Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Studienbewerbung ile oturum almak, yardim

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
principia89

Mesaj gönderen principia89 » Cum Oca 24, 2014 5:51 pm

Merhaba,

Benim su anda dil kursu vizem var. Pasaportta \'\'Nur zum studienbewerbung\'\' yaziyor. Ayrica elimde Paderborn ve Clausthal sartli kabulleri var. Ben Mart ayinda Dresden\'e gidecegim. 4 ay orada dil kursuna katilip ardindan sehir degistirecegim. Aklima takilan sorular ise:

* Ilk oturumumu Dresden\'den alacagim ancak 1 yillik alabilir miyim? Sartli kabul belgem ile ogrenci gibi kabul edilir miyim? Dil kursunu okuldan almak istemiyorum bu neden ile okula kayit gibi bir durum olmayacak?

* Diyelim ki 1 yillik aldim. Daha sonradan farkli bir eyalette yasamam problem olur mu?

* Vizemi ogrenci vizesine cevirmem gerekli mi?

* Yabancilar polisinin kurs bitiminde Turkiye\'ye geri gonderme durumu nedir?

Fazla soru sordum ancak bilgilerimi nereden edinebilecegimi bilemedim. Yardimci olursaniz cok sevinirim.

1

Mesaj gönderen 1 » Cmt Oca 25, 2014 7:25 am

yeni mi icat etmisler bu studienbewerber sifatli vizeyi. onceden vizelerde studium yazardi.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Oca 25, 2014 3:01 pm

evet ilk oturum basvurusunda 1 yillik oturum alacaksiniz. Dil kursu kayit belgesi olmadan oturum alinmaz. 1 yillik oturum alindiktan sonra baska eyalete gecebilirsin.

Vizen dil kursu vizesi degil, o yuzden Turkiye ye gelmeden, orda bir universiteye baslayinca egitim vizesine cevirtebilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

principia89

Mesaj gönderen principia89 » Pzt Oca 27, 2014 8:22 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

evet ilk oturum basvurusunda 1 yillik oturum alacaksiniz. Dil kursu kayit belgesi olmadan oturum alinmaz. 1 yillik oturum alindiktan sonra baska eyalete gecebilirsin.

Vizen dil kursu vizesi degil, o yuzden Turkiye ye gelmeden, orda bir universiteye baslayinca egitim vizesine cevirtebilirsin.[/quote]

Gunaydinlar,

Cok tesekkur ederim bilgi icin peki bu vizeyi egitim vizesine cevirmek nerede oluyor? Almanya\'da nereye gitmeliyim bunun icin?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Oca 27, 2014 9:47 am

auslaenderbehorde ya da yabancilarla ilgilenen baska bi isim altindaki buro. genelde adres beyani yaptigin yerle ayni binada olur

principia89

Mesaj gönderen principia89 » Pzt Oca 27, 2014 10:02 am

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

auslaenderbehorde ya da yabancilarla ilgilenen baska bi isim altindaki buro. genelde adres beyani yaptigin yerle ayni binada olur[/quote]

Cevap icin cok tesekkurler. Peki benim vizem 20 ocakta basladi. 10 nisana kadar. ben mart ayinda gidecegim. Ilk oturumda 1 yillik verirler ise 3 aylik surenin uzerine mi 1 yillik veriyorlar yoksa sene sonuna kadar mi olacak? DSH icin yeterli vaktim olacak mi o yuzden soruyorum.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Oca 27, 2014 10:09 am

oturuma basvurdugun andan itibaren baslar. bende o sekildeydi

principia89

Mesaj gönderen principia89 » Pzt Oca 27, 2014 10:22 am

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

oturuma basvurdugun andan itibaren baslar. bende o sekildeydi[/quote]

Tekrar tesekkurler. Peki oturum alir almaz ogrenci vizesine cevirmek icin o dediginiz yere basvursam olur degil mi? Yoksa illa okula kayit isterler mi?

Sonucta Turkiye\'de sartli kabul belgesi ile ogrenci vizesi aliyorsun yani kayit yaptirmadan. Ama bu isi Almanya\'da yapmak farkli olur mu?