Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Anamurdan Merhaba

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Melih145

Anamurdan Merhaba

Mesaj gönderen Melih145 » Sal Ara 24, 2013 1:29 am

Ben Me , 17 yasinda lise 4 ogrencisiyim. Sitenin yas ortalamasina gore biraz kucugum 😊 . Ailem hukukcu , babam avukat abim ise Ankara Hukuk da okuyor , anlayacaginiz uzere hukuk yolu bana gozukuyor gibi suan . Almanyada okumak istiyorum , yeni bir baslangic daha iyi bir kariyer icin. Bu siteyi buldugumdan beri her yerini didik didik arastiriyorum daha suan Almanyayi hic bilmeden gormeden egitim sistemini biraz da olsa cozdum.Kotu bir ogrenci degilim not ortalamam 75 filan . Almanyada okuyabilecegim sozel bolumleri arastiriyorum 😊 . Okuduguma gore forumda baya Mersinli var , yolu dusen olursa Anamura herkesi beklerim 😊

Jamir

Anamurdan Merhaba

Mesaj gönderen Jamir » Sal Ara 24, 2013 2:33 am

merhaba Melih . ailen almanyada okuman icin maddi manevi destekliyorlarsa ki onlara danismissindir sanirim . simdiden arastirman guzel . siteyi didik didik ettiysen yurtdisinda okumanin turkiyedekinden farkli oldugunun bilincine varmissindir yani kolay olmadiginin . hukukda almanyadaki baba bolumlerden birisi ana dilin degil elbet zor olacaktir . Ama eger gercekten oturup calismayi ogrenmeyi seven bir ogrenci farkli bir dil dahi olsa ustesinden gelebilir orneklerini goruyoruz cevremizde tabi tam tersi orneklerde var yani ozet olarak kararlarinizi saglam verin basarilar = )
gdld

Melih145

Anamurdan Merhaba

Mesaj gönderen Melih145 » Sal Ara 24, 2013 9:44 am

Ailem biraz supheci bu konuda , maddi destek konusunda ise sikinti yok . Aklimdaki tam meslek hukuk da degil aslinda bir kac sozel bolum var arastirma durumundayim. Calisma konusuna gelince az ama duzenli calisan biriyim asiriya kacmadan

johannical

Anamurdan Merhaba

Mesaj gönderen johannical » Sal Ara 24, 2013 9:49 am

Hangi bolumu okumak istiyorsan ona yogunlas derim.Hukugu istemiyorsan ve kafanda sorularin varsa cozmeye calis..Olmazsada cidden istedigin bolumu oku..tum hayatini o meslekle kazanacagini unutma.Ve o meslege ne kadar iyi hakim olursan ona paralel gelir ve cevre edinecegini hep hatirla.

Melih145

Anamurdan Merhaba

Mesaj gönderen Melih145 » Sal Ara 24, 2013 1:09 pm

Almanyadaki bolumlere tam hakim degilim , hangisi ne is yapar , is bulur , gelecegi parlaktir? Onun icin arastiriyorum su aralar

izzy

Anamurdan Merhaba

Mesaj gönderen izzy » Sal Ara 24, 2013 5:33 pm

Oncelikle bu tarz konularda fikir verirken dikkat etmek gerekir zira hayat karartabilir.

Bu noktada su kliselerden ozellikle uzak durmak gerektigini dusunmekteyim;

- Zor ama iyi calisirsan yaparsin.
- Hayir yapamazsin, herkesin yetenek cesidi ve duzeyi farklidir. Bir konuda yetenegi olmayan birisi, zor diye tanimlanan konulari nekadar calissada yapamayacaktir.

Eger oyle olsaydi calisan "herkes" mimar, muhendis, avukat olurdu. Calismayanlar ise hicbirsey olamazdi.

Konuya gelirsek; hukuk lisans derecesi okumak icin Almanyaya gelmek, dunyanin en sacma hareketlerinden biri. Cunku;
- Anadilin olmayan Almanca gibi zor bir dilde hukuk gibi bir bolum okumak, dil ogrenmeye yetenekli biri icin bile cok zor ki normal biri icin neredeyse imkansiz.
- Almanyada hukuk okumak demek gelecegini almanya da gecirmek icin simdiden karar vermekle es anlamli ve uzun bir gelecek icin simdiden Bukadar buyuk karar vermek kesinlikle hata.
- Almanya da hukuk bitirmek yetmiyor. Devlet sinavini vermeden avukat dahi olamiyorsun ayrica bu sinav icin okuldaki sinavlar gibi sadece 2 hakkin var. 2 yildir bu sinava calisan ve hala girmeye cesaret edemeyen arkadasim var.

Sonuc olarak durum ordan goruldugu gibi degil maalesef.

Jamir

Anamurdan Merhaba

Mesaj gönderen Jamir » Çrş Ara 25, 2013 3:15 am

burda kalkipta kimseye bu bolumu okumak imkansizdir denilemez her insanin kapasitesi farkli dedigin gibi . ama yazdiklarininda coguna katiliyorum banada mantikli gelmiyor almanyada hukuk okumak .
gdld

izzy

Anamurdan Merhaba

Mesaj gönderen izzy » Çrş Ara 25, 2013 1:28 pm

Kalkip ta kimseye bu bolumu okumak imkansiz dendigini algiladiysan, bir ust mesaji tekrar okumani oneriyorum.