Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 14 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
helios

Mesaj gönderen helios » Çrş Nis 02, 2014 8:26 pm

selen ben buradan sorguladim pasaportumu. teslim surecinde yazdi. adin soyadin adresin falan sifreli olarak goruluyor. buradan bi sorgula pasaportunun durumunu link: http://www.ups.com.tr/PasaportSorgu.aspx

selintas

Mesaj gönderen selintas » Çrş Nis 02, 2014 8:35 pm

Hayir belli bir gunde kargoya vermiyorlar,elden teslim almak icin pasaportu belli bir gun ve saat var. Orada goremiyorum pasaportumu iste sorun da bu. Yabancilar dairesi bizdeki isi bitti diyor, kargoya hala verilmedi (ki telefonla da arayip sordum verilmedi dediler) oyleyse ne zaman gelecek bu pasaport :(

helios

Mesaj gönderen helios » Prş Nis 03, 2014 2:29 pm

Arkadaslar an itibariyle korgomu teslim almis pasaportumu acmis vizemi gormus bulunmaktayim :zoh sukurler olsun diyorum vallahi :help bu surecte beni rahatlatan sitede ki arkadaslara gercekten tesekkur ederim. Ulkede ki su zor gunlerde bi tek bu site birbirine sahip cikiyor onu farkettim :D Ve tabi vizesini bekleyen tum arkadaslara sabirlar diliyorum insaallah herkes vizesine kavusur ;) Bu arada merak eden arkadaslar icin tekrar soyliyim basvurum 6 martti vizem 28 gunde elime ulasti :lol benim ki 6 aylik dil okulu uzun donemdi.

yalniz bu arada vizemde basangic 03.04.2014. bitis 01.07.2014 gorunuyor. yani 90 gun yazmislar. Ancak ben 6 ay basvurmustum. oraya gittikten sonra Almanya\'da uzatilmiyor muydu vizem? Yani ulusal vize alanlar burada 3 ay gorunup orada yabancilar subesinde uzatiyorlar diye biliyordum ben yanlis mi? yoksa bi yanlislik mi var. bu almanlar bana 3 ay omur bicmis olabilir mi? :@ :D

selintas

Mesaj gönderen selintas » Prş Nis 03, 2014 6:44 pm

Tam 30. gunde UPS\'den sms geldi. Cumartesi elimde olacakmis kargom. Umarim vize de icindedir ve bu stresli gunler geride kalir. :)

helios

Mesaj gönderen helios » Cum Nis 04, 2014 12:18 am

[quote]selintas tarafindan yazilan metin:

Tam 30. gunde UPS\'den sms geldi. Cumartesi elimde olacakmis kargom. Umarim vize de icindedir ve bu stresli gunler geride kalir. :)[/quote

Hayirli olsun selen :) o halde hic bir sorun kalmadi. en azindan ne zaman gelecegini biliyorsun. bence alirsin. sorun yapma :D

selintas

Mesaj gönderen selintas » Cum Nis 04, 2014 9:14 am

[quote]bklccc tarafindan yazilan metin:

Tam 30. gunde UPS\'den sms geldi. Cumartesi elimde olacakmis kargom. Umarim vize de icindedir ve bu stresli gunler geride kalir. :)[/quote

Hayirli olsun selen :) o halde hic bir sorun kalmadi. en azindan ne zaman gelecegini biliyorsun. bence alirsin. sorun yapma :D[/quote]

Umarim heyecanla bekliyorum :)

selintas

Mesaj gönderen selintas » Cmt Nis 05, 2014 1:51 pm

32. gunde vizem elimde. Herkese basarilar ve sabirlar diliyorum. Benim de ogrenci vizesi yaziyor ve 90 gun icin verilmis. Oradan uzatmam gerekecek :)PPPP

_Tayfun_

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Cmt Nis 05, 2014 2:34 pm

32. gunde vizem elimde. Herkese basarilar ve sabirlar diliyorum. Benim de ogrenci vizesi yaziyor ve 90 gun icin verilmis. Oradan uzatmam gerekecek :)PPPP[/quote]

Hayirli ugurlu olsun... Cok sevindim adina.

guneyguldu

Mesaj gönderen guneyguldu » Sal Nis 22, 2014 9:31 am

son 1 aydir izmirden vize alan var mi ?
Guney Guldu
Psikolog

melih

Mesaj gönderen melih » Sal Nis 22, 2014 10:23 am

Birak vize almayi yaklasik 1 aya yakin bir sure oldu izmirden basvuru yapali ses seda yok :) Alanlar olmustur muhakkak..
Gemillermi batacak o zaman batsin.

guneyguldu

Mesaj gönderen guneyguldu » Sal Nis 22, 2014 10:26 am

[quote]melih tarafindan yazilan metin:

Birak vize almayi yaklasik 1 aya yakin bir sure oldu izmirden basvuru yapali ses seda yok :) Alanlar olmustur muhakkak..[/quote]

ben de 1 nisanda yapmistim basvuruyu, 22 gun oldu hala ses yok. bi de gorusme yaptigim kadin ben buraya not duseyim 24nde falan cevap verilmis olsun diye ama bakalim ne zaman haber gelecek...

sen ne icin basvurdun ? Benim master..
Guney Guldu
Psikolog

melih

Mesaj gönderen melih » Sal Nis 22, 2014 10:29 am

Bnde 27 marta basvuru yaptim, beklemedeyim ;) Lisans

ferhatd

Mesaj gönderen ferhatd » Çrş Nis 23, 2014 1:59 am

Bende bugun basvurdum garantor belgemin yanlis oldugunu soylediler yeniden alip guvenlige birakicamisim bahtsiz bedevi gibi tirmaliyoruz sabah 10:30 da taksimde konsoloslukta randevum var oglenden sonra 2 de gorusmeye giriyorum her yanimda suriyeli vardi onlardan dolayi sira ve bekleme cok oldu klasik sorular neden almanya hangi bolumu ojuyacaksin hangi universite daha once calistinmi gibi seyler garantor isin halledip beklemeye gecicem bende insallah

guneyguldu

Mesaj gönderen guneyguldu » Pzr Nis 27, 2014 12:09 pm

1 ay olacak vizeye basvurali izmirden hala ses yok, giris tarihim de 1 mayis olmasina ragmen.. Beklemekten baska care yok:/
Guney Guldu
Psikolog

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Pzr Nis 27, 2014 12:45 pm

[quote]guneyguldu tarafindan yazilan metin:

1 ay olacak vizeye basvurali izmirden hala ses yok, giris tarihim de 1 mayis olmasina ragmen.. Beklemekten baska care yok:/[/quote]

Cok fazla dert etme kendine :) Benim basvurum istanbuldandi ve 40 gunde elime ulasti. Gelmeden onceki son gunlerde artik Turkiyede neler yaparim onu dusunmeye baslamistim :) Stresten sakallarim bile dokuldu beklerken. Ama su anda Almanyadayim. Eger gorusmen iyi gectiyse ve gercekten gereken her seyi sagliyorsan Almanyaya gitmek icin vizeni alirsin. Bol sans dilerim sana...

guneyguldu

Mesaj gönderen guneyguldu » Pzr Nis 27, 2014 1:50 pm

[quote]Maelstrom tarafindan yazilan metin:

1 ay olacak vizeye basvurali izmirden hala ses yok, giris tarihim de 1 mayis olmasina ragmen.. Beklemekten baska care yok:/[/quote]

Cok fazla dert etme kendine :) Benim basvurum istanbuldandi ve 40 gunde elime ulasti. Gelmeden onceki son gunlerde artik Turkiyede neler yaparim onu dusunmeye baslamistim :) Stresten sakallarim bile dokuldu beklerken. Ama su anda Almanyadayim. Eger gorusmen iyi gectiyse ve gercekten gereken her seyi sagliyorsan Almanyaya gitmek icin vizeni alirsin. Bol sans dilerim sana...[/quote]

Zaten calisiyorum, bunlarin sagi solubelli olmaz diye kadrolu devlet memuriyetimi yakmayayim dedim, vize cikinca istifa etmeyi dusunuyorum. Kurs 19 mayista basliyo ve artik vaktinde yetisebilmek icin vizeyi bu hafta almam lazim, istifa islemi de 2 hafta suruyo.. Acaba bunlari belirtsem yabancilar polisine ya da konsolosluga bi faydasi olur mu..

Neyse hayirlisi artik.. Herkese iyi pazarlar! :)
Guney Guldu
Psikolog

melih

Mesaj gönderen melih » Pzt Nis 28, 2014 12:03 pm

Beklemekten baska caremiz yok, bugun itibari ile 31. gun bakalim ne kadar daha surecek bu surec..

guneyguldu

Mesaj gönderen guneyguldu » Pzt Nis 28, 2014 7:19 pm

Selamlar, bugun aradim konsoloslugu, 1 mayista giris yapmak istiyorum seklinde belirtmistim, hala cevap alamadim diye. Kadin bakti numaradan, bi dilekce yazin ona gore bakalim, gerekirse fax cekelim dedi. Bi dilekce yazdrdm ama tecrubeli arkadaslar bi bakabilir mi, yazilmamasi gereken bisey yazmis miyim diye? :)

Sehr geehrte Damen und Herren,

ich habe am 01.04.2014 einen Visum fur einen Sprachkurs und Studium beantragt.
In meinen Unterlagen habe ich fur die Einreise nach Deutschland den 01.05.2014 als Datum angegeben.
Auf Anfrage auf den Prozess der Bearbeitung meiner Unterlagen wurde mir berichtet, dass die Papiere eingetroffen sind, jedoch noch in Bearbeitung stehen.
Bis heute habe ich aber noch keine Antwort von der Auslaenderbehorde in Dortmund bekommen.

Nach meiner Einreise in Deutschland, benotige ich jedoch vor dem Kurs etwas Zeit um mir eine Wohnung zu suchen.
Zurzeit bin ich noch am arbeiten.
Da ich ein Beamter bin, wird der Prozess fur die Kundigung meiner Arbeit ca. um die zwei Wochen dauern.
Um meine Angelegenheiten fristgemaeß regeln zu konnen, benotige ich eine zugige Bearbeitung meiner Unterlagen.
Ich wurde mich sehr freuen, wenn Sie mich in dieser Angelegenheit unterstutzen konnten.

Vielen Dank fur Ihre Muhe im voraus.

Mit freundlichen Grußen
Guney Guldu
Psikolog

guneyguldu

Mesaj gönderen guneyguldu » Çrş Nis 30, 2014 12:57 pm

1 nisanda basvurdugum vizem 28 gunde cikti. Izmirden basvurmustum. Master ve dil kursu icin :)) darisi bekleyenlerin basina :))
Guney Guldu
Psikolog

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Çrş Nis 30, 2014 1:14 pm

1 nisanda basvurdugum vizem 28 gunde cikti. Izmirden basvurmustum. Master ve dil kursu icin :)) darisi bekleyenlerin basina :))[/quote]

Tebrik ederim guneyguldu. Hangi universiteye basvurmustun birde kabul cevabi ne kadar surede geldi?

Kilitli