Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master sonrasi is arama vizesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
aerisik

Mesaj gönderen aerisik » Sal Oca 28, 2014 11:11 pm

Arkadaslar merhaba
su anda kaiserslautern\'de makina muh. master okuyorum ve onumuzdeki donem son donemim (hatta bi yandan da masterarbeit ariyorum esi dostu tanidigi olan var mi :D)
her neyse sorum su ki;
bildigim kadariyla (yanlissa duzeltin lutfen) masteri bitirdikten sonra is aramak icin vizeyi 18 ay kadar uzatabiliyoruz ancak sikinti su

1)bu vize islemi icin ne kadar odememiz gerekiyor (2000 euro diye biseler duydum beynim durdu)
2)yine bu islem icin tekrardan bloke hesapta para gostermemiz gerekiyor mu??

Bu konuda bilgisi olan,tecrubesi olan,daha once bu yollardan gectim diyen varsa bi el atsin su olaya

yazirous1903

Mesaj gönderen yazirous1903 » Sal Oca 28, 2014 11:41 pm

1 odemen gerekmiyor.
2 evet gostermen gerekiyor.

aerisik

Mesaj gönderen aerisik » Sal Oca 28, 2014 11:46 pm

[quote]yazirous1903 tarafindan yazilan metin:

1 odemen gerekmiyor.
2 evet gostermen gerekiyor.[/quote]

cevap icin tesekkur edip yeni sorularimiza geciyoruz o zaman :D

1) hic mi odemiyoruz yoksa oncekiler gibi 50-100 biseler atiyormuyuz yine
2)ben gelirken bloke hesap gostermedim,garantor belgesiyle aldim vizeyi.yine ayni yontem is gorur mu :D

yazirous1903

Mesaj gönderen yazirous1903 » Çrş Oca 29, 2014 12:18 am

1 atiyorsun ortaya birseyler :)
2 garantor belgesi yeterli :)

aerisik

Mesaj gönderen aerisik » Çrş Oca 29, 2014 12:28 am

[quote]yazirous1903 tarafindan yazilan metin:

1 atiyorsun ortaya birseyler :)
2 garantor belgesi yeterli :)[/quote]

eyv gece gece iyi geldi bu cevaplar :D

yolcu

Mesaj gönderen yolcu » Cum Oca 31, 2014 12:51 am

peki 18 ay icerisinde istedigimiz gibi bir is bulamaz isek bu vizeyi uzatabiliyor muyuz yeniden ? Is bulamazsak kendimiz bir kiosk gibi biryer acsak oturumu uzatirlar mi yoksa illa maasli is mi bulmak gerek ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 31, 2014 9:58 am

Is bulumazsan maalesef vize uzatilmiyor ve kendi bolumunle ilgili sozlesmeli bir is bulman gerekiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

emerti

Re: Master sonrasi is arama vizesi

Mesaj gönderen emerti » Prş Nis 20, 2017 10:20 pm

Essen Ausländerbehörde'den güncel cevaplar varsa çok güzel olur. Ben de Haziran'da bu oturuma başvuruyorum.

1) Sağlık için Privatkasse'den sigortam var. Bu belgeleri götüreceğim. Privat olması sorun olmaz değil mi?
2) Banka hesabımdaki param bloke değil, ama yıllık bloke hesaptan fazlası var. Yine de bloke ettirmem gerekir mi?

Okuduğum kadarıyla bloke hesap şart değilmiş ama bugün gelen mailde şöyle birşey var Finanzierung kısmında:

"Sie müssen bei jeder Verlängerung einen Nachweis beibringen, dass Ihre Lebensunterhaltskosten für das gesamte Studienjahr gedeckt sind. Die notwendigen monatlichen Kosten entsprechen jeweils dem Höchstsatz der monatlichen Förderung durch das Bundesausbildungsförderungsgesetz (BaföG)
(seit August 2016 ca. 720 Euro pro Monat) Den Nachweis können Sie durch eigenes Sparguthaben/ Einrichtung eines Sperrkontos mit entsprechendem Guthaben für ein Jahr (720x12=Guthaben in Höhe von 8640 €) in Deutschland, einer Verpflichtungserklärung oder den Nachweis über ein Stipendium erbringen. Sollten Sie kein Konto mit entsprechendem Guthaben vorweisen können, sind die monatliche Zahlungen in Höhe von 720 € anhand der letzten drei Kontoauszüge nachzuweisen. Dies ist auch bei Verpflichtungserklärungen aus dem Ausland erforderlich."

Buradan anladığım, bloke olmasa da para varsa sizi idare edecek, o zaman sanırım sıkıntı olmuyor. Doğru mudur?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Nis 21, 2017 4:57 am

3 opsiyondan bahsetmis. davetiye, bloke hesap veya burs. bloke hesap icin gerekli miktari da yazmislar. eger ki bu miktara sahip hesabin yoksa son 3 ay icinde hesabina aylik 720€ yattigina dair hesap özetleriyle para akisini kanitlaman gerekir. bunu yarim yarim da yapabilirsin. mesela bloke hesabinda aylik 360€ luk miktar var diyelim gerisini de diger secenekleri kullanarak kapatabilirsin.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Nis 21, 2017 4:57 am

3 opsiyondan bahsetmis. davetiye, bloke hesap veya burs. bloke hesap icin gerekli miktari da yazmislar. eger ki bu miktara sahip hesabin yoksa son 3 ay icinde hesabina aylik 720€ yattigina dair hesap özetleriyle para akisini kanitlaman gerekir. bunu yarim yarim da yapabilirsin. mesela bloke hesabinda aylik 360€ luk miktar var diyelim gerisini de diger secenekleri kullanarak kapatabilirsin.

emerti

Mesaj gönderen emerti » Cum Nis 21, 2017 3:21 pm

Çok teşekkürler, en iyisi bir yıllık bloke hesap yapayım ben de. Berlin'deki arkadaşlardan bloke hesap istememişler ama her eyalette farklı, hatta kişiden kişiye de değişiyor. Bloke yapalım, garanti olsun.