Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da ingilizce ogretmenligi okumak.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
micbeatz

Mesaj gönderen micbeatz » Cum Ağu 14, 2009 1:40 am

Selam
Almanya\'da ingilizce ogretmenligi okumak size garip gelebilir belki ama sorularim olacak, bildiklerinizi paylasirsaniz sevinirim.
1- Hangi universitelerde bu bolum mevcut? (biliyorum skalasi cok genis ama bildikleriniz soyleseniz yeterli yada en azindan Duisburg-Essen ,Paderborn da bu bolum var mi? hic olmadi harc almayan okullari yazsanizda olur. )
2- Ingilizce ogretmenligi bolumunde okuyacaklarin dsh,testdaf,studienkollege iliskisi nedir?
3- Bir de bu bolumle ve konuyla ilgili ne biliyorsaniz yazin lutfen.
suanda aklima gelmeyen sorularda var onlari da daha sonra sorarim burda ins. saolun.(he birde bu bolumde okuyan bir tanidiginiz varmi?)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ağu 15, 2009 12:33 pm

biraz ilginc bir soru.. ama basvuru yapabilirsin tabiki.. hangi universitelerde var tek tek sayamam ama paderborn a basvuru yapabilirsin.. yabanci ogrenci oldugun icin dsh isterler tabiki..

chilequee

Mesaj gönderen chilequee » Pzt Ağu 22, 2011 2:36 pm

micbeatz uzerinden oldukca zaman gecmis son kararin ne oldu?

duende

Mesaj gönderen duende » Prş Oca 23, 2014 12:47 am

Merhaba, Berlin\'de Ingilizce Ogretmenligi ya da Ingiliz dili ile alakali benzer bir bolum okuyan, ya da tanidigi olan varsa yardimci olabilir mi? Birkac sorum olacak... :)

friedeyes

Mesaj gönderen friedeyes » Prş Mar 13, 2014 10:48 pm

duende,biraz zaman gecmis ama elimden gelen bisi olursa yardimci olmak isterim

duende

Mesaj gönderen duende » Pzt Nis 14, 2014 4:33 pm

merhaba friedeyes, evet uzun zaman oldu:) sorun degil, sordugun icin tesekkurler.
bu sure zarfinda birkac yurt disi egitim danismanlik firmasindan lise mezuniyetim 1998 oldugu icin kabul edilmemin olasi olmadigini ogrendim maalesef. ben de unv sinavina girmemis oldum. simdi master icin arastirma surecine girdim, ama 2008 mezunu oldugum, ve ortalamam da 2,5 altinda oldugu icin sanirim bunda da sansim pek yok...