Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Red almaktan korkmak ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Bay_R

Red almaktan korkmak ?

Mesaj gönderen Bay_R » Prş Oca 30, 2014 10:29 pm

Merhabalar herkese , bu sene degil onumuzdeki sene almanyada universiteye baslamak istiyorum , ve simdiden Almanca kursuna basladim subatin sonunda A1 seviyem bitiyor ve oraya gidene kadar en azindan c1 seviyesine gelmek istiyorum . Acik lise okuyorum ve derslerim iyi .

Acaba vize gorusmesinde onay verirler mi ? . Ben simdiden red yerim diye korkuyorum . Tabii ki kesin bir karar verilemez ama onay verme olasiliklari kac gibi gozukuyor ?

Bir sorum daha vardi onunda yanitini alirsam cok sevinirim , acik lise okudugum icin studienkollege gidicem , studienkolleg 1 sene suruyor bunu oncesindede dil kursu 1 sene suruyor diye okuyorum internette , 3 yilda universitat toplam 5 seneye bir aksilik olmaz ise mezun mu olucagim ? Verdigim rakamlar dogru mudur ?

Vielen Dank , gute nacht.

Kullanıcı avatarı
welly275

Red almaktan korkmak ?

Mesaj gönderen welly275 » Cum Oca 31, 2014 1:18 am

studienkolleg e gidersen dil kursuna gitmene gerek kalmaz. eger c1 e gelip, turkiyede TestDaftan tum bolumlerden en az 4ncu seviyeyi aldirsan da dil kursu zorunlulugun olmaz diye dusunuyorum

Bay_R

Red almaktan korkmak ?

Mesaj gönderen Bay_R » Cum Oca 31, 2014 10:25 am

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

studienkolleg e gidersen dil kursuna gitmene gerek kalmaz. eger c1 e gelip, turkiyede TestDaftan tum bolumlerden en az 4ncu seviyeyi aldirsan da dil kursu zorunlulugun olmaz diye dusunuyorum[/quote]

Anladim hocam yani her halukarda dil kursuna gitmiyorum . Peki vize olayina ne diyorsunuz red yeme ihtimalim var mi ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Red almaktan korkmak ?

Mesaj gönderen welly275 » Cum Oca 31, 2014 7:11 pm

TestDaftan 4 alan kisi gayet avantajli. studienkolleg kabulun de olduktan sonra alma sansin yuksek.

Bay_R

Red almaktan korkmak ?

Mesaj gönderen Bay_R » Cmt Şub 01, 2014 11:51 am

Hmm anladim sanirim red yememdevher hangi bir engel yok

izzy

Red almaktan korkmak ?

Mesaj gönderen izzy » Cmt Şub 01, 2014 1:06 pm

Yok bir engel, gercekten isteyen herkes rahatlikla red yiyebilir. Senin de basaracagina forum olarak inaniyoruz.

Bay_R

Red almaktan korkmak ?

Mesaj gönderen Bay_R » Cmt Şub 01, 2014 5:42 pm

[quote]izzy tarafindan yazilan metin:

Yok bir engel, gercekten isteyen herkes rahatlikla red yiyebilir. Senin de basaracagina forum olarak inaniyoruz.[/quote]

Hatali yazdigimi simdi farkettim soylemem gerekeni zaten siz anlamissinizdir . Bu arada oyle cok guldum ki bilemezsiniz ....