Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap(Sperrkonto)- Yeni, Resimli

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ayhanozturk411

Mesaj gönderen ayhanozturk411 » Prş Oca 16, 2014 11:57 pm

Yani kac gune acilir ki hesap bende parayi havale edim hesabima bunu sormak istemistim aslinda.

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Cum Oca 17, 2014 1:24 am

[quote]ayhanozturk411 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar ben evraklari cuma gunu Deutsche Bank a yolladim bu sabah ellerine ulasmis ptt nin sitesinde gordum ancak daha havale edecegim hesap icin mail gelmedi.Kac gune kadar gelir bilgisi olan var mi?Bir de yatirdiktan sonra hemen acilir mi hesap onun icin de extra bekleniyor mu?[/quote]

Benim 4 gun surmustu pazartesi ellerine ulasti persembe 17.00 gibi mail geldi.

ayhanozturk411

Mesaj gönderen ayhanozturk411 » Cmt Oca 18, 2014 12:18 am

hmm anladim cok sagol sencer bakalim 2 gun oldu ses seda cikmadi pazartesi umarim cevap gelir.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cmt Oca 18, 2014 1:21 pm

hmm anladim cok sagol sencer bakalim 2 gun oldu ses seda cikmadi pazartesi umarim cevap gelir.[/quote]
Oncelikle sunu soylemek gerekirse bankalar haftasonu kapali o yuzden is gunu olarak bakmalisin.Benim konto bilgilerim 5 is gunu sonrasinda gelmisti seninde tahmini carsamba gibi gelir ama soyle bir sorun daha var sen paranin hesabina girdigi tarihten itibaren 2 is gunu daha suruyor hesabinizda su kadar olduguna dair gelen maili alman.
RASTAFARI

ayhanozturk411

Mesaj gönderen ayhanozturk411 » Pzr Oca 19, 2014 12:35 am

eyvallah dostum beklicez artik yapacak bisey yok.

yeraltindannot

Mesaj gönderen yeraltindannot » Pzt Oca 20, 2014 8:33 pm

https://www.deutsche-bank.de/pbc/pk-stu ... dents.html
bu link calismiyo yoksa benim tarayicimda mi sorun var?

dodo2013

Mesaj gönderen dodo2013 » Pzt Oca 20, 2014 10:31 pm

hersey guzel ama bir sorum olacak...ornegin okul 4 yil surecek her 12 ayda bir bloke hesaba 8000 euro mu gonderecegiz.

ayhanozturk411

Mesaj gönderen ayhanozturk411 » Sal Oca 21, 2014 2:06 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

hmm anladim cok sagol sencer bakalim 2 gun oldu ses seda cikmadi pazartesi umarim cevap gelir.[/quote]
Oncelikle sunu soylemek gerekirse bankalar haftasonu kapali o yuzden is gunu olarak bakmalisin.Benim konto bilgilerim 5 is gunu sonrasinda gelmisti seninde tahmini carsamba gibi gelir ama soyle bir sorun daha var sen paranin hesabina girdigi tarihten itibaren 2 is gunu daha suruyor hesabinizda su kadar olduguna dair gelen maili alman.[/quote]

Dostum sali da bitti yine haber yok yarin da gelmezse ulasabilecegim bi tel numarasi var mi bildiginiz?

yeraltindannot

Mesaj gönderen yeraltindannot » Sal Oca 21, 2014 2:10 pm

arkadaslar su ilk sayfada veirlen link calismiyor forma nasil ulasabilirim ?
https://www.deutsche-bank.de/pbc/pk-stu ... dents.html

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Oca 21, 2014 3:01 pm

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ayhanozturk411

Mesaj gönderen ayhanozturk411 » Sal Oca 21, 2014 3:48 pm

Arkadaslar benim evraklarim gecen hafta persembe ellerine ulasmis ama daha mail gelmedi.Ustelik bikac yerde okudum evraklari gonderirken uni kabul belgesi de yollaniyor yaziyor ben bunu gondermedim acaba bununla ilgili bi aksilik cikmis olabilir mi? Ama universite bolumune universitemin ve yerlesim yerinin adini da yazdim hala mail bekliyorum parayi havale etmek icin lutfen yardim edin :(

guneyguldu

Mesaj gönderen guneyguldu » Pzt Şub 10, 2014 11:59 am

selamlar,

is bankasi bloke hesabi icin de konsoloslukta imzalanmasi gereken bi durum var mi yoksa sadece deutschebank icin mi gecerli?
Guney Guldu
Psikolog

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Pzt Şub 10, 2014 4:09 pm

Arkadaslar benim evraklarim gecen hafta persembe ellerine ulasmis ama daha mail gelmedi.Ustelik bikac yerde okudum evraklari gonderirken uni kabul belgesi de yollaniyor yaziyor ben bunu gondermedim acaba bununla ilgili bi aksilik cikmis olabilir mi? Ama universite bolumune universitemin ve yerlesim yerinin adini da yazdim hala mail bekliyorum parayi havale etmek icin lutfen yardim edin :([/quote]

Ne tur belgelerin gonderilecegi o ciktisini alip almanyaya postaladigin formun ilk sayfasinda yaziyor ve bu belgeler arasinda senin ogrenciligini kanitlayabilmen amaciyla kabul belgeside isteniyor. Yani kisacasi belgeleri eksik gondermissin. DBankla en kisa zamanda iletisime gec yoksa islerin aksayabilir.

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Pzt Şub 10, 2014 4:11 pm

[quote]guneyguldu tarafindan yazilan metin:

selamlar,

is bankasi bloke hesabi icin de konsoloslukta imzalanmasi gereken bi durum var mi yoksa sadece deutschebank icin mi gecerli?[/quote]

Bu Almanyada gidecegin bolgedeki Is Bank AG nin subelerinin kendi insiyatifine kalmis bir sey misal olrak atiyorum Frankfurtta hesap actiran arkadas ayni gun icerisinde hesabi acip para yatirabilmisken, Dortmundtaki sube konsolosluk onayi istemis ve islemleri uzamis. Kesin bir netlik yok bu konuda hangi ilde actiracaksan oradaki Is Bankasindan bilgi alman lazim.

raymanallstar

Mesaj gönderen raymanallstar » Prş Mar 06, 2014 9:26 pm

Arkadaslar bloke hesabi 1 subatta actim.10 subatta vizeye basvurdum.1nisanda okulum basliyor almanyaya gidicem.simdi her ay paranin 12 de birini cekebiliyoruz.Fakat hangi aydan itibaren yani hesap subat 1 de acildigi icin ben nisan 1 de bankaya gidip 2 x 640 euro cekebilir miyim?

Haco de Lucia

Mesaj gönderen Haco de Lucia » Cum Mar 07, 2014 1:22 am

hangi bankadan actin? Is Bankasiysa bilgi verebilirim.
Como el Agua..!

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Mar 07, 2014 11:23 am

Her hafta icin 300 euroluk sinirin olmasi lazim.

raymanallstar

Mesaj gönderen raymanallstar » Cmt Mar 08, 2014 9:27 am

Frankfurt Isbank GmbH actirdim hesabi.

Haco de Lucia

Mesaj gönderen Haco de Lucia » Pzr Mar 09, 2014 4:56 pm

Ben de Aralik sonunda Koln-Mulheim subesinden actirmistim. Almanya\'ya geldikten sonra Subat sonunda subeye gittim. Bloke hesaba bankamatik karti vermediklerini soylediler. Bunun yerine bana "alt hesap" actilar, normal bir hesap. Boylece her ayin 1\'nde bloke hesaptan 1/12\'lik miktar otomatik olarak diger hesaba gececek. Boylece para diger hesapta birikecek ve bu biriken kisimdan istedigim zaman istedigim miktari rahatca cekebilcem. tabi bunun icin 2 dk\'da dilekce yazdim. Sonuc olarak (Ocak ve Subat olmak uzere) ben daha subedeyken 2x640 euroyu diger hesabima gecirdiler.

Almanya\'ya geldikten sonra 1 Nisan\'da subeye gidicek olursan ve benim yaptigim gibi hesap actirirsan;

-birincisi elinde bir bankamatik kartin olur ve bi daha para cekmek icin subeye gitmene gerek kalmaz,

-ikincisi paran otomatik olarak diger hesapta birikir ve istedigin miktari istedigin zaman cekersin. 1 Nisan\'da buyuk ihtimalle Subat, Mart ve Nisan icin 3x640 cekebilecek durumda olursun.

Bu arada alacagin bankamatik kartiyla Sparkasse ve ismini unuttugum bir bankanin bankamatikleri haricinde tum bankalarin bankamatiklerinden kesinti olmadan para cekebiliyosun. Bunlar icinde en onemlileri Postbank ve Deutsche Bank.

Son olarak Koln-Mulheim subesi bankamatik karti icin benden Almanya adresimi gosteren ikamet belgesi istedi, bunun disinda karti eve yollamiyolar. Ama imkanin varsa tabi gidip subeden de alabilirsin.
Como el Agua..!

raymanallstar

Mesaj gönderen raymanallstar » Pzt Mar 10, 2014 10:46 am

dilekceyi verdikden sonra bankamatik kartini almak icin tekrar gitmem gerek sanirsam?kac gun suruyor kartin cikmasi?