Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turkiyede kayitli oldugum uni ne olacak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Prş Ara 26, 2013 1:14 am

Arkadaslar her seyi hallettim vizemi beklemeye koyuldum fakat suan kafami karistiran bir seyi sizlere sormak istedim. Burada kayitli oldugum universiteye devam etmiyorum fakat ne dondurdum ne de kaydimi sildirdim, Almanyaya gitmeden once kaydimi sildirmek zorundamiyim ve sildirdigim takdirde bu almanyaya geldikten sonra askerlik islemleri ile ilgili konsoloslugun istedigi belgeler neler ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ara 27, 2013 1:29 am

Dondurursaniz iyi olur. Konsoloslugun istedigi butun bilgiler asagidaki linkte mevcut:
http://www.deutschstudent.de/forum/view ... rowstart=0
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Cum Ara 27, 2013 3:25 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Dondurursaniz iyi olur. Konsoloslugun istedigi butun bilgiler asagidaki linkte mevcut:
http://www.deutschstudent.de/forum/view ... rowstart=0[/quote]

Cok sagolun bilgiler icin, son olarak peki buradaki uniye hic dokunmayip devamsizliktan kalsam ne olur. Hem Turkiye de hemde Almanyada olmamiz bir sorun olusturur mu ?

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Cum Ara 27, 2013 7:37 am

kardsm zamaninda bana konsolosluktaki egitim ateseliginden denilen tr deki acikogretim kaydimi sildirmemdi 2 uniden birden olmaz demislerdi yeni ogrenci dosyasi acibilmeleri icin gerekiyormus . ama bi kac arkadas tr de uniye kayitli olduklari halde ogrenci dosyasi actirdilar konsoloslukta caktirmamaya calis cakarlarsada sildirmen lazim kaydini sanirim .
gdld

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Cum Ara 27, 2013 1:59 pm

[quote]Jamir tarafindan yazilan metin:

kardsm zamaninda bana konsolosluktaki egitim ateseliginden denilen tr deki acikogretim kaydimi sildirmemdi 2 uniden birden olmaz demislerdi yeni ogrenci dosyasi acibilmeleri icin gerekiyormus . ama bi kac arkadas tr de uniye kayitli olduklari halde ogrenci dosyasi actirdilar konsoloslukta caktirmamaya calis cakarlarsada sildirmen lazim kaydini sanirim .[/quote]

Boyle sorunlar dogacaksa en mantiklisi o zaman gidip kaydi dondurmak seneye devam etmezsemde zaten buyuk ihtimal otomatik silerler. Bilgiler icin sagolun PPPP

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Ara 28, 2013 2:04 am

konsoloslukta ogrenci dosyasi actirmak askerlik tecili yapilir onun disinda baska onemli bi avantajini bilmiyorum. siz bu dosyayi actirmadiktan sonra da almanyada ogrenci oldugunuzu turkiyede hicbir kurum bilmez. turkiyede ogrenci oldugun icin de askerligin otomatikman tecil olur. universitenin ogrenci isleri otomatik yolluyo belgeleri askerlik subelerine.

turkiyede eger devlet universitesinde orgun egitimde kayitliysan da harc odeme derdin yok. ders kaydi yaptirmadigin icin surekli kalirsin.

kaydi sildirip sildirmeme karari sana kalmis

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Cmt Ara 28, 2013 12:36 pm

eger orda devam etme gibi bir olanak varsa kaydini gerekmedikce sildirme bence yinede dedigim gibi almanyada ogrenci dosyasi actirman gerekirse askerlik tecili icin orda bisey derlerse bir ara turkiyeye gittiginde artik sildirirsin kaydini .
gdld

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Cmt Ara 28, 2013 6:02 pm

Aynen oyle suan icin zaten okulda arayip sormuyor boyle devam etsin devamsizliktan kalayim yaza tatile dondugumde de sildiririm veya 1 yil dondururum. Almanyada da ogrenci dosyasi actiririm ardindan, bilgiler icin hepinize tesekkurler.