Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sartli kabul sure sikintisi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yamydee

Mesaj gönderen yamydee » Pzt Şub 03, 2014 10:58 am

Merhaba arkadaslar ben herhangi sartli kabul veren bir uniden ama ozellikle essen\'den kabul almak istiyorum. Anadolu lisesi son sinifim diploma notum 75-76 civari olacak ve istedigim bolum Medya ve Iletisim. LYS hedefim ilk 5.000 sozelde.

Simdi sorun su ki lys sonuclari temmuz sonunda aciklaniyor ve ben ancak ondan sonra basvurabilirim. Sonra da vize sureci var ama ben Eylul basinda gidip dil kursuna baslamak istiyorum. Yesil pasaportum var. 1- 1.5 ay bir sure var bu sure icerisinde hallolur mu her sey ya da nasil yapabilirim?

Diger bir sorum ise biliyorum kimse bilemez ama kabul alma sansim nedir? vize alabilir miyim? Bloke hesapla basvuracagim

Simdiden Cok tesekkurler.

yamydee

Mesaj gönderen yamydee » Pzt Şub 03, 2014 10:14 pm

Biri yardimci olabilir mi :(

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 04, 2014 10:21 am

vize basvurusunda bulunman gerekiyor ve vize basvurusu yapinca pasaportun konsoloslukta kaliyor, yani cikip yesil pasaportla gelme durumun yok maalesef.

Asagidaki sartlara gore Studienkolleg yapmak zorunda degilsen kabul alabilirsin:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=83

Ilk 5000 e girersen ve evraklarinda bir eksiklik olmazsa cok rahat vize alirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

guneyguldu

Mesaj gönderen guneyguldu » Sal Şub 04, 2014 12:26 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

vize basvurusunda bulunman gerekiyor ve vize basvurusu yapinca pasaportun konsoloslukta kaliyor, yani cikip yesil pasaportla gelme durumun yok maalesef.

Asagidaki sartlara gore Studienkolleg yapmak zorunda degilsen kabul alabilirsin:

Ilk 5000 e girersen ve evraklarinda bir eksiklik olmazsa cok rahat vize alirsin.[/quote]

sartli kabul belgesi icin tum evraklarimi tercume ettirdim ve noterden onaylattim (bazilarinin orjinali yoktu, noterde daha onceden onaylattigim suret uzerinden yaptim).

Sormak istedigim sartli kabul icin noter onayli tercumelerin fotokopilerini gondermem yeterli olur mu?
Guney Guldu
Psikolog

yamydee

Mesaj gönderen yamydee » Sal Şub 04, 2014 12:43 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Ilk 5000 e girersen ve evraklarinda bir eksiklik olmazsa cok rahat vize alirsin.[/quote]

6- 12 Yillik Normal Lise + OSYM den 4 Yillik bir bolum icin Universite Yerlestirme Belgesi = Hic okumasa bile direk Universite

Yaziyor, yani okumama gerek yokmus. Direk baslayabiliyorum. Sizce vize ortalama kac gunde cikar? Temmuz basi gibi Agustosun 20\'sine vize randevusu almayi planliyorum. Bir de okul kabulu ortalama ne kadar surede cikiyor?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 04, 2014 1:04 pm

vize icin ortalama 1 ay bekliyorsunuz, kabul sureci basvuru yaptiginiz universiteye gore 2 hafta ile 6 ay arasi surebilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

yamydee

Mesaj gönderen yamydee » Sal Şub 04, 2014 1:19 pm

Essen universitesini istiyorum ama 6 ay cok degil mi :( 1.5 hafta da alan bile varmis.. bu neye baglidir acaba?:)

staywithus

Mesaj gönderen staywithus » Sal Şub 04, 2014 2:37 pm

ben 7 haftada almistim essenden sartli kabulu herhangi birseye bagli degil maalesef beklemek gerekiyor