Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sinav tarihi sorunu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Merter

Sinav tarihi sorunu

Mesaj gönderen Merter » Çrş Nis 09, 2014 6:37 pm

Merhaba arkadaslar. Bir konuda yardiminiza ihtiyacim var. Kisaca anlatmam gerekirse; Testdaf sinavina kaydolmayi dusunuyorum ama internet sitesinde yazdigina gore 11 Haziran sinav tarihi ama sonuclarin aciklanmasi 23 Temmuzda ancak sizin de bildiginiz gibi cogu Universitenin basvuru tarihleri 15 Temmuzda bitiyor. Berlin Teknik Universitesiyle gidip bu konu hakkinda konustugumda bana sey dediler; Sen evraklarini 15 Temmuzdan once yollarsin Uni- Assist\'e 23 Temmuzdan once de Testdaf in internet sitesinden sonuclar aciklaniyor, bizim onu gorememiz yeter dediler. Ama emin olamadim cunku Testdaf in sitesinde oyle bi bilgiye ulasamadim. Bu konu hakkinda bir fikriniz var mi ? DSH ya gir diyebilirsiniz ama o sinavinda formati bana cok degisik geliyor basari saglayabilirmiyim pek bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Sinav tarihi sorunu

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 09, 2014 6:51 pm

cevabi vermisler zaten, butun ogrencilere de ayni uygulama yapiliyor. Tam olarak sorun ne?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Merter

Sinav tarihi sorunu

Mesaj gönderen Merter » Çrş Nis 09, 2014 9:47 pm

Testdaf in kendi sitesinde sinav sonuclarinin daha erken aciklanip aciklanmadigina dair bi bilgiye ulasamadim. Ve basvurmayi dusundugum tek universite TU Berlin olmadigi icin diger Uni lerde bu durumla ilgili hergangi bir sorun yasarmiyim diye merak ettim. BIde eger sinav sonuclari kesin olarak aciklanmiyorsa 23 Temmuzdan once 1 Semester kaybetmem demek oluyor bu durum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Sinav tarihi sorunu

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 10, 2014 11:20 am

tavsiyem basvuru yapacagina universitelere, testdaf kayit belgeni de gonder ve 23 temmuz da sonuclari alacagini bildiren de bir not ekle. Asagidaki linkte hangi tarihte aciklanacagi yaziyor(tabiki bir kac gun erken veya gec de aciklanabilir):
http://www.testdaf.de/teilnehmer/tn-pruefung_termin.php
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Merter

Sinav tarihi sorunu

Mesaj gönderen Merter » Prş Nis 10, 2014 11:59 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

tavsiyem basvuru yapacagina universitelere, testdaf kayit belgeni de gonder ve 23 temmuz da sonuclari alacagini bildiren de bir not ekle. Asagidaki linkte hangi tarihte aciklanacagi yaziyor(tabiki bir kac gun erken veya gec de aciklanabilir):
http://www.testdaf.de/teilnehmer/tn-pruefung_termin.php[/quote]
Tesekkur ederim :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Sinav tarihi sorunu

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Nis 11, 2014 1:00 pm

gecen verilen tarihten bir gun once aiklandi.Bazi uniler bekliyor testdaf sonucunu bazilari maalesef beklemiyor.Nisanda kini kacirmasaydin guzel olurdu.