Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite secimi destek

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ugurutku558

Universite secimi destek

Mesaj gönderen ugurutku558 » Sal Mar 15, 2016 11:30 pm

Ankara Gazi Makina\'da son siniftayim. Haziranda B1 TestDaf dan sertifikami alacagim. Henuz sertifikasina sahip olmadigim ortalama bir Ingilizcem ve dusuk sayilabilecek 2.42 lik ortalamam var. Almanya\'da otomotiv veya makina master programlarina basvuracagim. Okul veya yol yordam oneriniz varsa memnuniyetle alirim. Zira kabul alacagim universiteleri secmekte zorluk yasiyorum. Dogru fikri ve deneyimini paylasacak herkese simdiden bol tesekkurler.

NOT:Umarim basligi dogru yere acmisimdir. Metini kisa tutmaya calistim.

BsO29Ak

Universite secimi destek

Mesaj gönderen BsO29Ak » Çrş Mar 16, 2016 1:00 am

Moralini bozmak istemem ama o ortalamayla kabul alman gercekten zor. Madem son siniftasin olabildigince ortalamani yukseltmeye calis.

ugurutku558

Universite secimi destek

Mesaj gönderen ugurutku558 » Prş Mar 17, 2016 1:41 pm

BsO29Ak Kesinlikle yukseltmeye calisiyorum fakat aldigim derslerin kredisi az dolayisiyla 2.5 a yakin mezun oluyorum. daha fazlasini yapmak icin cok gec. Yada okulu uzatip DC leri tekrar alacagim. Bunuda istemesem de imkan dahilinde. Basvurumu yinede Gurkan Bey ile yapacagim sansimi denemek istiyorum. Onerisi olan var mi? Dusuk ortalamali ogrencileri master icin kabul eden universiteler vesaire?
Birde max puan 4
gecebilme notu 2 oldugu drumda NC mi 3.37 hesapladim dogru mudur?

scol91

Universite secimi destek

Mesaj gönderen scol91 » Prş Mar 17, 2016 6:11 pm

Ortalamanin yaninda diger faktorlerde onemli bence. Staj vs. Benim ortalamam da o civarda. Bolumum Endustri muhendisligi. Kabul aldigim uni benim alanimda almanya\'nin en iyi universitesi (Karlsruhe institute of Technology) forumda yazan bilgilere gore. En iyi olmasa bile genel olarak muhendislikte ilk ikide. Birazda sans lazim. Sen sene sonuna kadar derslere asil olabildigince yukselt ortalamani.