Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Yurtlarin Genel Durumu Hakkinda Bilgi

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
izzy

Almanya\'da Yurtlarin Genel Durumu Hakkinda Bilgi

Mesaj gönderen izzy » Sal Tem 23, 2013 12:58 am

Linkleri ayri yazki tiklayinca baglansin, cevap gerektirmeyen uzun ve aciklama iceren mesajlari alintilama ki mesajinin okunabilirligi artsin bunlar cok basit seyler ama sana cevap verecek insanlar ve senden sonra bunlari okuyacak faydalanacak insanlar icin oldukca onemli.

bonn bonn

Mesaj gönderen bonn bonn » Sal Tem 23, 2013 1:25 pm

Arkadaslar su birkac gun icinde Bonn\'da bir yurt secip hocaya bildirmem lazim. Yurt fiyatlari oda boyutu ayni kalsa da cok degiskenlik gosterebiliyor. Ben su an en ucuzu hangisiyse onda kalmayi planliyorum. Ucuz yurtlarin handikaplari neler olabilir bir bilgisi olan var mi ? Turkiye\'de her turlu sartta kaldim Almanya\'da en ucuz yurt ne kadar kotu olabilir ki diye dusunuyorum. Bonn\'daki yurtlari spesifik olan biri de varsa gorusleri cok faydali olur.

Merter

Mesaj gönderen Merter » Sal Eyl 10, 2013 6:26 pm

Merhaba arkadaslar yaklasik 2 ay sonra Berlin\'e gidecegim suan Berlin\'de ki yurtlari arastiriyorum. Internette buldugum bir sitede bircok yurt var ancak hangisi iyidir hangisi kotudur hic bir fikrim yok.Berlin de yurt ta kalan ve bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilirlerse sevinirim :) Bide duydugum kadariyla simdi basvursam birkac ay sonra yer bulabiliyormusum bu dogrumu ? Sitenin linkini yaziyorum burdan bakip yardimci olursaniz cok sevinirim http://www.studentenwerk-berlin.de/wohn ... index.html

Qwerty

Mesaj gönderen Qwerty » Pzt Eyl 16, 2013 10:43 pm

[quote]Merter tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar yaklasik 2 ay sonra Berlin\'e gidecegim suan Berlin\'de ki yurtlari arastiriyorum. Internette buldugum bir sitede bircok yurt var ancak hangisi iyidir hangisi kotudur hic bir fikrim yok.Berlin de yurt ta kalan ve bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilirlerse sevinirim :) Bide duydugum kadariyla simdi basvursam birkac ay sonra yer bulabiliyormusum bu dogrumu ? Sitenin linkini yaziyorum burdan bakip yardimci olursaniz cok sevinirim http://www.studentenwerk-berlin.de/wohn ... index.html[/quote]

Merhaba Merter

Ben http://www.studentenwerk-berlin.de/wohn ... index.html bu linkteki yurtta kaliyorum. Yer bulma suresi basvurdugun yerin sekline gore degisiyor. Benim bir arkadasim ortak tuvalet ortak mutfak ayri oda seklinde basvurdu. 2 ay icerisinde aldi. Ben her sey kendime ozel bir daireye basvurdum. 4,5 ay sonra bana da yer cikti.

Kaldigim yerden bahsetmek gerekirse, cok merkezi bir yerde. Bu nedenle cogu yere ulasim cok kolay. Cuma-Cumartesi geceleri cami acik birakarak uyumaya kalktigin zaman eglenmekten gelen genclerin sesleri duyuluyor fakat cok rahatsiz edici degil. TU Berline ve HU Berlin\'in ana kampusune ulasim yaklasik 20 dakika, FU Berline ise 45 dakika suruyor. Odalayi *** *** havalandirmak gerekiyor aksi halde cok bunaltici oluyor. Kisin isinmada bir sorun yasamadim. Odada,banyoda ve mutfakta kullanilan malzeme kalitesi cok iyi olmasa da idare edecek duzeyde. Berlin\'deki su genel olarak kirecli fakat burada akan sudaki kirec nedense biraz daha fazla.

Aklima ilk gelenler bunlar. Sorun olursa (yurt konusu disinda da) seve seve cevaplayabilirim. :)

Merter

Mesaj gönderen Merter » Çrş Eyl 18, 2013 9:42 pm

[quote]Qwerty tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar yaklasik 2 ay sonra Berlin\'e gidecegim suan Berlin\'de ki yurtlari arastiriyorum. Internette buldugum bir sitede bircok yurt var ancak hangisi iyidir hangisi kotudur hic bir fikrim yok.Berlin de yurt ta kalan ve bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilirlerse sevinirim :) Bide duydugum kadariyla simdi basvursam birkac ay sonra yer bulabiliyormusum bu dogrumu ? Sitenin linkini yaziyorum burdan bakip yardimci olursaniz cok sevinirim http://www.studentenwerk-berlin.de/wohn ... index.html[/quote]

Merhaba Merter

Ben http://www.studentenwerk-berlin.de/wohn ... index.html bu linkteki yurtta kaliyorum. Yer bulma suresi basvurdugun yerin sekline gore degisiyor. Benim bir arkadasim ortak tuvalet ortak mutfak ayri oda seklinde basvurdu. 2 ay icerisinde aldi. Ben her sey kendime ozel bir daireye basvurdum. 4,5 ay sonra bana da yer cikti.

Kaldigim yerden bahsetmek gerekirse, cok merkezi bir yerde. Bu nedenle cogu yere ulasim cok kolay. Cuma-Cumartesi geceleri cami acik birakarak uyumaya kalktigin zaman eglenmekten gelen genclerin sesleri duyuluyor fakat cok rahatsiz edici degil. TU Berline ve HU Berlin\'in ana kampusune ulasim yaklasik 20 dakika, FU Berline ise 45 dakika suruyor. Odalayi *** *** havalandirmak gerekiyor aksi halde cok bunaltici oluyor. Kisin isinmada bir sorun yasamadim. Odada,banyoda ve mutfakta kullanilan malzeme kalitesi cok iyi olmasa da idare edecek duzeyde. Berlin\'deki su genel olarak kirecli fakat burada akan sudaki kirec nedense biraz daha fazla.

Aklima ilk gelenler bunlar. Sorun olursa (yurt konusu disinda da) seve seve cevaplayabilirim. :)[/quote]

Peki suanda kaldigin yurt Goethe Enstitusune yakin mi ? Yurdun genel olarak temizlik durumu nasil ? Turkiyede ki yurtlarda oldugu gibi haftalik carsaf degisimi ve temizlik oluyor mu yoksa onlar kalan ogrenciye mi ait oluyor ? Bide son olarak sosyal alanlari kullanmak ekstra ucrete mi tabi (muzik odasi gibi ) ? Bu arada cevabin icin cok tesekkur ederim :)

Qwerty

Mesaj gönderen Qwerty » Prş Eyl 19, 2013 4:27 pm

Merhaba Merter

Aklima ilk gelenler bunlar. Sorun olursa (yurt konusu disinda da) seve seve cevaplayabilirim. :)[/quote]

Peki suanda kaldigin yurt Goethe Enstitusune yakin mi ? Yurdun genel olarak temizlik durumu nasil ? Turkiyede ki yurtlarda oldugu gibi haftalik carsaf degisimi ve temizlik oluyor mu yoksa onlar kalan ogrenciye mi ait oluyor ? Bide son olarak sosyal alanlari kullanmak ekstra ucrete mi tabi (muzik odasi gibi ) ? Bu arada cevabin icin cok tesekkur ederim :)[/quote]

Toplu tasimayla yaklasik yarim saat suruyor yurttan Goethe Enstitusune. Yurt aslinda aynen daire gibi. Yani odanin butun temizligini kisi kendi yapiyor. Ana mobilyalar, yatak, masa, sandalye, buzdolabi filan mevcut. Ben sadece kendime bir sisme koltuk aldim o da sadece keyif icin :)

Butun sosyal alanlar ucretsiz ve 24 saat giris imkanin oluyor. Kendim hic gitmedim fakat gece 3-4 gibi camasir yikamaya gittigim sirada birinin muzik odasinda keman caldigini isitmistim.:)

Merter

Mesaj gönderen Merter » Prş Eyl 19, 2013 9:01 pm

Cok tesekkur ederim Qwerty yardimci oldugun icin :) Peki goethe enstitusune daha yakin olan bi yurt var mi o site de ?

Qwerty

Mesaj gönderen Qwerty » Cum Eyl 20, 2013 6:55 pm

Cok tesekkur ederim Qwerty yardimci oldugun icin :) Peki goethe enstitusune daha yakin olan bi yurt var mi o site de ?[/quote]

Rica ederim. :) Gorebildigim kadariyla en yakinlarindan biri bu gozukuyor fakat asagi yukari ayni uzaklikta bulunan yurtlar var birkac tane.

http://www.studentenwerk-berlin.de/wohn ... index.html

Bu ikisi gibi.

Merter

Mesaj gönderen Merter » Cmt Eyl 21, 2013 2:00 pm

Cok tesekkur ederim Qwerty yardimci oldugun icin :) Peki goethe enstitusune daha yakin olan bi yurt var mi o site de ?[/quote]

Rica ederim. :) Gorebildigim kadariyla en yakinlarindan biri bu gozukuyor fakat asagi yukari ayni uzaklikta bulunan yurtlar var birkac tane.

Bu ikisi gibi.[/quote]
Tesekkur ederim :) Simdilik bunlar arasindan secim yapacagim gibi duruyor :)

emeke

Mesaj gönderen emeke » Pzr Oca 05, 2014 5:54 pm

Kammerstraße 206-208 yurdu icin ilk sene yurttan cikilirsa geri kalan aylarin parasi da odenmek zorundadir diye bi kosul var mi acaba , bilen var mi ?

zephry

Mesaj gönderen zephry » Prş Ağu 07, 2014 6:58 pm

Merhabalar

Yaklasik olarak 50 gun sonra Almanya Kaiserslautern`e erasmus
ogrenci olarak gidecegim. Ancak simdiden universite icindeki yurtlarda yer kalmadigini bekleme listesine aldiklarini soylediler
ayrica maillerde Ingilizce yerine Almanca cevap atmalari ve yaziklarindan dolayi bu konuda pek yardimci olacaklarini sanmiyorum yani is basa dustu universite disinda kalacagim muhtemelen. Sizce evdemi yoksa ozel yurtlardami kalmaliyim ?
Yurt secimini yaparken onemli olan noktalar nelerdir? Pek inancim olmasa da bu bekleme listesinden sonuc cikacagini dusunuyomusunuz.
Simdiden tesekkur ederim

oldpaper34

Mesaj gönderen oldpaper34 » Pzr Ağu 10, 2014 4:15 pm

arkadaslar duisburg\'da onerebileceginiz yurtlar var mi ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 11, 2014 11:28 am

heinrich-lersch-str konum olarak cok iyi. Sternbuschweg deki yurt da fena degil.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

pia

Mesaj gönderen pia » Prş Nis 16, 2015 2:30 pm

buraya kucuk bir not, okuldan kabul alir almaz yurda basvurun. Vizeyi beklerseniz yer kalmiyor. Vize randevusunu bile beklemeyin. YURTLARA ERKENDEN BASVURUN. Yurt degil aklinizda ev varsa bile basvurun onlar size bir oda teklifi sunacak. bunun icin para falan odemiyorsunuz o yuzden doldurun o yurt basvuru forumunu !!

CptPrice

Mesaj gönderen CptPrice » Sal Haz 02, 2015 12:59 am

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

[quote]dozo tarafindan yazilan metin:

Dil kursuna gittigimizde bu yutlarda kalabilir miyiz? ve yurt bakabilecegimiz siteler var mi? tesekkurler[/quote]

Sartli Kabulle kalabiliyorsun diye biliyorum.Ozel yurtlarda var tabi onun icin herhangi birsey zorunlu degil[/quote]

arkadaslar yurtlarda kalmak icin dil kursu kabulu yeterli mi yoksa okula basvurmak sart mi bilen birileri aydinlatirsa sevinirim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Haz 02, 2015 9:48 am

Okula basvuru gerekiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

nexus

Mesaj gönderen nexus » Cmt Ağu 08, 2015 1:26 pm

Studentenwerk Berlin\'in yurtlarina basvurabilmek icin "Permission to study / certificate of enrolment" yani okula kayit belgesi isteniyor. Simdiden yurda basvurmak imkansiz gibi. Bu durumda yurda basvurup yurt cikana kadar otel/hostel\'de kalmak disinda baska bir secenek var mi? Almanya\'ya giden arkadaslar gitmeden kalacak yer nasil ayarliyorsunuz?

erhan91

Mesaj gönderen erhan91 » Pzr Ağu 16, 2015 9:29 pm

arkadaslar nasipse kasim ayinda essene gelicem dil kursu icin bana essende bulunan arkadaslar varsa yurt kalicak yer konusunda yardimci olursa cok sevinirim makul bir kac yurt ismi ve fiyatlarini yazarsaniz ben netten arastirayim

nexus

Mesaj gönderen nexus » Cum Eyl 11, 2015 1:36 pm

Bu sene Berlin\'de egitime baslayacak olan arkadaslar, nasil kalacak yer ayarliyorsunuz? Tavsiye edebileceginiz secenekler varsa paylasabilir misiniz? Yaklasik 1 ay sonra gidecegim fakat henuz yurt, ev vs. ayarlayamadim.

caglartsr

Re: Almanya\'da Yurtlarin Genel Durumu Hakkinda Bilgi

Mesaj gönderen caglartsr » Pzt Oca 30, 2017 5:52 pm

Jena'da yurt arayan varsa Spitzweidenweg'i öneririm. Her açıdan çok iyi ve ucuzdur.