Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

konsolosluga onaylatma

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
enfant

konsolosluga onaylatma

Mesaj gönderen enfant » Cum Ara 27, 2013 8:37 pm

arkadaslar. Basvuru evraklarimi lise diplomasi fotokopisi ,yerlesti belgesi gibi bunlari konsolosluga onaylatmam gerekiyor.
Bulundugum ilde konsolosluk yok. Arkadasim yerime konsoloslukta onaylatabilir mi belgeleri ?

Haco de Lucia

konsolosluga onaylatma

Mesaj gönderen Haco de Lucia » Cmt Ara 28, 2013 12:16 am

2 ocakta bursadaki fahri konsolosluga gidicem, unutmazsam senin icin bi sorarim..

enfant

konsolosluga onaylatma

Mesaj gönderen enfant » Cmt Ara 28, 2013 12:31 am

Cok iyi olr kardes .Haber beklyrm snden

volkan67

konsolosluga onaylatma

Mesaj gönderen volkan67 » Pzt Ara 30, 2013 10:32 am

Bu belgelerin konsoloslukta onaylatilmasi gerekiyor mu?

volkan67

konsolosluga onaylatma

Mesaj gönderen volkan67 » Pzt Ara 30, 2013 12:01 pm

OSS sonuc belgemn asli yok unv nin asli gibidir damgali muhurlu imzali fotokopisi var bu ise yarar mi ya da noter onayli mi yapmam gerekir ne tawsiye edersiniz yardmci olursaniz sevinirim.

Sencer

konsolosluga onaylatma

Mesaj gönderen Sencer » Pzt Ara 30, 2013 4:39 pm

[quote]volkan67 tarafindan yazilan metin:

OSS sonuc belgemn asli yok unv nin asli gibidir damgali muhurlu imzali fotokopisi var bu ise yarar mi ya da noter onayli mi yapmam gerekir ne tawsiye edersiniz yardmci olursaniz sevinirim.[/quote]

Ise yarar, hicbir sorunda cikarmaz sonucta damgali muhurlu. Bende ayni senin gibi sali gibidir onayli, damgali muhurlu diploma fotokopisini vize basvurusunda kullandim hicbir sorun cikmadi.Notere onaylatmana gerek yok.

volkan67

konsolosluga onaylatma

Mesaj gönderen volkan67 » Pzt Ara 30, 2013 11:53 pm

arkadslar bu apostil ne oluor nerede gerekior hangi belgeler icin uygulanior bunun yerine baska alternatifler de var mi tavsiyelernzi ve bilgilernzi rica etsem yardmci olur musunz acaba simdiden cok tesekkurlermi sunar tum Deutsch STudent uyelernin guzel bir yil gecrmelerni temenni ederim saygilarimla....

volkan67

konsolosluga onaylatma

Mesaj gönderen volkan67 » Çrş Oca 22, 2014 9:27 pm

Arkdslar merhaba yardmci olursanz sewnrm
vize gorsmesne gitmeden once cektrdgnz fotokopileri konsolosluk kultur bbolumune onaylatiormuyz bu gerekir mu? Gerekiyorsa hangi belglrn fotokpleri onaylnmli?

volkan662

konsolosluga onaylatma

Mesaj gönderen volkan662 » Çrş Oca 22, 2014 9:39 pm

Merhaba; Ben basvuru yaptigimda almanca cevirileri olan butun belgelerimi konsoloslukta onaylatmistim. Yanlis hatirlamiyorsam kaymakamliklarda yapiyor ucretsiz olarak, ama ben konsoloslukta da ucretsiz yaptirmistim. Konsoloslukta ucret alsalar bile cok fazla tutacagini sanmam konsoloslukta direk yaptirmani tavsiye ederim.Ayrica ben asillarini onaylatip onlarin fotokopisini cekmistim.

volkan67

konsolosluga onaylatma

Mesaj gönderen volkan67 » Çrş Oca 22, 2014 10:26 pm

Sagol cok tesekkr ettm...

pipet

konsolosluga onaylatma

Mesaj gönderen pipet » Prş Oca 23, 2014 11:49 am

oncelikle konsolosluktan randevu alin vize randevusu gibi degil birkac gun sonraya gun veriyorlar.belgelerinizi alip yine bir kac gun sonra sizi ariyorlar gelip alin diye.beglaubigung deniyor bu belge onaylatma isine. butun belgelerinizin fotokopilerini, orjinalleriyle birlikte goturun. tum belgeleriniz icin ilk kopya ucretsiz,bir kac kopya isterseniz 5-6 euro civari bir ucret istiyorlar.tavsiyem birkac kopya alin mutlaka daha sonra lazim olacaktir.

geoshuk

konsolosluga onaylatma

Mesaj gönderen geoshuk » Cum Oca 24, 2014 1:18 pm

simdi bende okuldan resmi transkriptlerim (ingilizce)
lisans diploma cevirisi
yuksek lisans okulun verdigi resmi cikis belgesi (ingilizce)
lise diploma cevirisi

bunlarin hepsini konsoloslukda onaylatmam mecburmu? direk almanyaya okula gondersem kabul etmiorlarmi?

[quote]pipet tarafindan yazilan metin:

oncelikle konsolosluktan randevu alin vize randevusu gibi degil birkac gun sonraya gun veriyorlar.belgelerinizi alip yine bir kac gun sonra sizi ariyorlar gelip alin diye.beglaubigung deniyor bu belge onaylatma isine. butun belgelerinizin fotokopilerini, orjinalleriyle birlikte goturun. tum belgeleriniz icin ilk kopya ucretsiz,bir kac kopya isterseniz 5-6 euro civari bir ucret istiyorlar.tavsiyem birkac kopya alin mutlaka daha sonra lazim olacaktir.[/quote]

pipet

konsolosluga onaylatma

Mesaj gönderen pipet » Cum Oca 24, 2014 1:34 pm

bu onay olmak zorunda.cunku basvuru icin fotokopi gonderiyorsunuz.bu onayin olmasi demek;baska ulkeden gelen evraklari alman makaminin orjinallerini gorerek onaylamasi demektir.direkt oyle gonderirseniz onaylisini isteyeceklerdir.

volkan67

konsolosluga onaylatma

Mesaj gönderen volkan67 » Cum Oca 24, 2014 3:25 pm

unv kayitlari icin gerekiormus kardes vize icinse kultr bolumu oyle bi onay vermiyor

pipet

konsolosluga onaylatma

Mesaj gönderen pipet » Cum Oca 24, 2014 3:39 pm

bu onay islemi universite basvurusu icin kesin gereklidir.vize gorusmesine ise belgelerinizin orjinalleriyle fotokopi ve cevirileriyle gitmeniz yeterlidir.

Denizz

konsolosluga onaylatma

Mesaj gönderen Denizz » Prş Eki 20, 2016 11:16 pm

[quote]pipet tarafindan yazilan metin:

oncelikle konsolosluktan randevu alin vize randevusu gibi degil birkac gun sonraya gun veriyorlar.belgelerinizi alip yine bir kac gun sonra sizi ariyorlar gelip alin diye.beglaubigung deniyor bu belge onaylatma isine. butun belgelerinizin fotokopilerini, orjinalleriyle birlikte goturun. tum belgeleriniz icin ilk kopya ucretsiz,bir kac kopya isterseniz 5-6 euro civari bir ucret istiyorlar.tavsiyem birkac kopya alin mutlaka daha sonra lazim olacaktir.[/quote]

Merhaba, ben uni basvurusu icin belgelerimi fahri konsoloslukta onaylatmayi dusunuyorum. Bu olay hala boyle mi devam ediyor. Yani belgeleri biraksak 2-3 gun sonra tekrar mi gitmemiz gerekiyor? Yerimize baskasi gidemez mi? Son zamanlarda fahri konsoloslukta bu islemleri yapan var mi?

Bir de, tuerkei.diplo.de sitesinde "ogrenim basvurusu bulunanlardan, Almanya\'daki yuksek ogrenim icin ihtiyac duyduklari fotokopi tasdiki icin islem ucreti alinmaz. " diye bir ibare var. Yani master\'a basvuruyorsak ucretsiz mi fotokopileri onaylatacagiz?

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

konsolosluga onaylatma

Mesaj gönderen RtnCbk » Prş Eki 20, 2016 11:23 pm

Denizz, yakin zamanda konsolosluga belge onaylatmak icin gittim. Gitmeden once oradaki yetkili kisiyle mail uzerinden konustum. Neyse, gelelim asil konuya;

Konsolosluk belgelerinizi inceliyor, muhru basiyor ve imzaliyor. 10 dakikalik bir is.
Egitim belgelerinden ucret almadi, ucretsiz.
Kimliginiz yaninizda bulunsun. Kimlik fotokopisi lazim oluyor, benim fotokopiyi orada cektirdiler ama siz yine de 1 adet goturun. Ne olur ne olmaz.

Git ertesi gun gel olayi yasamadim. 10 dakikalik islem zaten, sadece muhur basacak ve imza atacak.
"Hepimiz yıldız tozuyuz."

Denizz

konsolosluga onaylatma

Mesaj gönderen Denizz » Prş Eki 20, 2016 11:33 pm

Cok guzel, cok tesekkur ederim :)