Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Uzatma Sorunu ACIL

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
murat4

Mesaj gönderen murat4 » Cum Nis 04, 2014 11:57 pm

Meraba arkadaslar,
kisaca problemimi anlatiyim.
Ben berline yasiyorum, almanyaya geleli 18 ay oldu ve bu paztsi vize gorusmem var. 3 ay once girdigim dsh dan 1 almistim ve vize gorusmesine gittigimde ya kursa yazil yada dsh 2 al demislerdi ve daha gecen gun bir dsh ya daha girdim bugun ogrendimki yine 1 almisim. ve artik bir kursa yazilmak icin vaktim kalmadi, sizce en kotu ne olur vize uzatmada yada yapabilcegim birsey varmi?

tesekkurler cevaplar icin simdiden

murat4

Mesaj gönderen murat4 » Cmt Nis 05, 2014 4:16 pm

arkadaslar yok mu tavsiye verebilecek olan? direk vizemi bitirme ihtimalleri var mi?

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzr Nis 06, 2014 3:01 pm

Dil ogrenimi icin vermeleri gereken sure 2 yil diye biliyorum. Ben de Berlin\'den aldim vizemi. Bana 23 ay verdiler direk .. ordaki bayan bu iki yi,l dil ogrenimi icin . Egitimini baslayinca tekrardan uzatilacak dedi hatta. 5-6 ay daha .uzatirlar bence senin vizeni.

murat4

Mesaj gönderen murat4 » Pzr Nis 06, 2014 7:37 pm

valla, insallah oyle olur :) sagolasin kardesim, biraz icim rahatladi

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzr Nis 06, 2014 9:11 pm

Eyvallah sen de sagolasin ama yine de arastirmakta yarar vardir tabi. Ben dil icin maximum 24 ay diye biliyorum .

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Pzt Nis 07, 2014 1:57 am

merhaba
vize gorusmesindde gelecek sefere gecerim falan dersin. vize vermiyecez geri donmek zorundasin derler ise, alttan al biraz. ama baska sansin kalmaz ise yasalarin sana 2 yila kadar okula baslanabilecegi takdirde iki yila kadar oturum verilebilir oldugunu ve bunun hakkin oldugunu soylersin. yasada bu yaziyor zaten. kolay gelsin.
selamlar

murat4

Mesaj gönderen murat4 » Pzt Nis 07, 2014 9:27 am

Arkadaslar gittim vize gorusmesine, dil kursu kaydim olmadigi icin ters davrandi memur ama onun disinda cok bi sorun olmadi. En yakin termine yani 1 ay sonrasina kadar uzatti ve bi sonrakine kesin getir dedi dil kursu kaydini ve bir sinava kaydini, ki goturcem :) Haber vermek istedim, belki ayni sorun baska arkadaslarin da basina gelir diye.
Iyi gunler hepinize