Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da master kabul sartlari

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
katala

Mesaj gönderen katala » Cmt Şub 15, 2014 4:28 pm

Herkese merhaba,

Oncelikle kendimden bahsediyim; itu son sinif makine muhendisligi ogrencisiyim,ortalamam 2.4 civari, almanca seviyem a2, avrupa birligi vatandasiyim.
Sitede master ile ilgili ve almanyada yasam ile ilgili faydali bilgilere ulastim. Sorunum su ki ortalama konusunda net bir bilgiye ulasamadim. Okullarin sitelerinde de bununla ilgili bir bilgi bulamadim. Sartli kabul veren Duisburg-Essen U.\'ye basvurmak istiyorum.
Tavsiyelerinize ihtiyacim var, simdiden tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 16, 2014 8:36 pm

2,4 ortalama ile duisburg dan red yiyecegini simdiden soyleyebilirim. Tavsiyem Fachhochschule lere basvuru yap.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

katala

Mesaj gönderen katala » Pzr Şub 16, 2014 11:59 pm

Universitelerin sitelerinde ortalamayla ilgili bir kosul goremedim. 2,4 ile girebilecegim yuksek lisans programi yok mudur? Ayrica universitenin herhangi bir etkisi yok mudur?
Bizim universitede ortalama yapmak baska bir universiteden daha zor olabilir. Alman sistemi sadece ortalamayi mi baz alir master programi icin ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Şub 17, 2014 12:09 am

www.deutschstudent.com

katala

Mesaj gönderen katala » Pzt Şub 17, 2014 12:29 am

peki ortalama kosulu aramayan master programi yok mu?

katala

Mesaj gönderen katala » Pzt Şub 17, 2014 2:16 am

Bachelordan birkac ders verip mastera baslayanlar benim durumumda olanlar mi? Bunun basvurusu farkli sekilde mi yapiliyor? Kisaca ortalamasi iyi olmayanin tek tercihi Fachhochschule midir?
ilgilendiginiz icin tesekkurler...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Şub 17, 2014 10:19 am

dil sartlarini sagladiktan sonra direk uniye gidip bizzat master a basvuru yapiyorsun onlar mastera sartli kabul ediyorlar. Ornegin masterin 3. donemine kadar 30 kredi lisans dan vermen gerekiyor diyorlar. Diger universitelerde de deneyebilirsin ama duisburg un 2,4 dan cok daha yuksek ortalamalarda makina muhendisligi master a red verdigini biliyorum. En son daha 1 ay once bir arkadasimiz 2,72 ortalama ile red yedi.
www.deutschstudent.com

katala

Mesaj gönderen katala » Pzt Şub 17, 2014 2:32 pm

Daha kolay kabul veren bir universite onerisi verebilir misiniz? Ben son donemimdeyim gerekirse okul uzatmayi bile dusunuyorum ancak hicbirsekilde kabul alamama durumunda buna basvurucam

aleko

Mesaj gönderen aleko » Pzt Şub 17, 2014 6:56 pm

Banada wuppertal 4 ders verdi( 2,41 ,Yildiz teknik elektrik muh mezunuyum ) lisanstan , Master tezine kadar vermeniz gerek diye . Tabi daha dsh girmedik , c1 ile basvuru

thecarvin

Mesaj gönderen thecarvin » Pzt Şub 17, 2014 7:36 pm

zaten tr\'de lisansi fazladan okuyoruz, nasil size bidaha extra ders veriolar. Aslinda sizin ders saydirmaniz lazim.

aleko

Mesaj gönderen aleko » Pzt Şub 17, 2014 8:01 pm

Almanya\'ya gitmene gerek
Yok kardesim , ben 2 yillik bitirip dgs ile muhendislige gectim sinav ile , 400. Olduk , 90 kredi gecmisim , 9 kredi saydilar oda tarih turkce :)

katala

Mesaj gönderen katala » Pzt Şub 17, 2014 8:14 pm

aleko sen yuksek lisansa basvurdun onlar da sana lisanstan 4 ders mi verdiler? ya da lisansa basvurup kalan derslerini mi saydirdin?

aleko

Mesaj gönderen aleko » Pzt Şub 17, 2014 8:35 pm

Master a basvurdum

hhyzc

Mesaj gönderen hhyzc » Pzt Şub 17, 2014 9:13 pm

Dersleri neye gore sayiyorlar. Yuksek lisans basvurusu da yapsan saymadiklari dersler de mi oluyor?

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Pzt Şub 17, 2014 10:19 pm

Arkadaslar sizin derslerinizi neye gore saymiyorlar? Biz Turkiyede almanyadakilere gore cok daha fazla kredi okuyoruz. Okulunuzun ASIIN denkligi yok mu? Yukarida bir arkadasinda dedigi gibi yuksek lisans okuyacak arkadaslarin ders saydirmasi lazim.

aleko

Mesaj gönderen aleko » Pzt Şub 17, 2014 10:57 pm

Siz yuksek lisanstan ders saydirdiniz mi ?

supplychain

Mesaj gönderen supplychain » Sal Şub 18, 2014 12:36 am

arkadaslar genelde ben soru soruyorum bu sefer de ben cevapliyim :)

bologna sureci denilen bir olay var. Derslerin kredilerinin yaninda ECTS yazar . Ornek vereyim. Termodinamik dersi aliyorsunuz. 4 Kredi bu ders. ECTS ise 4 . Almanyadaki bir okulda gene 4 kredi ama ECTS\'si 5veya 6 ise bu dersi denk saymiyorlar. Dersin agirligi ile alakali bir katsayi yani bu :)

Mastera basvurursunuz transkriptinizden bakilir ve bu sekilde yetersiz dersleriniz tespit edilir size fark cikarilir isin ozeti bu.

thecarvin

Mesaj gönderen thecarvin » Sal Şub 18, 2014 10:33 am

Dedigin, okuldan okula ve bu islere bakan hocalara gore degisir. Ben mesela 5 tane ders esledim kredileri de trden aldiim transkripte yazio. Bildiginiz gibi bizim krediler ects ye gore az yazio 8 semester okudum mesela toplasan 180 kredi etmiyo ama ectsye gore 220 falan.Neyse ben trdeki kredilerin yazili oldugu transkripti verdim. 5 dersden 4unu kabul etti hoca. Kabul etmediginin ismi tam tutmuyodu ondan yada yada dedi adam, simdi direk hepsini saymayalim falan die dusundu bilmiorum artik. En baba dersleri saydirdim. Hatta seneye kis donemi 2 3 tane daha yazip vercem bakalim :). Dedigim gibi tamamen hocaya ve okulun prosedurune bagli ama ne olursa arti bide ders vermeleri sacma bence sen 8 donem oku adam burda 6 donem okusun ona ragmen hala denk sayilma. Simdi belki bazilariniz egitim sistemleri daha iyi falan filan die bahsedebilir. Gel gor ki ole bisede yok. O yuzden adama deseler arti ders alman lazim biraz koyar bence.

katala

Mesaj gönderen katala » Sal Şub 18, 2014 11:34 am

Thecarvin sorum sana. Lisanstan fazladan ders vermeleri ortalamanin dusuk oldugundan mi yoksa genelde tum lisans derslerini saydirma gibi biraey soz konusu degil mi.

thecarvin

Mesaj gönderen thecarvin » Sal Şub 18, 2014 12:17 pm

Katala sen beni yanlis anladin galiba. Ben master yapiorum lisansta trde aldigim derslerin bazilarini burda masterda saydirdim.