Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

informatik okuyanlar

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Dasein

informatik okuyanlar

Mesaj gönderen Dasein » Cmt Oca 25, 2014 6:42 pm

Arkadaslar merhaba , Almanyaya yatay gecis yapmak istedigimi daha once belirtmistim.Seneye orada baslama gibi bir hedefim var ve su siralar Istanbulda dil kursu bakiyorum (geri kalan kismi orada halledecegim).Aklimda birkac okul sekillenmeye basladi fakat kafama takilan birkac soru var izninizle onlari dile getirmek istiyorum.Malum benim not ortalamam pek iyi degil fakat bu yil icerisinde alttan notunu dusuk buldugum dersleri tekrar almaya baslayacagim.Tabi alanim olan informatik dersleri oldugu gibi ilk yil genel derslerde gordum.(matematik , fizik vs )Basvuracagim universite transkripte bakarken bu genel derslerden ziyade alan derslerimi onemseyecegi dusuncesinden yola cikarak 2.donem alttan C- , D ile gectigim dersleri tekrar almayi dusuyorum (programlama dersleri)Matematik , fizik gibi dersleri tekrar vermek benim icin daha kolay olabilirdi fakat boyle bir yol sectim , sizce dogru mudur ?Diger bir konu ise motivasyon mektubu , motivasyon mektubunun basvurudaki onemi ne kadardir ? Kendim icin konusmak gerekirse informatik alaninda arastirmaci olma dusuncesi bana daha yatkin.Arastirdigim ve arastirmak istedigim konular arasinda kuantum bilgisayarlari , genetik algoritma , yapay zeka vs var.Ayrica okulumuzun bu yil icerisinde yer alacagi tubitak in duzenledigi \'Alternatif Enerjili Arac Yarismasi\' na katilmayi dusunuyorum.Bunlarin basvuru sirasinda bir faydasi olur mu ?
(mesela opera egitimi almamin da bir faydasi olur mu :D ? )

Diger bir konu ise , okulumun Almanyadaki bazi universitelerle anlasmalari var bunlara basvururken bir kolaylik sozkonusu olabilir mi ? (ozellikle ders saydirma konusunda)bunlari ve benim istedigim okullari yazacagim.Informatik okuyan arkadaslardan tavsiye almak isterim okul konusunda.
Okulumun anlasmali oldugu universiteler:

Albert-Ludwigs-Universitat Freiburg
Brandenburgische Technische Universitat Cottbus
Coburg University of Applied Sciences and Arts
EBC Hochschule Berlin
Europa-Universitat Viadrina Frankfurt
Fachhochschule Bingen University of Applied Sciences
Fachhochschule Dusseldorf- University of Applied Sciences
Freie Universitat Berlin
Georg-August-Universitat Gottingen
Hochschule Emden Leer
Hochschule Konstanz, University of Applied Sciences
Hochschule Rosenheim (Rosenheim University of Applied Science)
HTW Berlin- University of Applied Sciences
Humboldt-Universitaet zu Berlin
International School of Management
Ludwig-Maximilians-Universitat Munchen
Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universitat Bonn
SRH Hochschule Berlin
Technische Universitaet Berlin
Technische Universitat Braunschweig
Universitat Regensburg
Universitat Stuttgart
Universitat Trier
University of Bremen
University of Potsdam
University of Siegen
Worms University of Applied Sciences

Benim istediklerim:

karlsruhe institute of technology
rwth Aachen
heidelberg
TU Berlin

dedigim gibi henuz arastirma asamasindayim , bunlarin arasinda informatik alaninda bana tavsiye yapacaginiz bir universite var mi ? ve ya farkli ?

Simdiden tesekkurler..
''Arzularinin yanginlari icinde yurur insan''

William Blake

yyaa

informatik okuyanlar

Mesaj gönderen yyaa » Cmt Oca 25, 2014 6:50 pm

informatik de en iyi Karlsruhe fakat orayi bitirebileceginizi zannetmiyorum

karanlik

informatik okuyanlar

Mesaj gönderen karanlik » Cmt Oca 25, 2014 8:04 pm

kabul almada sorun yasamazsin buyuk ihtimalle ama vizede problem olabilir dusuk notlarin, hem informatik\'de fizik,kimya dersleri yok,daha cok yapay zeka uzerine kurulu veya yazalim..
O soyledigin okullardan informatik bolumunu bitiren turk oldugunu sanmiyorum,sende zor bitirirsin ondan daha kolay bitirebilecegin okullari tavsiye ederim.

Hem orada okula baslamissan,bitir ole gel yani direk mastera baslarsin, daha mantikli olur..Oradaki bilgisayar muh. burada \'\' Technische Informatik\'\'e denk gelir yinede derslerinin cogu kabul edilmez o okullarda cunku icerigi tutmaz..Not onemli olacagini sanmiyorum ama icerikleri birde EKTS (European Credit Transfer System) ayni olmasi gerekir....

Basarilar