Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 14 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
helios

Mesaj gönderen helios » Prş Mar 27, 2014 2:47 pm

[quote]selintas tarafindan yazilan metin:

Bugun tekrar yabancilar dairesini aradim, grev varmis. Saat 14.00\'te tekrar arayin dediler ilgili bayan yokmus orada. Eger belgelerim hala Almanya\'ya varmadiysa bir terslik oldugunu dusunmeye baslayacagim.[/quote]

umarim herhangi bir sorun yoktur. ben de hala aramadim zaten yabancilar subesini. aramayi dusunuyorum.

muratsahin

Mesaj gönderen muratsahin » Prş Mar 27, 2014 6:39 pm

Merhabalar
Bugun basvurumun 52. gunu nihayet vizem elime ulasti darisi tum vize bekleyen degerli ds uyesi arkadaslarin basina. Yayinda ve yapimda emegi gecen tum arkadaslara sonsuz tesekkurler. :)

helios

Mesaj gönderen helios » Prş Mar 27, 2014 7:43 pm

[quote]muratsahin tarafindan yazilan metin:

Merhabalar
Bugun basvurumun 52. gunu nihayet vizem elime ulasti darisi tum vize bekleyen degerli ds uyesi arkadaslarin basina. Yayinda ve yapimda emegi gecen tum arkadaslara sonsuz tesekkurler. :)[/quote]

dil okulu vizesi miydi? hayirli yolculuklarrr dilerimm :bye

helios

Mesaj gönderen helios » Prş Mar 27, 2014 7:55 pm

[quote]bklccc tarafindan yazilan metin:

arkadaslar ben konsoloslugu ariyorum ama bir turlu ulasamiyorum. okulada gec kaldim. 19 gun oldu hala haber yok? sizce ne yapmaliyim. konsolosluk surekli mesgul caliyor. mesgul olmasada cevap vermiyorlar..[/quote]

Bir gelisme var mi? Ben de 4 mart\'tan beri bekliyorum. Yabancilar subeyi aradim gecen persembe, pazartesi arayin dedi. Dun aradim belgeleriniz henuz ulasmadi Ankara\'dan gelmedi persembe arayin dediler. Yarin arayacagim. 4 Nisan\'da dsh kursum basliyor ben de gecikiyorum :( ustelik kaydimi ancak 22 nisana kadar erteliyorlar, ona da yetisemezsem hakkimi kaybedecegim.[/quote]

selincim yazdigini su an okudum da bu kadar sure belgelerini ulastirmamis olmalri cok sacma. bence bu durumda bir yanlislik var. hmmm cunku belgeler benim bildigim kadariyla max 1 hafta burada kaliyor sonra almanya\'ya gonderiliyormus. mesela ben aradigimda konsoloslukta ki bayan bana 6 sinda basvurdugum vize evraklarimi 7 sinde almanya yabancilar subesine gonderdiklerini soyledi. sen tekrar ara ve dogru bir bilgi al. hala gondermemis olmalari cok sacma bence cunku. :|

helios

Mesaj gönderen helios » Prş Mar 27, 2014 11:46 pm

Sevgili Bay/Bayan;
06.03.2014 tarihinde Almanya Federal Cumhuriyeti Istanbul Baskonsolosluguna basvurdugum vize talebim hakkinda hala bilgi alamadim. Surecin nasil ilerledigini ogrenmek amaciyla Alman Baskonsoloslugu’nda ki yetkililerle gorustum. Belgelerimi 07.03.2014 tarihinde Almanya Yabancilar Subesine gonderdiklerini bildirdiler. Bu nedenle sizinle irtibata gecmemin dogru olacagini soylediler. 17.03.2014 tarihinde baslayacak olan okuluma gec kaldigim icin endiseliyim. Zaman ilerledikce donus tarihimde ertelendiginden, Turkiye’de ki universite ogrenimime gec kaliyorum. Bu nedenle sizlerden vize durumumu ogrenmek icin haber bekliyorum.
Cok tesekkur ederim
Iyi calismalar

merhaba arkadaslar bu maili almancaya cevirticem hocalarima. olmus mu sizce??

muratsahin

Mesaj gönderen muratsahin » Cum Mar 28, 2014 6:44 am

Merhabalar
Bugun basvurumun 52. gunu nihayet vizem elime ulasti darisi tum vize bekleyen degerli ds uyesi arkadaslarin basina. Yayinda ve yapimda emegi gecen tum arkadaslara sonsuz tesekkurler. :)[/quote]

dil okulu vizesi miydi? hayirli yolculuklarrr dilerimm :bye[/quote]

Dil okulu+ Master icin basvurmustum. Sagol bklccc darisi sizlerin basina. Umarim tez zamanda vienizi alir hayallerinizekavusursunuz

helios

Mesaj gönderen helios » Cum Mar 28, 2014 6:24 pm

Merhabalar

dil okulu vizesi miydi? hayirli yolculuklarrr dilerimm :bye[/quote]

Dil okulu+ Master icin basvurmustum. Sagol bklccc darisi sizlerin basina. Umarim tez zamanda vienizi alir hayallerinizekavusursunuz[/quote]

iyi dileklerin icin tesekkurler murat insaallah dedigin gibi kisa zamanda aliriz vizemizi. :)

raymanallstar

Mesaj gönderen raymanallstar » Cum Mar 28, 2014 6:28 pm

Dun 47 gun sonra vizem cikti arkadaslar fakat benim master programim 1.5 yillik verilen vize D tipi 3 aylik almanyaya gittigimde bunu uzaticak miyim? Birde pasaportun icine el ile yazi yazmislar

"gilt nur zum Studium ander Hochschule Heidelberg in der Computer Science gem 16 abs 1 AufenthG,berechtighnicht zur Ausubung einer Erwerbstatigkeit"

cevirebilcke olan var mi?

selintas

Mesaj gönderen selintas » Cum Mar 28, 2014 8:36 pm

arkadaslar ben konsoloslugu ariyorum ama bir turlu ulasamiyorum. okulada gec kaldim. 19 gun oldu hala haber yok? sizce ne yapmaliyim. konsolosluk surekli mesgul caliyor. mesgul olmasada cevap vermiyorlar..[/quote]

Bir gelisme var mi? Ben de 4 mart\'tan beri bekliyorum. Yabancilar subeyi aradim gecen persembe, pazartesi arayin dedi. Dun aradim belgeleriniz henuz ulasmadi Ankara\'dan gelmedi persembe arayin dediler. Yarin arayacagim. 4 Nisan\'da dsh kursum basliyor ben de gecikiyorum :( ustelik kaydimi ancak 22 nisana kadar erteliyorlar, ona da yetisemezsem hakkimi kaybedecegim.[/quote]

selincim yazdigini su an okudum da bu kadar sure belgelerini ulastirmamis olmalri cok sacma. bence bu durumda bir yanlislik var. hmmm cunku belgeler benim bildigim kadariyla max 1 hafta burada kaliyor sonra almanya\'ya gonderiliyormus. mesela ben aradigimda konsoloslukta ki bayan bana 6 sinda basvurdugum vize evraklarimi 7 sinde almanya yabancilar subesine gonderdiklerini soyledi. sen tekrar ara ve dogru bir bilgi al. hala gondermemis olmalari cok sacma bence cunku. :|[/quote]

Merhaba tekrar, bugun tekrar aradim yabancilar subeyi, bizdeki islemin tamamlandi ancak vize hakkinda bi bilgi veremiyorum suan dendi. Pasaportumu ne zamana yollarlar acaba, sen gidip al en iyisi dedi kadin ama ben Ankara\'da degilim suan, orada kargoya verilmesini soylemistim onlar gonderecekti. Ne kadar surer acaba, bi bilgisi var mi sonrasi icin?

helios

Mesaj gönderen helios » Cum Mar 28, 2014 11:18 pm

selincim yazdigini su an okudum da bu kadar sure belgelerini ulastirmamis olmalri cok sacma. bence bu durumda bir yanlislik var. hmmm cunku belgeler benim bildigim kadariyla max 1 hafta burada kaliyor sonra almanya\'ya gonderiliyormus. mesela ben aradigimda konsoloslukta ki bayan bana 6 sinda basvurdugum vize evraklarimi 7 sinde almanya yabancilar subesine gonderdiklerini soyledi. sen tekrar ara ve dogru bir bilgi al. hala gondermemis olmalari cok sacma bence cunku. :|[/quote]

Merhaba tekrar, bugun tekrar aradim yabancilar subeyi, bizdeki islemin tamamlandi ancak vize hakkinda bi bilgi veremiyorum suan dendi. Pasaportumu ne zamana yollarlar acaba, sen gidip al en iyisi dedi kadin ama ben Ankara\'da degilim suan, orada kargoya verilmesini soylemistim onlar gonderecekti. Ne kadar surer acaba, bi bilgisi var mi sonrasi icin?[/quote]

eger islemin tamamlandiysa gonderirler pasaportunu. neden bekletsinler ki. bi kac gune alirsin bence. bu arada yabancilar subeyle ingilizce mi konustun?

selintas

Mesaj gönderen selintas » Cum Mar 28, 2014 11:43 pm

[quote]
eger islemin tamamlandiysa gonderirler pasaportunu. neden bekletsinler ki. bi kac gune alirsin bence. bu arada yabancilar subeyle ingilizce mi konustun?[/quote]

Umarim. Yine yazarim buradan. Almanca konustum ben.

helios

Mesaj gönderen helios » Cmt Mar 29, 2014 2:22 am

[quote]
eger islemin tamamlandiysa gonderirler pasaportunu. neden bekletsinler ki. bi kac gune alirsin bence. bu arada yabancilar subeyle ingilizce mi konustun?[/quote]

Umarim. Yine yazarim buradan. Almanca konustum ben.[/quote]

benim almanyada ikamet edecegim sehir frankfurt bu nedenle frankfurtta ki yabancilar subesine mail attim. linki su: http://www.frankfurt.de/sixcms/detail.p ... %5D=102250
acaba dogru mu? muallakta kaldim :|

selintas

Mesaj gönderen selintas » Cmt Mar 29, 2014 5:19 pm

[quote]

Umarim. Yine yazarim buradan. Almanca konustum ben.[/quote]

benim almanyada ikamet edecegim sehir frankfurt bu nedenle frankfurtta ki yabancilar subesine mail attim. linki su: http://www.frankfurt.de/sixcms/detail.p ... %5D=102250
acaba dogru mu? muallakta kaldim :|[/quote]

Dogru ama bence aramalisin benim mailime cevap gelmemisti.

helios

Mesaj gönderen helios » Cmt Mar 29, 2014 8:02 pm

tesekkurler selin :) almanca bilmedigimden arayamiyorum :/

helios

Mesaj gönderen helios » Pzt Mar 31, 2014 7:08 pm

Sevgili Bay/Bayan

06.03.2014 tarihinde Almanya Federal Cumhuriyeti Istanbul Baskonsolosluguna basvurdugum vize talebim hakkinda hala bilgi alamadim. Surecin nasil ilerledigini ogrenmek amaciyla Alman Baskonsoloslugunda ki yetkililerle gorustum. Belgelerimi 07.03.2014 tarihinde Almanya yabancilar subesine gonderdiklerini bildirdiler. Bu nedenle sizinle irtibata gecmemin dogru olacagini soylediler. 17.03.2014 tarihinde baslayacak olan dil okuluma gec kaldigim icin oldukca endiseliyim. Benim icin onemli olan bu sure ilerledikce, donus tarihimde ertelendiginden Turkiye\'de ki universite ogrenimime gec kaliyorum. Bu nedenle sizlerden haber bekliyorum.

Cok tesekkur ederim

Iyi Calismalar

Arkadaslar almanca bilen biri bunu cevirebilir mi lutfen

guneyguldu

Mesaj gönderen guneyguldu » Çrş Nis 02, 2014 8:43 am

Sevgili Bay/Bayan

06.03.2014 tarihinde Almanya Federal Cumhuriyeti Istanbul Baskonsolosluguna basvurdugum vize talebim hakkinda hala bilgi alamadim. Surecin nasil ilerledigini ogrenmek amaciyla Alman Baskonsoloslugunda ki yetkililerle gorustum. Belgelerimi 07.03.2014 tarihinde Almanya yabancilar subesine gonderdiklerini bildirdiler. Bu nedenle sizinle irtibata gecmemin dogru olacagini soylediler. 17.03.2014 tarihinde baslayacak olan dil okuluma gec kaldigim icin oldukca endiseliyim. Benim icin onemli olan bu sure ilerledikce, donus tarihimde ertelendiginden Turkiye\'de ki universite ogrenimime gec kaliyorum. Bu nedenle sizlerden haber bekliyorum.

Cok tesekkur ederim

Iyi Calismalar

Arkadaslar almanca bilen biri bunu cevirebilir mi lutfen[/quote]

ayri bi konu basligi acip rica etsen daha etkili olur bence..
Guney Guldu
Psikolog

guneyguldu

Mesaj gönderen guneyguldu » Çrş Nis 02, 2014 9:10 am

Oncelikle herkese gunaydinlar,

01.04.2014 tarihinde izmir baskonsoloslugunda vize gorusmem vardi. 2 nolu bankodaki turk bayanla gorustum. basta sert bi teyze imaji vardi ama koltuga oturup gunaydiin diyerek siritinca :D o da gulumsedi ve bombardiman basladi =) kagitlari inceliyordu, hangi universite mezunusun sorusuna Istanbul Universitesi cevabini verdim, hmm diyerek bakti cok guzel cok guzel dedi =) neyse meslegimin de psikologluk oldugundan mutevellit bi yarim saat ordaki ablanin yasadigi sikintilardan, cocugunun cok bagirip biseyleri aglayarak istemesine nasil engel olacagini falan konustuk. =)

klasik sorular da vardi tabi; red gelirse ne yapacaksin, 3-4 kere universite baslangic ve bitis tarihleri, kac kere oss ye girdigim, derece aldigim biseyler var mi tarzi sorular. sasirtmaca yapmaya calisti yani. niye almanyayi seciyosun, istedigin bolum baska hangi universitelerde var, nerede kalacaksin tarzi. ama cok samimiydik, kendisine bazi ozel konularinda fikir beyan ettigimden heralde =)

asil ilginc olani su: ne zaman sonuclanir dedim, 6-8 hafta cevabini bekliyordum ki, ben senin icin ozel bir not dustum, hizlandirma amacli, 24 nisanda cevabin gelsin falan diye dedi. 28-29 nisan gibi elinde olur dedi 5_D daha once boyle bi cevap alan var mi acaba? iyi bisey heralde bu =)

neticeyi de ailemden sonra ilk burdan paylasirim, sevgilerle.. =)
Guney Guldu
Psikolog

helios

Mesaj gönderen helios » Çrş Nis 02, 2014 6:17 pm

Arkadaslar heyecanli bekleyisin sonunda ups kargodan an itibariyle mesajim gelmis bulunmakta 6 martta gittigim mulakatimdan tam 27 gun sonra pasaportum kargoya verildi. Tum vize bekleyen arkadaslarimin kisa zamanda haber almasini umuyorum. Cunku bu bekleme durumu hakikaten berbat bir sey. Su an tek korkum vizenin verilip verilmedigi Helpless ama umarim vizemi vermislerdir. cidden cok yoruldum. yarin icin teslim tarihi verilmis. umarim mutlu bir son olur :lol

selintas

Mesaj gönderen selintas » Çrş Nis 02, 2014 7:48 pm

Arkadaslar heyecanli bekleyisin sonunda ups kargodan an itibariyle mesajim gelmis bulunmakta 6 martta gittigim mulakatimdan tam 27 gun sonra pasaportum kargoya verildi. Tum vize bekleyen arkadaslarimin kisa zamanda haber almasini umuyorum. Cunku bu bekleme durumu hakikaten berbat bir sey. Su an tek korkum vizenin verilip verilmedigi Helpless ama umarim vizemi vermislerdir. cidden cok yoruldum. yarin icin teslim tarihi verilmis. umarim mutlu bir son olur :lol[/quote]

Cok sevindim bence olumludur :) Guzel haberlerini paylas yine.

4 Mart\'taydi benim randevum o zamandan beri bekliyorum. Cuma gunu Koln yabancilar dairesi ile gorustugumde, bizim tarafimizdan yapilacak islem tamamlandi, pasaportunuzu alabilirsiniz dendi. Ancak ben ailemin yaninda Mersin\'deyim simdi. Pasaportum hala kargoya verilmemis. Sizce bu normal mi? Pazartesi sadece 16.00-17.00 arasi Ankara Alman Konsoloslugu\'ndan pasaport teslimi yapiliyor, ancak ben islemin tamamlanip tamamlanmadigini bilemiyorum gitsem 8 saat yol, islem bitmemis olabilir mi sizce? 4 Nisan\'da seviye testi ve 7 Nisan\'da DSH kursum basliyor. 22sine kadar orda olamazsam hakkim yanacak :( Konsolosluga 4-5 kere mail attim ve her gun 50 kere ariyorum yanit alamiyorum. Tecrube ve fikirlerinizi dinlemek isterim. Tesekkurler.

helios

Mesaj gönderen helios » Çrş Nis 02, 2014 8:05 pm

Arkadaslar heyecanli bekleyisin sonunda ups kargodan an itibariyle mesajim gelmis bulunmakta 6 martta gittigim mulakatimdan tam 27 gun sonra pasaportum kargoya verildi. Tum vize bekleyen arkadaslarimin kisa zamanda haber almasini umuyorum. Cunku bu bekleme durumu hakikaten berbat bir sey. Su an tek korkum vizenin verilip verilmedigi Helpless ama umarim vizemi vermislerdir. cidden cok yoruldum. yarin icin teslim tarihi verilmis. umarim mutlu bir son olur :lol[/quote]

Cok sevindim bence olumludur :) Guzel haberlerini paylas yine.

4 Mart\'taydi benim randevum o zamandan beri bekliyorum. Cuma gunu Koln yabancilar dairesi ile gorustugumde, bizim tarafimizdan yapilacak islem tamamlandi, pasaportunuzu alabilirsiniz dendi. Ancak ben ailemin yaninda Mersin\'deyim simdi. Pasaportum hala kargoya verilmemis. Sizce bu normal mi? Pazartesi sadece 16.00-17.00 arasi Ankara Alman Konsoloslugu\'ndan pasaport teslimi yapiliyor, ancak ben islemin tamamlanip tamamlanmadigini bilemiyorum gitsem 8 saat yol, islem bitmemis olabilir mi sizce? 4 Nisan\'da seviye testi ve 7 Nisan\'da DSH kursum basliyor. 22sine kadar orda olamazsam hakkim yanacak :( Konsolosluga 4-5 kere mail attim ve her gun 50 kere ariyorum yanit alamiyorum. Tecrube ve fikirlerinizi dinlemek isterim. Tesekkurler.[/quote]

selincim tesekkur ederim umarim guzel haber veriririm sizlere :) yalniz sen mulakata gittitiginde kargo ucreti odemedin mi? Onlar hemen kargoya veriyorlar. benim mailime cevap dun geldi pozitif olarak yanitladik. konsolosluk size donus yapicaktir denildi. ve aksama dogru da ups kargodan yarin teslim edilecegine dair mesaj aldim. bence bu durum yine garip. yani hemen kargoya verilmesi gerekmez mi? istanbulun isleyisi mi farkli acaba anlam veremedim. ama bence gitmene gerek yok. adresini verdiysen onlar mersinde sana teslim etmek zorundalar. illa belli bir gunde kargoya veriyoruz seklinde bi uygulama mantikli gelmedi. yinede tecrubeli arkadaslar sana yardimci olurlarsa iyi olur. ama telas etmeni gerektiricek bi durum yok. sonucta pasaportun kargo asamasinda. rahatla. don\'t worry be happy :D

Kilitli