Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 14 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
selintas

Mesaj gönderen selintas » Cum Mar 14, 2014 11:01 am

Merhaba 4 Mart\'ta Dsh kursu ve devaminda master icin Ankara\'dan basvurdum. 19 Martta orada olmam gerekiyor kaydim var, pasaportum hala verilmemis. Evraklarim tamdi ve daha once Erasmus\'la 1 sene kalmistim, kalacak yerim her seyim hazir ve belgelenmis durumda. Sizce telas yapmak icin erken mi? Kafam karisti.

ugurb

Mesaj gönderen ugurb » Cum Mar 14, 2014 11:08 am

Eyvallah sag ol. Linki buldum. Bende oyle yazmayi dusunuyorum. Sanirsam almanca yollamak daha iyi olacak.
http://deutschstudent.de/news.php?readmore=89

ugurb

Mesaj gönderen ugurb » Cum Mar 14, 2014 11:10 am

[quote]selintas tarafindan yazilan metin:

Merhaba 4 Mart\'ta Dsh kursu ve devaminda master icin Ankara\'dan basvurdum. 19 Martta orada olmam gerekiyor kaydim var, pasaportum hala verilmemis. Evraklarim tamdi ve daha once Erasmus\'la 1 sene kalmistim, kalacak yerim her seyim hazir ve belgelenmis durumda. Sizce telas yapmak icin erken mi? Kafam karisti.[/quote]

4 martta basvurduysan ortalama 3-4 hafta ile geri donus yapiyorlar.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cum Mar 14, 2014 11:17 am

Basvurunu cok gec yapmissin(ne yapabilirim ozamana tarih verdiler dedigini duyar gibiyim.Diger yol ise saglam sebepler gostererek belli bir tutar karsiligi evraklarini ayni gun faxlatabilirdin)Araci firmayi arayip aciliyetini belirterek one aldirabilirdin.2 haftalik bir surede vizenin gelmesini beklemek bence pek yerinde olmaz.Genel olarak tipik bir egitim vize basvurusunda,sinir olarak min 3 hafta sonra olumlu yanit gelme olasiligi cok yuksek.Istisnalar oldu tabiki.Almanyadaki evraklarinin gittigi yabancilar polisini arayarak surecini hizlandirabilirsin.
RASTAFARI

selintas

Mesaj gönderen selintas » Cum Mar 14, 2014 11:53 am

Okuldan belge gelir gelmez basvurdum(bu belge olmadan basvuramiyorum bilindigi uzere) araci firma 1 hafta sonraya vermisti randvuyu daha erkeni olmaz dedi, konsolosluga gitmistim sali gunleri sahsen basvuru aliyorlar ancak orasi 1 ay sonraya veriyordu yine araci firmayla aldim. Gorusmede kadin 19 marta yetisir demisti ama bilemedim. Neyse 27 marta kadar kaydimi erteleyebildim mail yoluyla umarim yetisirim :/

orkun0725

Mesaj gönderen orkun0725 » Pzt Mar 17, 2014 1:39 am

selin vizeden bi haber var mi?

selintas

Mesaj gönderen selintas » Pzt Mar 17, 2014 10:14 am

[quote]orkun0725 tarafindan yazilan metin:

selin vizeden bi haber var mi?[/quote]

Yok. Endiselenmeye basladim. Konsolosluga cuma gunu mail atmistim almanca olarak, durumu sormustum belki bugun yarin yanit gelir. Telefonla ulasamiyorum :(

orkun0725

Mesaj gönderen orkun0725 » Pzt Mar 17, 2014 12:27 pm

hadi ya bende 27 subatta basvurdum hala ses yok umarim guzel haber alirsin

muratsahin

Mesaj gönderen muratsahin » Pzt Mar 17, 2014 6:33 pm

[quote]Maelstrom tarafindan yazilan metin:

10.02.2014 tarihinde bende dil kursu+master icin istanbuldan basvurdum 32 gun oldu benimde hala haber yok. Bugun yabanci subeye mail attim bakalim ne diyecekler. Bekleme olayi 30 gunun ustune cikinca gercekten cekilmez oluyor...[/quote]

Bir cevap var mi maelsrom ?

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Pzt Mar 17, 2014 6:54 pm

[quote]muratsahin tarafindan yazilan metin:

[quote]Maelstrom tarafindan yazilan metin:

10.02.2014 tarihinde bende dil kursu+master icin istanbuldan basvurdum 32 gun oldu benimde hala haber yok. Bugun yabanci subeye mail attim bakalim ne diyecekler. Bekleme olayi 30 gunun ustune cikinca gercekten cekilmez oluyor...[/quote]

Bir cevap var mi maelsrom ?[/quote]

Bugun 36 gun hala ortada hicbirsey yok. Mailime cevap yazmadilar ama ingilizce mail atmistim ben. Bazi yabanci subeler ingilizce telefon gorusmesi veya maile cevap vermiyormus ingilizce bilmedikleri icin :D Carsamba gunu kendim arayip soracagim ozamana kadar hicbirsey cikmazsa.

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Sal Mar 18, 2014 2:50 pm

Bugun konosoloslugu aradim hicbir bilgileri yok. Almanyayi arayip kendim konusayim ingilizce dedim birisi acti ingilizceyi duyunca birseyler sacmaladi ve kapatti :) Bu insanlarin yabancilarla ilgili bir bolumde calismalari ve ingilizce bilmemeleri gercekten buyuk bir eksik. 37. gunde hala hicbir haber yok ve Istanbula bilgi bile gonderilmemis:)

muratsahin

Mesaj gönderen muratsahin » Sal Mar 18, 2014 6:26 pm

Hangi sehrin yabancilar subesi ? Ben sana uydum bir mail attim 1 saate cevap geldi . Kagitlarin su an onumde duruyor ben ilgili buyukelcilige mesaj gonderdim En kisa zamanda sana donecekler dedi ama dur bakalim.:)

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Sal Mar 18, 2014 6:39 pm

Bende umutsuzlukla buraya yazdiktan sonra cevap aldim polisten telefonla :D Cevabi olumlu olarak konsolosluga ilettik yarin arayin ve pasaportunuzun gonderilmesini talep edin dediler. :D

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Sal Mar 18, 2014 6:53 pm

Hangi sehrin yabancilar subesi ? Ben sana uydum bir mail attim 1 saate cevap geldi . Kagitlarin su an onumde duruyor ben ilgili buyukelcilige mesaj gonderdim En kisa zamanda sana donecekler dedi ama dur bakalim.:)[/quote]

Birde inat edip aramiyordun :D

selintas

Mesaj gönderen selintas » Çrş Mar 19, 2014 10:28 am

Arkadaslar nerenin yabancilar subesine ulasiyorsunuz? Bilgi verebilir misiniz?

selintas

Mesaj gönderen selintas » Çrş Mar 19, 2014 10:51 am

Arkadaslar nerenin yabancilar subesine ulasiyorsunuz? Bilgi verebilir misiniz?[/quote]

Sanirim Almanya\'da oturacagimiz sehirdeki yabancilar dairesi. Ben mail atmak istiyorum ama nasil aciklayabilirim durumu fikir verebilecek olan var mi?

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Çrş Mar 19, 2014 3:56 pm

Durumu burada acikladiginiz gibi su gun basvurdum su su gunlerde orada olmam gerekiyor bulundugum yerdeki konsolosluk bana size ulasmami soyledi vesaire vesaire seklinde aciklayin bence. Bu arada evet gideceginiz sehirdeki daireyi arayacaksiniz yada mail atacaksiniz. Ama oncedende dedigim gibi hala biraz erken sizin icin.

muratsahin

Mesaj gönderen muratsahin » Çrş Mar 19, 2014 3:58 pm

Arkadaslar nerenin yabancilar subesine ulasiyorsunuz? Bilgi verebilir misiniz?[/quote]

Sanirim Almanya\'da oturacagimiz sehirdeki yabancilar dairesi. Ben mail atmak istiyorum ama nasil aciklayabilirim durumu fikir verebilecek olan var mi?[/quote]

Selin Merhaba, normalde benim bildigim alman memurlar 3. Sahislara asla bilgi vermezler. Sen su an 3. Sahissin onlara gore . Senin temsilcin burada basvurunu yaptigin buyukelcilik veya konsolosluktur. Sonucunu soylemezler. Ancak Maelstrom gibi torpilin varsa durum degisir :D :D tabi
Dear,
I have applied for long term student visa from Ankara German Embassy in Turkey at date of .../.../.... . By hopping that you have recieved my papers without missing, If it is possible, I would like to kindly learn the actual situation of my application and take some information about when it will be ended up ?

Best regards

selintas

Mesaj gönderen selintas » Çrş Mar 19, 2014 4:02 pm

Sanirim Almanya\'da oturacagimiz sehirdeki yabancilar dairesi. Ben mail atmak istiyorum ama nasil aciklayabilirim durumu fikir verebilecek olan var mi?[/quote]

Selin Merhaba, normalde benim bildigim alman memurlar 3. Sahislara asla bilgi vermezler. Sen su an 3. Sahissin onlara gore . Senin temsilcin burada basvurunu yaptigin buyukelcilik veya konsolosluktur. Sonucunu soylemezler. Ancak Maelstrom gibi torpilin varsa durum degisir :D :D tabi
Dear,
I have applied for long term student visa from Ankara German Embassy in Turkey at date of .../.../.... . By hopping that you have recieved my papers without missing, If it is possible, I would like to kindly learn the actual situation of my application and take some information about when it will be ended up ?

Best regards[/quote]

Hadi bakalim, bence de ama surec falan hizlanir belki diye bi umut iste. :D Bunu almanca olarak aticam mail olarak, tesekkurler.

muratsahin

Mesaj gönderen muratsahin » Çrş Mar 19, 2014 6:50 pm

Dear,

Best regards[/quote]

Hadi bakalim, bence de ama surec falan hizlanir belki diye bi umut iste. :D Bunu almanca olarak aticam mail olarak, tesekkurler.[/quote]

onemli degil kolay gelsin:)

Kilitli