Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor Belgesi 2 ( Verplichtungserklaerung )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Ara 18, 2013 11:32 pm

ingilizce tercume de yaptirabilirsin eger almancadan daha ucuzsa. ingilizce belge de kabul ediyo konsolosluk.

zaten iki nusha halinda o belge alinirken biri yabancilar subesinde kaliyo biri de garantor kisiye veriliyo. konsolosluga gorusmeye giderken 2 tane fotokopi cektirceksin o kadar. orijinali her zaman sende kalcak.

Haco de Lucia

Mesaj gönderen Haco de Lucia » Cmt Ara 21, 2013 1:22 am

cok sagol hocam. abimin maas bordrolarindan birini kaybetmesi veya unutmasi sonucu isvicredeki alman konsoloslugundan belgeyi alamadik. eksigi tamamlayip tekrar gelin dediler ancak sansimin da yardimiyla bloke hesap actiracak miktari ayarlamis bulunmaktayim. Vakit kaybetmeden is bankasi uzerinden hesap actirma islemlerine basladim ve bu konudaki gelismeleri uygun baslik altinda yazmaya devam edecegim.

Isvicreden garantor ayarlamak isteyen arkadaslar icin ise sunlari diyebilirim:

- garantor olacak kisi oncelikle Bern\'deki alman konsoloslugunun internet sayfasindan randevu almasi gerekiyo. 1-2 dakikalik bir islem. randevu alma linki:

https://service2.diplo.de/rktermin/exte ... goryId=326

- garantorunuz ardindan bu linkteki belgelerle randevuya gitmesi gerekiyor:

http://www.bern.diplo.de/contentblob/34 ... aerung.pdf

- ve tabiki de 25 € degerinde Isvicre Frank\'i da buna dahil ;)

Konuyla ilgili konsolosluktan bilgi almak isteyenlere telefonla aramalarini onermiyorum. Abim 10-15 defa aradi ancak acan kimse olmadi, ustelik arama basina 70 isvicre kurusu para kesildi. Verecegim linkten istediginiz soruyu sorabilirsiniz. genelde bir sonraki is gunu size cevap yaziyolar:

https://bern.diplo.de/Vertretung/bern/de/Kontakt.html

GK

Mesaj gönderen GK » Cmt Ara 21, 2013 10:43 pm

o degilde hakan 1 yil burda okumussun ciddi ciddi koskoca almanyada tekrardan siegen e gelmen beni sasirtti :) vizeni pek beklemessin diye dusunuyorum hemen alirsin.
bu arada hangi yil yaptin erasmusu ?

Haco de Lucia

Mesaj gönderen Haco de Lucia » Sal Ara 24, 2013 12:20 am

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:

o degilde hakan 1 yil burda okumussun ciddi ciddi koskoca almanyada tekrardan siegen e gelmen beni sasirtti :) vizeni pek beklemessin diye dusunuyorum hemen alirsin.
bu arada hangi yil yaptin erasmusu ?[/quote]

sasirmani emin ol %100 anlayabiliyorum :) siegen sadece bi basamak benim icin, dshdan sonra bi cok yere basvurcam. Ayrica Siegen\'deki nisanlimin da bacheloru cok yakinda bitecek ve o da 6 yildir Scheisssiegen\'de olmaktan pek memnun degil. benim dil kursum, onun bacheloru bitcek ve sonra birbirimize en yakin olacak sekilde masterlarimizi yapmayi planliyoruz..

2009-2010 yilinda 2 semester yaptim erasmusu.. ;)

GK

Mesaj gönderen GK » Sal Ara 24, 2013 3:34 pm

hakkinda hayirlisi dsh sistemini degistirmisler eskisiyle alakasi yok ve daha zor yani dikkatli ol :) ama insanlar eskisi gibi zannedip akin akin geliyorlar okuldan dil kursuna giden cocuklar gecen gun gormus baya turk varmis basvuran.

Haco de Lucia

Mesaj gönderen Haco de Lucia » Sal Ara 24, 2013 5:00 pm

eyvallah baskan, Almanca yonunden bi problemim yok.. 11 yasina kadar isvicredeydim, 1 yil da siegen.. yeni gelen bicok kisi almanca ogrenmeye calisirken ben sinava yonelik calismaya baslicam. kelime haznem zaten baya genis, dil bilgisini ilerlettigim takdirde cok zorlanmam diye dusunuyorum. neyse ben ilk sinavimi (vize almayi) bi geceyim de, gerisi basamak basamak bakilcak isler ;)

GK

Mesaj gönderen GK » Sal Ara 24, 2013 10:25 pm

geldiginde denk geliriz zaten hayirlisi ins alirsin vizeni.

volkan67

Mesaj gönderen volkan67 » Prş Oca 16, 2014 2:00 am

MERHBA ARKADSLAR BI SORUM OLACAKTI CEVAPLARSANZ SEVINIRIM GARANTORUM OLACAK AKRABAM AYIN 20 SINDE TERMIN ALMIS YABANCILAR POLISINDEN ACABA GEREKLI OLAN BELGEYI HEMN ALABILIR MI YOKSA BELLI BIR ARASTIRMA SURESI VAR MIDIR BU ISLEMIN?

CEVAPLAYAN ARKADSLARA TESEKKURLER...

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Oca 16, 2014 12:41 pm

hayir. akraban calisansa yaninda son 3 ayin maas bordrosunu bulundursun. (abrechnung diye gecer almanyada) isverense bi belge vardi ama adini unuttum kazancini gosteren bi belge olcak yani biliyodur buyuk ihtimal o. bunun yaninda pasaportu kesin lazim.

seninle ilgili bilgiler gerekiyo bir de. dogum tarihi adres pasaport no vs...

15-20 dk icinde alir belgeyi.

volkan67

Mesaj gönderen volkan67 » Prş Oca 16, 2014 5:27 pm

Tesekkur ederim...

yolcu

Mesaj gönderen yolcu » Pzt Şub 03, 2014 12:33 am

arkadaslar birsey sormak istiyorum, garantor belgesi yerine kendi adimiza TR bankalarindaki hesaplarda yuklu mevduat olsa 500.000 gibi mesela, garantor belgesine veya almanya\'da bloke hesaba gerek olur mu ? Master icin bu arada soruyorum. Tesekkur ederim.

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Pzt Şub 03, 2014 1:12 am

[quote]yolcu tarafindan yazilan metin:

arkadaslar birsey sormak istiyorum, garantor belgesi yerine kendi adimiza TR bankalarindaki hesaplarda yuklu mevduat olsa 500.000 gibi mesela, garantor belgesine veya almanya\'da bloke hesaba gerek olur mu ? Master icin bu arada soruyorum. Tesekkur ederim.[/quote]

Acikcasi o kadar paran varsa zaten adamlar bloke hesap acmamani garipser :D, kisacasi isin ozu isini garantiye almak istiyorsan her zaman onlarin isteklerini gerceklestirmen gerekir.

mahsum336

Mesaj gönderen mahsum336 » Sal Şub 11, 2014 9:17 pm

Mrb arkadaslar bir sorum olacakti: almanyada universite okumak istiyorumda. Orda abim oturuyo bana garantorluk belgesi gonderecek. Bende boyle birsey duydum abiniz garantorluk oluyorsa buda vizede sorun cikariyormus bole birsey var mi ?

exlance12

Mesaj gönderen exlance12 » Çrş Mar 26, 2014 11:30 am

arkadaslar benim babam devlet memuru turkiyede babami garantor olarak gostersem problem olurmu

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 27, 2014 2:23 am

Turkiye den garantor kabul edilmiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

sinemis

Mesaj gönderen sinemis » Pzt Haz 23, 2014 11:21 am

Arkadaslar merhaba,

Almanya\'dan garantor belgesi almak vize surecinde bloke hesaptan daha mi avantajli olur? Yani vizenin cikmasini kolaylastiracak birsey midir bu?
Bununla birlikte garanti belgesiyle gidersem orada burs ama hakkim olur mu?
Garantorluk iptal edilebilir mi sonradan, burs bulma durumunda mesela?

Bu arada onceki yazismalarda ayrintilari bulamadim ama turkiyeden garantorle gidenlerin oldugu yaziyor, bunun icin gerekenler nedir?

Ben bircok uniye basvurdum b2 sertifikasiyla, sartli kabul bekliyorum, agustos sonunda dsh sinavi var agustos sonuna yetismek icin en azindan 20si gibi bi tarihe yetismek icin en gec ne zaman basvurmaliyim bir fikriniz var mi?

Bir de ikametgahim izmirde, ancak istanbulda okuyorum. Istanbuldan mi Izmirden mi basvurmam daha iyi olur?

Cok tesekkurler, selamlar.

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Pzt Haz 23, 2014 12:07 pm

Sadece son sorunun cevabini biliyorum, ikametgahin nerdeyse vizeye de ordan basvurman gerekiyor. Yani Izmir\'e geleceksin.

sinemis

Mesaj gönderen sinemis » Pzt Haz 23, 2014 4:12 pm

[quote]nuernberger tarafindan yazilan metin:

Sadece son sorunun cevabini biliyorum, ikametgahin nerdeyse vizeye de ordan basvurman gerekiyor. Yani Izmir\'e geleceksin.[/quote]

Cok tesekkur ederim. Izmir Konsoloslugu\'nun sitesinde soyle bir duyuru var : Uzun sureli vize basvurulari (aile birlesimi, universite egitimi) icin bekleme suresi su anda yaklasik 4 ay oldugu onemle bildirilir! Muracat`ta evraklar orijinal ve iki adet fotokopi olarak verilmesi gerekmektedir.

Ne zaman yayimlandi bu duyuu bilmiyorum ama korktum epey. Bir fikriniz var mi bu konuda? Izmir\'de daha mi uzun suruor vize sureci ya da randevu sureleri normalden?

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Pzt Haz 23, 2014 6:21 pm

[quote]sinemis tarafindan yazilan metin:

Sadece son sorunun cevabini biliyorum, ikametgahin nerdeyse vizeye de ordan basvurman gerekiyor. Yani Izmir\'e geleceksin.[/quote]

Cok tesekkur ederim. Izmir Konsoloslugu\'nun sitesinde soyle bir duyuru var : Uzun sureli vize basvurulari (aile birlesimi, universite egitimi) icin bekleme suresi su anda yaklasik 4 ay oldugu onemle bildirilir! Muracat`ta evraklar orijinal ve iki adet fotokopi olarak verilmesi gerekmektedir.

Ne zaman yayimlandi bu duyuu bilmiyorum ama korktum epey. Bir fikriniz var mi bu konuda? Izmir\'de daha mi uzun suruor vize sureci ya da randevu sureleri normalden?[/quote]

Oha, onu hic gormedim ben henuz o asamada olmadigim icin. 2012 Kasimda uzun sureli vize icin basvurdugumda 20 gunde sonuclanmisti. Bu yilin basinda da turistik aldim, 3 gunde cikti. Ama su durumda ne olur hicbir fikrim yok benim de. Belki dersler baslamadan yetistirme gibi bir iyilikleri falan vardir, bilemedim ki. Eger 4 ay surecekse ne olacak o zaman? Benim daha kabul yazim bile gelmedi. 1 Ekimde dersler baslayacak, kafadan 1 ay falan gidecek o zaman :/

sinemis

Mesaj gönderen sinemis » Pzt Haz 23, 2014 8:13 pm

[quote]sinemis tarafindan yazilan metin:

Ne zaman yayimlandi bu duyuu bilmiyorum ama korktum epey. Bir fikriniz var mi bu konuda? Izmir\'de daha mi uzun suruor vize sureci ya da randevu sureleri normalden?[/quote]

Oha, onu hic gormedim ben henuz o asamada olmadigim icin. 2012 Kasimda uzun sureli vize icin basvurdugumda 20 gunde sonuclanmisti. Bu yilin basinda da turistik aldim, 3 gunde cikti. Ama su durumda ne olur hicbir fikrim yok benim de. Belki dersler baslamadan yetistirme gibi bir iyilikleri falan vardir, bilemedim ki. Eger 4 ay surecekse ne olacak o zaman? Benim daha kabul yazim bile gelmedi. 1 Ekimde dersler baslayacak, kafadan 1 ay falan gidecek o zaman :/[/quote]

ben de bugun bi yerden kabul aldim, esas istedigim yer orasi degil ama vizeye onunla basvurup gidince baska uniye kaydolmam sorun olur mu bilmiyorum.?

Ben de bu ilani yeni gordum, Izmir\'den Subat ayinda turist vizesi aldim 1 bucuk aylik, bi hafta bile surmedi, 4 ay cok garip yanlislikla mi yazdilar acaba diye bile dusundum niye ogrenci vizesi alinsin ki o zaman gidip sinava girilecek, kaydolunacak nasil olur ki 4 ayla anlamadim ben de.

Kilitli