Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da kalmak isteyenler

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
schlb

Mesaj gönderen schlb » Pzr Mar 23, 2014 2:49 am

Egitimin ardindan Almanya\'da kalmak isteyenler ve kesin kararli olanlar, elleri bir goreyim:)

Neden ve nasil, planlariniz nelerdir? Paylasalim diye dusundum, hepimiz icin bir fikir olur en azindan.

Ben kendimden baslayayim, cok istiyorum burada kalmak, nedeni ise yasadigim sehirden midir bilemiyorum ama insanlar bizim memleketteki gibi cok fazla birbirleriyle ilgilenmiyorlar, mesela sunun gozunun ustunde kasi var vs gibi. Konumu vea mesleginden dolayi degil de insana sirf insan oldugu icin deger verilmesi, adam yerine konulmasi...

Ben her ne kadar burada kalmaya kararli olsam da ne gibi bir is bulabilirim de burada kalabilirim sorusu hep aklimi kurcaliyor cunku edebiyat okuyorum.

Bay_R

Mesaj gönderen Bay_R » Pzr Mar 23, 2014 12:23 pm

Benim daha universiteye gitmeme cok var onumuzdeki sene ki ygsye giricem yani . Uzun zamandan beri Almanya ruyasindayim ve suan Almancada a2 kurundayim . Bende Almanyada kalmayi planliyorum bakalim zaman bize ne gostericek :) . Belki bir Alman kizi veya Turkiyede koylu kizi ile evleniriz . Zaman ne gostericek :) . Ama ben hayalimin pesinden gidicem ...

essener

Mesaj gönderen essener » Pzt Mar 24, 2014 6:10 pm

benimde universiteye gitmeme daha var onlisansimi lojistik uzerine tamamlayip gidicem nasipse.. pes etmiycem bende suan a2 kurundayim ayriyetten kendi capimdada sirf calisiyorum almancaya :)
Nicht Aufgeben

bayram33

Mesaj gönderen bayram33 » Pzt Mar 24, 2014 11:30 pm

slm arkadaslar benim meslegim torna tesviye simdiki gorevim nc cnc ayar sorumlusuyum almanyada calismak istiyorum bana uygun bir is olursa sevinirim

izzy

Mesaj gönderen izzy » Sal Mar 25, 2014 2:52 pm

Kalmak kelimesini anlamak zor gelmis vatandaslara