Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vizede sartli kabul vs. normal kabul

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Cum Şub 28, 2014 10:12 pm

merhaba,

oncelikle sunu sormaliyim, eger basvurulan lisans bolumunun egitimi tamamen ingilizceyse, bu durumda yine de sartli kabul vermeleri icin bir sebep var mi?

ikinci soru ise, sartli kabul degil de normal kabul almis kisiler, eger cok bariz, abes durumlari yoksa ki bunlar ne olabilir onu da bilmiyorum, yine de vize basvurusundan ret alabilir mi?

umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Cmt Mar 01, 2014 5:03 pm

Hocam ben konuyu tam anlayamadigim icin ne yazsam eksik olabilir. O yuzden biraz daha ayrintili anlatir misin.

Eger okumak istedigin Lisans bolumu ingilizceyse ve sen Almanca dil belgesiyle basvuracaksan muhtemelen kabul edilmez. Ama sifir dil bilgisiyle kabul veren bir okulsa ki oyle okullar cok cok az. Bi ihtimal olabilir.

Almanya\'dan okul kabulun olsa bile bu vizeden %100 kabul alacagin anlamina gelmez. Cunku bicok yonden arastiriliyor gidecegin sehir,oradaki ogrenci sayisi, almanyaya gitmendeki muhtemel sebepler , gelir durumu vs. Bunun yaninda tabiki kabul belgesi sartli kabule gore daha avantajlidir. Ama evraklarin tamsa ve sen ustune dusen herseyi yaptiysan tek yapabilecegin beklemek. Bol sans.. ;)

pia

Mesaj gönderen pia » Cmt Mar 01, 2014 5:10 pm

sartli kabul dil belgesini saglayamayinca verilmiyor muydu hmmm Dil yeterliligini saglarsan, Nc icin puanin sorun cikarmazsa kabul alirsin herhalde.

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Sal Mar 04, 2014 7:35 pm

Bsvuracagim bolum NC degil, ve Ingilizce. Ben henuz TOEFL ya da IELTS\'e girmedim ama Ingilizce ogretmeni olduguma dayanarak iyi bir puan alabilecegimi umuyorum :)

Az once biraz daha arastirdim bu sartli kabul isini de, zaten bolum Ingilizce\'yse sartli kabul diye bir sey olmuyormus anladigim kadariyla. Dogru mu?

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Sal Mar 04, 2014 8:02 pm

Dogrudur ingilizce bolumlerde sartli kabul diye birsey yok. Sadece bazi universiteler basvurunuzu aliyor TOEFL veya IELTS belgenizi sonradan belli olunca gonderebiliyorsunuz.

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş Mar 05, 2014 2:00 pm

anladim, tesekkurler. gecen yil almanyadaki asistanligim icin gereken islemlerle karsilastirinca her sey su an o kadar basit gorunuyor ki, yanlis ya da eksik bir sey yapiyorum tedirginligi var hep :)