nis 24, 2014 2:55 pm

Dil okulu fiyatlarinda bir abarti var sanki. Ayrica danismanlik illa alacagim diyorsan bu siteden al bence.
http://www.deutschstudent.de/viewpage.php?page_id=5

Burayi inceleyebilirsin.

koraydonmez

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen koraydonmez » Sal May 13, 2014 9:08 pm

cevaplarsaniz sevinirim ben stuttgart civari universitelere basvuru yapmak istiyorum belgelrimin cogu hazir yalniz dil sarti olmadan basvuru kabul eden universiteler varmi beni destekleyecek ve kalacak yer verecek dayim var 15 temmuza kadar basvuru yapmak istiyorum almanca yok kursada gitmedim kursa almanyada gitmek istiyorum dil bilmeden kabul alirmiyim tesekkurler

yazirous1903

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen yazirous1903 » Çrş May 14, 2014 1:14 am

Universite hakkinda bilgi verebilmemiz icin hangi bolumu okumak istedigini soylemen lazim